Úterý 18. ledna 2022
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno 3°C

Pískot, hanba a „ocásek“. Hamáček na Národní sklidil hněv, ocenil ho jako svobodu

Autor: ČTK - 
17. listopadu 2019
10:05

Na Národní třídě v neděli ráno uctili památku listopadu 1989 představitelé ČSSD v čele s předsedou a vicepremiérem Janem Hamáčkem. Lidé na ně pískali, volali hanba a Hamáčka nazývali „ocáskem“. Hamáček poté v reakci novinářům řekl, že lidé mají právo vyjadřovat svůj názor, stejně jako on má povinnost si výročí připomenout. O několik minut později přišel položit květiny na Národní třídu také místopředseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).

Hamáček novinářům řekl, že mezi protestujícími viděl známé tváře, které podobné akce pravidelně navštěvují. Za to, aby mohli pískat, studenti podle něj před 30 lety bojovali. Na posledních třiceti letech si Hamáček kromě sametové revoluce cení i mírumilovného rozdělení Československa a také to, že se demokracie udržela po nejdelší dobu v moderní historii.

Demonstrace na Letenské pláni spojená s 30. výročím sametové revoluce (16. 11. 2019) Demonstrace na Letenské pláni spojená s 30. výročím sametové revoluce (16. 11. 2019) | ČTK/ Ondřej Deml

Hamáčka doprovodili i další členové vlády z ČSSD, a to ministryně práce Jana Maláčová, ministr kultury Lubomír Zaorálek či ministr zahraničí Tomáš Petříček. O něco později dorazil na Národní třídu i místopředseda Senátu Štěch, který se novinářům vyjádřil k sobotní demonstraci na Letné. Lidé podle něj mají právo vyjadřovat své názory, a pokud se nepoužívá násilí, tak je vše v pořádku. Štěch takové projevy názoru a shromažďování podporuje.

Video „Podporovatelé fízlů.“ Hamáček s ČSSD prošel na Národní uličkou hanby - abl

Do Prahy na Letnou dorazilo v sobotu odpoledne až 300 000 lidí, aby si připomněli 30. výročí pádu komunistického režimu a protestovali proti nynějšímu stavu politiky. Akci pořádal spolek Milion chvilek. Zazněly výzvy premiérovi Andreji Babišovi (ANO) k odstoupení, opozičním stranám ke vzájemné spolupráci a lidem k většímu zapojení do dění.

Předseda vlády jen zopakoval, že je skvělé, že lidé mohou svobodně volit a vyjadřovat svůj názor. V pátek ráno na Národní třídě Babiš uvedl, že nechápe, proč demonstrující chtějí jeho demisi. Za absurdní považuje to, že demonstrující po něm chtějí, aby se zbavil Agrofertu, když ho nemá.

cesky_hovinar ( 17. listopadu 2019 14:44 )

Tak máme nového svatého, Sv. hradní Virózu. Patrona všech ochlastů 😆🤮 !

cesky_hovinar ( 17. listopadu 2019 14:27 )

Naše ovčí zvratky jsou kostelecky zdravé, mají příznačné ekologické zabarvení, čím nás krmí zlodějská sekta ANO !
👍👍👍❤❤❤🍀🍀🍀

cesky_hovinar ( 17. listopadu 2019 14:22 )

Je usměvné zde číst ty babišovské zvratky a slinty od ubožáků co nikdy v životě nic nedokázali a umí jen lhat a krást.. 😆😆😆😆🤮🤮🤮
Pane Babiš projev v Muzeu únosný vlezdozadkový 👍👍👍👍👍
Jen uplnej dement by to nepochopil!
Máme radost že i Vy pane premiére ctíte Havla 👍👍👍❤❤❤🍀🍀🍀

montevideo ( 17. listopadu 2019 14:20 )

Tak máme nového svatého, svatého Kalouska. Patrona všech ochlastů !

iFender ( 17. listopadu 2019 14:02 )

Jejich heslo "Nejsme loutky Babise" je trapne,protoze oni jsou loutky a to pana Bakaly,Sorose a ostatnich Havloidnich komunistu(Sverak Zdenek)ochlastu, bankrotaru(Polivka) ,vyhrizujici "emigrantky" Basi­kove,­antic­harti­ti Kolarova,Hrusinsky Jan a nakec jeden zrzavy skret,ktery neni schopen bez predlohy rici tri vety.Hruza!

Zobrazit celou diskusi
Další videa