Babiše „dostala“ výstava o vodě, vezme tam i Moniku s dětmi. Z čokolády měl šok

Autor: Nikola Forejtová - 
4. května 2019
05:02

Bez vody není život, jak ví i premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády to připomněl na zahájení výstavy „Voda a civilizace“, která je k vidění do 28. května v pražské ulici Na Kampě. Desítky panelů tu představují minulost, přítomnost i budoucnost světa, kde je životodárná tekutina nedostatkovým zbožím. Premiér přiznal, že byl některými informacemi zaskočen, a je prý připraven podniknout kroky k nápravě. Za výstavou stojí i ministerstvo životního prostředí, které plánuje pokračující projekt „Voda“. A s hlavním autorem, egyptologem Miroslavem Bártou, se na výstavě podílela i filmová producentka Olga Menzelová. 

Fotografie ryb s plným žaludkem plastů, suchých obrovských planin, obrazů starých civilizací zničených vodou i jejím nedostatkem si se zájmem prohlížel i například ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) nebo také organizátorka výstavy Olga Menzelová, známá filmová producentka. „Nevím, co jiného říci, než díky. Díky, že jste se tu sešli v tak hojném počtu,“ řekla Menzelové dojatě při zahájení.

Dojatý a překvapený byl i samotný premiér. „Překvapilo mě, jakou spotřebu vody mají ve Spojených státech. Hlavně jsem byl překvapen, kolik vody je potřeba na jednotlivé výrobky. Největší šok byla čokoláda, kde uvádí 24 tisíc litrů, nebo také u pěstování bavlny,“ svěřil se Babiš Blesk Zprávám. A dodal, že se na místo výstavy určitě vrátí ještě s rodinou a dětmi, tedy i se svojí paní Monikou.

Babiš: Koupíme to a uděláme nastálo

Životní prostředí je podle premiéra prioritou i současné vlády. „Je skvělé, že se výstava dostane ještě do dalších měst. Možná se ji budeme snažit získat a nakoupit, abychom ji zde měli nastálo a mohli ji ukazovat i premiérům jiných zemí a ukázat jim, jak na tom planeta je,“ řekl Blesk Zprávám Babiš. 

Autor fotografií a řady popisků, archeolog a egyptolog Miroslav BártaAutor fotografií a řady popisků, archeolog a egyptolog Miroslav Bárta | Blesk - Nikola Forejtová

Babiš poukázal i na chystanou konferenci a projekt Voda, kterou chce vláda rozjet. „Ministr Brabec má za úkol udělat tu konferenci, hlavně kvůli Izraelcům, protože ti jsou špičkou na celém světě. Oni tu vodu použijí až devětkrát. V tomhle směru určitě potřebujeme jejich „knowhow“,“ prozradil premiér, který se s Izraelci setká už 17. června kvůli konferenci o léčebném konopí.

Izraelcům bychom pak podle premiéra mohli předat své zkušenosti s tím, jak umíme nakládat s odpadem. Co ještě řekl premiér Blesk Zprávám, naleznete ve videu:

Video Andrej Babiš na výstavě o vodě - Blesk Zprávy - Nikola Forejtová

„Voda a civilizace“ je výstava s neomezeným, 24hodinovým vstupem. A láká lidi z celého světa k pochopení, jakým problémem může nedostatek vody být. Autor obrazů, poskytující dokreslení k alarmujícím textům, je český egyptolog a archeolog Miroslav Bárta. Po celou vernisáž poukazoval na klíčová fakta a prvním návštěvníkům z řad úřadu vlády byl i průvodcem.

tomik007 ( 5. května 2019 02:28 )

ho DOSTALA - protoze furt kaze vodu !

junkiexl ( 4. května 2019 18:17 )

Uz si se prebalila, praskava magormatko? Ale predtim jsi dozajista stihla napsat
par udavacskych dopisu redakci Blesku a hlaseni do Ustredi,ze mam pravdu?

marmat ( 4. května 2019 17:43 )

TAKOVOU "UROVEŇ" HNED TAK NĚKDE NENAJDEJTE !!! A TO JE ZAPLACENÝ -ASI
MIZERNĚ
junkiexl:Uklidni se, stara praskacko, nikdo ti tu lasku k tvemu fuhrerovi
nebere. Uz ti zase sploucha na majak, bombardaky promocene az na nit, jdi se
prebalit.

junkiexl ( 4. května 2019 16:24 )

Uklidni se, stara praskacko, nikdo ti tu lasku k tvemu fuhrerovi nebere. Uz ti
zase sploucha na majak, bombardaky promocene az na nit, jdi se prebalit.

marmat ( 4. května 2019 16:10 )

turbino, zdenkku, junexile...anonym, kusinda, prasátko - Někdo (asi konto
Milion chvilek) Vám za tu vaši zoufalou , ubohou "DISKUZI" něco dává, že
??? Je to tak MÁLO, že po vás nevyžadují smyslulpné příspěvky k věci
?Tohle je fakt bída 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud