„Terorismus je náš hlavní nepřítel.“ Babiš s Monikou uctil oběti 11. září

Autor: ČTK - 
27. 9. 2019
19:09

Terorismus je hlavní nepřítel, proti kterému by měly společně bojovat všechny státy světa. Na závěr pětidenní návštěvy Spojených států to v pátek v newyorském památníku teroristických útoků z 11. září 2001 prohlásil český premiér Andrej Babiš. Ministerský předseda při této příležitosti uctil památku dvou obětí českého původu.

„Je to velice dojemné místo,“ řekl premiér, když v doprovodu manželky Moniky položil bílou růži u jmen Lukáše Rambouska a československé emigrantky Aleny Sešínové. Oba byli mezi více než 2750 mrtvými, které si útok unesenými letadly na někdejší dvojici mrakodrapů Světového obchodního centra (WTC) vyžádal. Věže WTC se po nárazu zřítily, na jejich místě je teď památník se jmenným seznamem obětí.

Babiš: Terorismus je náš hlavní nepřítel

„Je třeba si připomínat to, co se tady stalo, ta hrůza,“ uvedl Babiš. Útok na USA z 11. září 2001 označil premiér za důvod, proč by OSN měla v jednotném tažení proti mezinárodnímu terorismu spolupracovat. Teroristé tehdy vedle zničení mrakodrapů WTC narazili uneseným letadlem do budovy ministerstva obrany ve Washingtonu a v plánu měli i další úder na cíl ve Washingtonu, zřejmě Bílý dům či Kongres. Tento letoun se ale zřítil, když se cestující únoscům postavili.

To je ten náš hlavní nepřítel, tam by se všechny státy světa měly spojit a koordinovaně bojovat proti mezinárodnímu terorismu,“ dodal český premiér.

Video „Češi jsou skvělým národem.“ Babiš v OSN zmínil ale i promrhaný čas po roce 1989. - OSN

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

junkiexl ( 28. září 2019 23:20 )

Jak muze nekdo bez kapky cti v tele nekoho uctivat. Nakopat do peerdele Amici toho nactiutrhace meli...

gingizdene...@... ( 28. září 2019 20:05 )

Ona tam neby Vivien Leigh ?

anonym01 ( 28. září 2019 15:30 )

BABIŠ JE NAS HLAVNI NEPRITEL. TERORISTA JE BABIS KTERY PODPORUJE TOTO VCETNE BRABCE! http­s://pr­avdi­ve.e­u/new­s/5294­6/stu­die-cechy-ohrozuje-jedovata-rtut

junkiexl ( 28. září 2019 11:44 )

V New Yorku se Bures vylezt za bileho dne neboji, tam ho nikdo nezna. Zato v Praze se plizi po ulicich jen v noci, pricemz Prazakum by nestal ani za pobliti.

wp2t ( 28. září 2019 11:36 )

Nežasnu tohle vím, ale rusáci maj ty muslimy téměř zkulturněný. Dokonce mezi "ruskejma" muslimákama mám dva oblíbený - Nurmagomedov a Mach. Takový mladý skromný a pracovitý kluky v Americe nebo v Česku mezi sportovci nenajdeš. I když Khabibovi přeju prohru, pak se konečně ukáže ta jeho povaha líp a .....

Zobrazit celou diskusi
Další videa