Slováci škrtli Babiše. Žebříček miliardářů je bez něj, i po „zchudnutí“ by vyhrál

Autor: ČTK - 
1. října 2019
11:05

Slovenská edice časopisu Forbes vyřadila ze srovnání nejbohatších Slováků nynějšího českého premiéra a rodáka z Bratislavy Andreje Babiše, který žebříček v minulých letech vedl. Změnu dnes časopis na svém webu zdůvodnil tím, že globální edice Forbes řadí Babiše jako Čecha. Nově je podle Forbes nejbohatším Slovákem spoluzakladatel developerské skupiny HB Reavis Ivan Chrenko.

„Pokud bychom Babiše do žebříčku opět zařadili, jednoznačně by kraloval, ačkoliv mnohem méně přesvědčivě než v předchozích ročnících,“ uvedl slovenský Forbes. Dodal, že česká edice časopisu Babišův majetek nově ocenila na 70 miliard korun, což proti loňsku znamená pokles o pět miliard.

Chrenkův majetek podle Forbes dosáhl 1,39 miliardy eur (35,9 miliardy korun), což oproti loňsku představuje téměř čtvrtinový nárůst. Jako druhý skončil spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák s majetkem 960 milionů eur (24,8 miliardy korun).

Premiér Babiš bude ve středu od 12:00 hostem pořadu Ptám se, pane premiére vysílaném živě na Blesk.cz. Ptát se ho můžete i Vy – na cokoli, co Vás zajímá:

Online chat

Po vyřazení Babiše z žebříčku se do první trojice nejbohatších Slováků podle časopisu dostal s majetkem v hodnotě 680 milionů eur (17,6 miliardy korun) podnikatel Tomáš Chrenek s rodinou. Chrenek léta žije v Česku, kde je spoluvlastníkem skupiny Moravia Steel, která ovládá hutní společnost Třinecké železárny.

V první desítce nejbohatších Slováků je podle časopisu také spolumajitel slovenských papíren Mondi SCP Milan Fiľo, který dříve přestěhoval svou holdingovou firmu do Prahy. Za Fiĺem v žebříčku skončili kromě jiných zakladatelé antivirové společnosti Eset, dále Jozef Tkáč ze skupiny J&T Finance Group spolu se synem Patrikem a další spolumajitelé Moravia Steel.

Seznam nejbohatších Čechů najdete ZDE

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

anonym01 ( 2. října 2019 09:11 )

JEN SE PTAM CO DELA DELEGACE KUBERU/ODS/ V MONGOLSKU KDE JE CHUDOBA STEJNE VYRAZNA JAKO NA KUBE. BUDOU OBCHODOVAT S KNOFLIKAMA NEBO KOBYLIM MLEKEM? NENI TO TAK, ZE JEDOU DO ČINY ?

anonym01 ( 2. října 2019 08:59 )

JE TO VAŠ ČELOVEK, ALE PROČ NEJSI V RUSKU A TEN KRIPL S TEBOU? ZAS CESI SI NECHALI ROZLIT RUDOU BREČKU?

anonym01 ( 2. října 2019 08:54 )

TEKYLA JE IDIOT A PANI ČILEROVA PAPOUSKUJE IDIOTY. JJ AZ TAK HLUBOKO KLESLI LIDI .

murQ ( 1. října 2019 21:58 )

Babiši, právě tě Faltýnek, lízačem zmalovaných pind na veřejnosti, po 20 letým kuplířením v televizi máchá hnojem.

murQ ( 1. října 2019 21:55 )

Zalez KUNEDO všichni jsme vás četli.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud