Foldyna ustál pokus o vyhazov z ČSSD. Proti rebelovi se nenašlo dost hlasů

Aktualizováno -
20. 9. 2019
17:37
Autor: trm, for, ČTK - 
20. 9. 2019
14:09

Dlouhé roky patřil k nejhlasitějším poslancům ČSSD, je blízkým spojencem prezidenta Miloše Zemana a krátce byl i místopředsedou oranžových. Teď Jaroslav Foldyna po skoro 30 letech ve straně ustál pokus o vyloučení, když se na předsednictvu nenašlo dost hlasů. O jeho odchodu či „vyhazovu“ se spekulovalo především v posledním roce několikrát. V pátek o vyloučení rebela, bývalého boxera a motorkáře Foldyny jednalo předsednictvo sociální demokracie - a bylo to těsné.

„Slyšel jsem, že se má jednat o mém vyloučení. Jestli mě vyloučí, tak mě vyloučí. Asi budu nezařazený, jak se tomu teď říká,“ řekl Foldyna pro iDnes.cz. Dodal, že je připraven odejít. Připouštěl ale, že se svou stranou má stále více odlišné názory a rozchází se s ní.

Později - těsně před jednáním předsednictva - nicméně zmínil, že sám neuvažuje o tom, že by stranu opustil. Na jednání dostal pozvánku, i když není členem tohoto orgánu. Aby nakonec dodal, že pro jeho vyloučení hlasovalo 29 členů předsednictva. „Nicméně kvórum bylo tuším 31, takže se mě nepodařilo vyloučit,“ uvedl. Ocenil, že se našlo dost členů předsednictva, kteří vnímají politiku jako službu, ne mocenský nástroj.

Spolustraníky Foldyna nedávno mimo jiné pobouřil výrokem, že by podporoval rekonstruovanou vládu Andreje Babiše (ANO) v případě, kdy by ji opustila sociální demokracie. Kdyby širší vedení ČSSD odhlasovalo jeho vyloučení, chce nadále zůstat v politice. Neumí si zatím představit, co by to znamenalo pro jeho členství v poslaneckém klubu sociální demokracie.

Předseda ČSSD Jan Hamáček se přímé odpovědi, jestli je na pořadu dne předsednictva Foldynovo vyloučení, vyhnul. „Budeme jednat o interních záležitostech,“ uvedl pouze.

Foldyna: Za Petříčka je hůř než za Schwarzenberga

Foldyna má v ČSSD pověst rebela. V posledních měsících se několikrát dostal do sporu s „mladou“ generací sociální demokracie. Servítky si nebral například u ministra zahraničí Tomáše Petříčka nebo místopředsedkyně a ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

„Já se s celou řadou postojů pana ministra Petříčka v zahraniční politice neshoduji a myslím si, že to je mnohem horší než za Karla Schwarzenberga. Toho jsem si vážil, přestože jsem s ním nikdy nesouhlasil,“ uvedl už dříve pro Blesk Zprávy Foldyna. „Z postojů pana Petříčka neshledávám nic, co by bylo v souladu s dlouhodobými postoji sociální demokracie. Je to taková nesuverénní politika,“ míní.

Foldyna mimo jiné odmítá uznání Kosova coby samostatného státu, jeho oduznání zmínil při nedávné návštěvě Srbska prezident Zeman. Foldyna, který má srbské předky, ho doprovázel.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

anonym01 ( 21. září 2019 15:46 )

Foldyna mel porad v hube matky samoživitelky. ted je pred oligarchou nebrani. jak je to mozny? Foldyna neni prinosem pro českou republiku a voliči to citi. cssd pokud buduje na kamaradskym vztahu politiku, volby projede zas

Peter Peter. ( 21. září 2019 03:49 )

Vážený Pane Jan Hamáček Vaše Politicka Strana ČSSD v roce 2000 až do současnosti lidem likviduje životy EXEKUTORY JDĚTE UŽ DO ***E LIKVIDACE OBČANŮ EXEKUTORY OBOHACOVÁNÍ SE NA ÚKOR DRUHÝCH I PREZIDENT VLADIMIR PLAŠIL ŠÉF EXEKUTORU JE STEJNÝ HOVADO JAKO ČSSD DOBYTEK VRAH ZAKLADATEL EXEKUTORU JE VRATISLAV MYNÁŘ ZDE V ČR KAŽDÝ OBČAN MÁ SVÁ PRÁVA TO ŽE MÁTE PODPLACENY OKRESNÍ SOUDY I PODPLACENY KRAJSKÝ SOUDY KDE SE OBČAN NEMŮŽE DOMÁHAT SPRAVEDLNOSTI SMRT VŠEM EXEKUTORUM V TOMTO STÁTĚ.LŽIVE INFORMACE VE VŠECH MÉDIÍCH LŽETE LIDEM OBČANŮM.

Peter Peter. ( 20. září 2019 22:09 )

Hanbáčku ty naškrobenej panáků zase tě převezli vadil ti Pan Antonín Staněk a vadeji ti všechny chudák Paní Valachova a MALAČOVÁ že mají ***a šéfa ČSSD.Nejlepší šéf ČSSD BY BYLA PANÍ KATEŘINA VALACHOVA.

Taurus70 ( 20. září 2019 21:07 )

Opravdová politika se dělala naposledy za Premyslovcu od té doby Cechacci pouze soutěži komu hlouběji zalezt do analu😂😂

cesky_novinar ( 20. září 2019 19:55 )

balkánský přivadnrovalec Fujdýňovič nikomu chybět nebude …socani jsou magoři včetně toho slintavého parařitního vylizovače blborusáčkých řití Fujdýňoviče

Zobrazit celou diskusi
Další videa