Němci se smáli Babišovi. Televize ho svlékla do půl těla a „Gott“ k tomu zpíval

Autor: ČTK, tva - 
4. května 2019
15:25

Satirický pořad německé veřejnoprávní televize ZDF nazvaný Heute Show se v pátek v nejnovějším díle krátce věnoval i kauze českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Moderátor politické satiry Oliver Welke se, stejně jako před dvěma týdny investigativní pořad ZDF, zaměřil na podezření, že Babiš před několika lety před vstupem do vysoké politiky zneužil evropské dotace. Babiš obvinění odmítá s tím, že se žádného trestného činu nedopustil.

Satira, v níž moderátor použil i fotomontáž, na níž Babiše zobrazil jako polonahého rappera ověnčeného řetězy, vycházela z reportážního pořadu ZDFzoom, podle něhož Babiš vydělává politikou. Pořad Heute Show přirovnal šéfa české vlády k lídrům z Maďarska a Rumunska. „Rumunští politici nejsou sami, pokud jde o odklánění evropských fondů. Řeknu jen: český Andrej Babiš,“ začal segment věnovaný Babišovi moderátor, podle něhož má český miliardář úřad premiéra jako hobby.

V satiře rovněž zazněla informace pořadu ZDFzoom, podle níž se za dobu, kdy je Babiš ve vládě, téměř zdvojnásobil příjem firmy Agrofert z evropských fondů. Zatímco v roce 2014 činil 42 milionů eur (1,1 miliardy korun), v roce 2017 už 82 milionů eur (2,1 miliardy korun). „Určitě náhoda,“ komentoval satiricky moderátor, podle něhož se dá říci, že EU je Babišova „ču*ka (bitch)“. V ten moment se na obrazovce objevila fotomontáž Babiše jako polonahého rappera s kšiltovkou.

Akcie holdingu Agrofert vložil Babiš kvůli zákonu o střetu zájmů předloni v únoru do svěřenských fondů.

O Babišově korupční kauze zazpíval i Karel Gott

Po části věnované Maďarsku moderátor konstatoval, že takové vlády - tedy i ta Babišova - škodí vlastním občanům. Pak divákům a posluchačům v žertu nabídl za milion eur fiktivní „CD Karla Gotta Největší východoevropské korupční hity“.

„Spoustu milionů dotací, které se vyplatí, si vezme Babička,“ zpíval v pořadu imitátor a na obrazovce se přitom objevila videa se starými vystoupeními skutečného Karla Gotta. K nim satira přidala titulky s vymyšleným německým textem, v překladu: „Víš, kam dotace směřují?“ nebo „A tahle kráva, kterou rád dojím, se jmenuje Evropa, hloupá, bohatá, nervní Evropa“, k níž hrála melodie z dětského seriálu Včelka Mája.

pooresh ( 5. května 2019 16:03 )

Ty bys mohl psat do Rudeho Prava konecniku!To je vedecky rozbor!  

pooresh ( 5. května 2019 16:00 )

Troubo,Babis ma tri firmy v Nemecku,staci trochu mu slapnout na palecek...
 

pooresh ( 5. května 2019 15:56 )

Nemecke penize konci v Babisove a Zemanove trezoru,hnupe! Proto se to musi
proverit a vyvetrat,Ptaci hnizdo,to je jen zacatek! 

aleia ( 5. května 2019 14:07 )

Slone,když vás to tak zajímá tak mají transparentní účet Můžete taky
něco přispět a nepsat bláboly o tom,o čem vůbec nic nevíte

PPP150W ( 5. května 2019 13:10 )

Je třeba jim ty zlodějiny prokázat. Můžete s tím začít místo
pitchování v diskuzích o věcech kterým nerozumíte.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud