Česká televize „pod palbou“ poslanců: Zaorálek čeká u výročních zpráv na Babišovo slovo

Autor: ČTK, for - 
14. října 2019
15:25

Koaliční lídři se dohodli, že ve čtvrtek při projednávání ve Sněmovně podpoří výroční zprávy České televize (ČT). Po jednání sociálních demokratů a ANO to sdělil ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Sociální demokraté požádali partnery o vyjádření vzhledem ke spekulacím médií o zákulisních dohodách mezi hnutím ANO a KSČM, která umožnila vznik menšinové vlády.

„Dohodli jsme se na podpoře zpráv. Ujištění, že programové prohlášení platí a žádný obchod neexistuje, mi od premiéra stačí,“ napsal Zaorálek.

Debatu o výročních zprávách České televize dolní komora už několikrát přerušila. Tentokrát je šestice zpráv zařazena na jednání Sněmovny ve čtvrtek odpoledne.

Podle Lubomíra Zaorálka (vpravo) mu stačí slova Babiše v programovém prohlášení.Podle Lubomíra Zaorálka (vpravo) mu stačí slova Babiše v programovém prohlášení. | Blesk:David Malik

Zaorálek na televizní poplatek prý nedá sáhnout

V minulosti zaznívala kritika na adresu veřejnoprávní televize zejména z řad představitelů hnutí SPD a také KSČM. Nyní část kritiků systému financování televize navrhuje i změnu v poplatcích, podle Zaorálka by to nebylo systémové.

Výroční zprávy předkládají poslancům všechny veřejnoprávní instituce, tedy Česká televize, Český rozhlas a Česká tisková kancelář. Odkládané projednávání zpráv ČT je sledováno zejména kvůli tomu, že jejich dvojí neschválení by mohlo vést k odvolání televizní rady. Rada mimo jiné volí a odvolává generálního ředitele.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

serzant ( 15. října 2019 09:32 )

ČT je zcela bez jakékoliv hodnoty,kdo se jí zastává ten v životě neviděl zpravodajství na úrovni.To co předvádíČT je kupka hnoje.

hejhej ( 14. října 2019 22:11 )

Zaorálek nebo Šmarda - vyjde to nastejno.

zada ( 14. října 2019 17:32 )

17.11 nás slušné občany Zaorálek chce dostat do ulic, ale já mu na to kašlu. I kdyby ČT schváli, tak 17.11. sedím doma. Kašlu na jejich socdemácký majdan, já chci klid. ˇCT nesleduji a sledovt nebudu. Sledovanost je přece důležitou součástí vysílání ně? Takže je na vás, kdyxž to poslanci neumí, blokovat ČT nesledovaností, pak je důvod ubohost ČT obhájit. Korytáři a bakalovci si už Zaorálka obmotali kolem prstu (no takový rodnný a psířzněný duše se za ten život nashromáždili, že pane Zaorálek) a umělcům to přeci nemůže udělat. Takže majdan bude, a kdo půjde proti ČT bude proti státu))), taková je představa?!?. ČSSD i nadále nevolitelná!!!

satanas ( 14. října 2019 17:23 )

"ODS nazvala svůj nový program Země, která vítězí. To je vskutku mimořádně legrační. Skoro to vypadá, jako by občanští demokraté velebili éru Andreje Babiše. Oni to tak samozřejmě nemyslí, ale tahle marketingová zmatenost je fakt kouzelná.

Stejně tak zoufalý je ideový posun CT..

tekyla ( 14. října 2019 16:47 )

Zaorálku ty křiváku,jelito nedáš šáhnout na poplatky kupuješ si přízen skorumpované televize ale pamatuj občané vám to ve volbách spočítají CSSD musí zmizet s politiky a zmizí je to strana křivá­ku,kmo­tru,tu­nelá­řu,zlo­děju neskutečného křištálu špíny zamaskovaná za sociální politiku!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa