První dámu TOP 09 chtějí v Praze do čela místo Pospíšila. Kalousek má jiného favorita

Autor: ČTK, for - 
4. listopadu 2019
22:53

Poslankyně a dosavadní první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová získala v pondělí večer nominaci své domovské pražské organizace na předsedkyni strany. TOP 09 si nové vedení zvolí na sněmu, který se koná 23. a 24. listopadu. Kromě Pekarové Adamové se o místo lídra uchází senátor Tomáš Czernin. Nynější předseda Jiří Pospíšil už kandidovat nebude.

Pekarová na twitteru poděkovala za důvěru. „Hlasováním se, myslím, potvrdilo, že členové od předsedy strany očekávají aktivitu tam, kde se rozhoduje o budoucnosti naší země - v Poslanecké sněmovně. Zasadím se o silnou a sebevědomou Topku,“ napsala.

Markéta Pekarová Adamová ve štábu TOP 09, fotí se Pavlem Fischerem a Jiřím Pospíšilem. (6.10.2018)Markéta Pekarová Adamová ve štábu TOP 09, fotí se Pavlem Fischerem a Jiřím Pospíšilem. (6.10.2018) | Blesk:Karel Kopáč

Bývalý šéf a spoluzakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek na rozhodnutí pražské organizace reagoval na twitteru gratulací a poznámkou, že výsledek 16:12 pro Pekarovou Adamovou v její mateřské organizaci je faktickým vítězstvím Czernina, kterého Kalousek do funkce předsedy podporuje.

Pospíšil své rozhodnutí funkci neobhajovat zdůvodnil tím, že se chce soustředit na práci europoslance a pražského zastupitele. Stranu by podle něj měl vést politik, který chce být současně lídrem do sněmovních voleb. V říjnu se stal předsedou organizace TOP 09 v hlavním městě.

TOP 09 je v opozici, v průzkumech veřejného mínění se pravidelně pohybuje kolem pětiprocentní hranice nutné pro vstup do Sněmovny.

Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek podporuje do funkce předsedy Tomáše CzerninaŠéf TOP 09 Miroslav Kalousek podporuje do funkce předsedy Tomáše Czernina | Twitter M. Kalouska

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

cesky_novinar ( 5. listopadu 2019 13:43 )

žádná dáma by se nepářila s notorickým hlupákem a zlodějským komunistickým ožralcem Mirosmradem Kraďouskem

hejhej ( 5. listopadu 2019 12:57 )

satanas ( 5. listopadu 2019 09:28 )

Tak Pekarova sefovou?? A kdo prijde po ni, kadrova rezerva Kalouska,Cernin. Vystridaj se vsichni,,.Je vte pidistrane jeste vubec nekdo jinej??

Schlafenberg ( 5. listopadu 2019 08:58 )

První dáma ? Snad první babochlap. Ale připouštím že Pospíšilovi se může líbit.

Tajfun ( 5. listopadu 2019 08:17 )

Dámu??????

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud