Mynář se stěhuje do vily, Alex porodí v novém. Rekonstrukce spolkla miliony

Autor: Vera Renovica, Jakub Veinlich - 
16. 7. 2019
05:00

Před pěti lety koupil hradní kancléř Vratislav Mynář (52) podle realitních odborníků podezřele levnou vilu v pražských Strašnicích. Rekonstrukce, která prvorepublikový dům oblékla do modernějšího hávu, už končí. A Blesk zastihl Mynáře, jak dohlíží na poslední úpravy zahrady. S manželkou a malým synem by tam měli co nevidět bydlet, jeho žena Alex je s druhým potomkem ve vysokém stupni těhotenství.

Kolečko plné kůry, několik pracovníků v tričkách, okrasné rostliny ve velkých květináčích a kancléř Miloše Zemana (74) v »crocsech«, který telefonuje. Takový výjev se naskytl fotoreportérům Blesku v uplynulém týdnu v Praze-Strašnicích. Ze všeho bylo jasné, že se Mynář a jeho manželka Alex (36) – nyní v pokročilém stadiu těhotenství – budou každou chvíli stěhovat.

A že už se dokončují detaily zejména na zahradě o výměře takřka 600 metrů čtverečních. „Rekonstrukce byla velmi náročná nejenom finančně, ale i časově. Já jsem rád, že jsme to s manželkou dobojovali do vítězného konce,“ řekl Blesku kancléř s tím, že by byl nejradši, kdyby nové miminko (druhého syna) z porodnice přivezli už do Strašnic.

Zajímavá cena

A kolik že vlastně do domu »vrazil«? Nejprve 5,5 milionu korun, to když vilu koupil roku 2014. Kromě toho, že realitní experti řekli, že šlo o poloviční cenu, než byla tehdy na trhu, se v transakci objevovala i zajímavá jména: nemovitost prodával Vít Široký, právník vlivného pražského lobbisty Romana Janouška.

Prodej pak vyjednala brněnská advokátní kancelář Jiřího Jestřába a Richarda Tománka, kteří byli významnými sponzory Zemanovy volební kampaně. Veškeré spekulace o ceně i vazbách ale Mynář vždy popíral.

Video Miloš Zeman na francouzské ambasádě: "Viva La France", připil vínem. A šil do těch, co ničemu nerozumí. - Jakub Poláček, Blesk

Půjčku nepotřeboval

Kancléř Blesku nechtěl říci, na kolik ho rozsáhlá rekonstrukce přišla, připustil však, že šlo o miliony i kvůli údajně špatnému stavu původně koupeného domu. A půjčku nepotřeboval.

„Vzhledem k tomu, že ta rekonstrukce byla rozložena do dlouhé doby, zvládl jsem to z vlastních úspor,“ řekl muž, který podniká v Osvětimanech na Zlínsku, spoluvlastní prostřednictvím firmy bytový dům v Praze a v majetkovém přiznání za rok 2017 uvedl, že má na účtu přes 13 milionů.

Realitní magnát, co chce mít klid

Bytový dům na Jánském vršku nedaleko Pražského hradu, který spoluvlastní přes firmu, je další nemovitost, kvůli níž je Mynář terčem kritiky. Přišlo se totiž na to, že se tam pronajímají apartmány, zatímco sám kancléř žije ve služebním bytě na Hradě o sto metrech čtverečních a měsíčně platí dle MF Dnes supervýhodných 17 tisíc korun. Tehdy to vysvětloval tím, že jeho vlastní dům nemá výtah a že nechce manželku s kočárkem a dítětem zatěžovat chůzí po schodech do 4. patra.

Teď si Alex, která ho zaujala ještě jako moderátorka České televize, nastěhuje do hotového zámku. Vila s přízemím, dvěma patry a vnitřní plochou přes 300 metrů čtverečních má mít i výtah a zónu se saunou a vířivkou.

Mynář jen Blesku řekl, že výtah bude malý a na zásobování, zbytek informací okomentoval tak, že nejsou úplně přesné. A jak se mu bude žít v domě, kvůli kterému jeho pověst kancléře »bez prověrky« dodatečně utrpěla? „Věřím, že sousedské vztahy budou na dobré úrovni. Sousedi se obávali hluku a jakýchsi významných návštěv, což já nebudu dělat, protože chci mít hlavně doma klid,“ míní.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 17. července 2019 16:38 )

TEN bude asi do konce zivota jezdit v obrnenym aute

anonym01 ( 17. července 2019 16:36 )

ovčačku, trhej!

anonym01 ( 17. července 2019 16:33 )

NO oni nám sice taky přejí, ale to co nám oni přejí, nepřála bych to svým nejhoršímu nepříteli. V tom je rozdíl mezi námi a jimi. PADOUCHY!

pooresh ( 17. července 2019 12:10 )

Tak,jako tak,statni urednik je placen z dani pracujiciho lidu,takze Mynarovy ucty plati veskery lid Ceske republiky! Vlastne je smudla Mynar "Synem vlasti"!

pooresh ( 17. července 2019 12:05 )

Padne chromy Zeman,padne tato odpudiva tasemnice z Osvetiman! Doufejme takovejch 15 roku na tvrdo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa