Klaus: Dovolená je barbarský přežitek, na Sicílii ale sám chytal bronz

Autor: David Polák - 
11. 9. 2019
10:15

Nesnáší zahálku, nudu a nikdy ho neuvidíte se jenom tak válet na dovolené u moře. Tak se vždy veřejnosti prezentoval exprezident Václav Klaus (78), který dokonce považuje dovolenou za „barbarský přežitek.“ Přesto si ale letos zajel »válet šunky« na italskou pláž. 

Klaus několik let po sobě vyráží vždy v srpnu na mezinárodní vědeckou konferenci na Sicílii, kde různé profesory a vědce obohacuje o své myšlenky o globálním oteplování a další témata.

„Vždy přijel na poslední chvíli, jen letos se rozhodl, že poletí o den dřív, aby neměl takový cestovní stres,“ sdělil pro deník Blesk jeho blízký zdroj. Dřívější příjezd na konferenci mu tak umožnil jeden den válení u moře. 

Exprezident Václav Klaus se válel na pláži s kloboukem, přitom dříve označoval dovolenou za zbytečnou zahálkuExprezident Václav Klaus se válel na pláži s kloboukem, přitom dříve označoval dovolenou za zbytečnou zahálku | AHA

Místo knihy klobouk

Sám o sobě tvrdí, že nesnáší nicnedělání, a pokud se někde natáhne, tak při tom bude držet vždy chytrou knihu. Ta ale na fotkách, které Aha! získalo, vidět není. Jen Klaus ve stylovém klobouku na nich vypadá jako zasněný sicilský »don«.

Bývalý prezident přitom v minulosti doporučoval vládním ministrům, aby si nebrali dovolenou, a radši se věnovali práci. I na dubnovém křtu svého už čtvrtého cestopisu zopakoval: „Můj názor na dovolené, že to je barbarský přežitek z minulých století, který se omylem zachoval do dnešní doby, trvá dál.“ 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

zkzkz ( 14. září 2019 09:28 )

kusinda1 ( 14. září 2019 09:04 )

odporny chlap už z pohledu fuj

jardahl87 ( 11. září 2019 21:03 )

Ten kluk Klausů měl být dávno zavřenej,za ekonomicky zničenej stát a vlastně vlastizradu !!! A ten jeho kluk s tou "trikolórou,ať jde taky do per.dele !! Vše co smrdí Klausem je naprostý hnojník,křivárna a zlodějna !!

banany ( 11. září 2019 14:11 )

Nejh.orší pre.zi.den.t jakého kdy Česko mělo. Káže vodu a sám se napájí vínem, d.ě.dek se.b.e.s.t.ředný.

tomik007 ( 11. září 2019 13:58 )

Ten kdyz vidi ovczany - tak sa za bzruch popada

Zobrazit celou diskusi
Další videa