Zemana z nemocnice vezli na vozíku. Dcera Kateřina mu pomohla překonat strach

Aktualizováno -
25. 9. 2019
10:25
Autor: Jaroslav Šimáček, Marta Prokešová - 
25. 9. 2019
05:05

Bojí se vyšetření a z injekční stříkačky má přímo hrůzu. To na sebe prozradil Miloš Zeman (74) v pořadu Blesku S prezidentem v Lánech. Snad proto mu v úterý při návštěvě nemocnice dělala „strážného anděla“ jeho dcera Kateřina (25). Podle všeho ho právě ona k tomuto kroku přinutila. Podle záběrů televize Nova prezident opouštěl nemocnici na vozíku. Ve středu večer se má nicméně účastnit recepce pořádané čínskou ambasádou v Praze na Žofíně. 

Prezident v neděli Blesku sebekriticky přiznal, že se po zdravotní stránce zanedbává. „V úterý pojedu do nemocnice, abych si nechal udělat krevní obraz po delší době... Nejenom, že se mi nelepší nohy, ale ještě špatně slyším. A aby toho nebylo málo, tak mám poměrně nízký tlak, což jsem dříve neměl,“ prozradil Zeman Blesku.

Bez vytáček také přiznal, že se vyšetření bojí. „Já jsem strašný zbabělec. A když mě píchají do žíly, tak se dívám stranou a dělám tohle,“ řekl a ukázal, jak druhou ruku zdvihne vysoko nad hlavu a třese s ní. To gesto ho prý uklidňuje. Včera měl tak příležitost si to znovu ověřit.

Podlehl nátlaku?

V 10:30 se objevil v Ústřední vojenské nemocnici nejen s ochrankou a hradním protokolářem Vladimírem Krulišem (37), ale nečekaně i s dcerou Kateřinou (25), která jinak studuje v Londýně. Starostlivě otce doprovodila od auta až do útrob nemocnice. Podle zdroje Blesku z Hradu, který si nepřál být jmenován, je »první dcera« na místě i proto, že bez jejího naléhání by prezident na komplexní prohlídku nešel. Už delší dobu prý o něho měla starost.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček podrobnosti neprozradil. „Pan prezident oslaví ve svátek sv. Václava 75. narozeniny. V tomto věku je důležité chodit na pravidelné lékařské prohlídky. Ostatně po čtyřicátých narozeninách by tak měl činit každý!“ uvedl jen pro Blesk.

Po 7,5 hodiny Zeman špitál opustil - na vozíku. Výsledky jeho vyšetření pak okomentoval šéf nemocnice Miroslav Zavoral, který měl hlavu státu na starost. „Až na známky mírné dehydratace a určité únavy jsme nenašli žádný zdravotní problém,“ řekl k dlouholetým pochybám o zdravotním stavu prezidenta republiky...

Video Ředitel Ústřední vojenské nemocnice Miroslav Zavoral prozradil, jak je na tom prezident se zdravím. - Blesk: Martin Sekanina

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

peyotlovyknoflik ( 26. září 2019 08:52 )

rudlík bude vystaven v síni slávy Ksč

Inicio ( 26. září 2019 02:35 )

Bystrozraky je ve skutečnosti Siroky, blb

murQ ( 25. září 2019 22:41 )

Miloš trpí a Ovčáček zatím líbá Samkovou.

hradnihulvat ( 25. září 2019 21:58 )

A myslíte, že měl větší strach než když mu ukázala kozy ta aktivistka? Tenkrát byl 10 vteřin od infarktu. A určitě byl podělanej. Ovčáček pak měl práci.

.tg.bb ( 25. září 2019 21:55 )

Evka4: Modrá jsi ty, ani o tom nevíš. Největší spojenci rudochů jsou modráci. Modrák Klaus a rudoch Zeman jsou pokrevní bolševický bratři. Ale to je na tebe asi moc složitý.

Zobrazit celou diskusi
Další videa