Komunisté proklepnou, jestli jim vláda hraje do not. Čeká je schůzka s ANO

Autor: ČTK, jry - 
12. 7. 2019
18:30

Představitelé KSČM se sejdou v úterý se zástupci hnutí ANO a budou vyhodnocovat plnění dohody o toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD. Novinářům to v pátek po jednání výkonného výboru komunistů řekl předseda poslaneckého klubu strany Pavel Kováčik. Při vyhodnocování plnění smlouvy se komunisté budou zajímat i o to, proč vláda zaujala negativní postoj k jejich návrhu na ústavní ochranu vody a půdy.

Páteční jednání výkonného výboru KSČM se možnou změnou postoje k toleranci vlády nezabývalo. Podle Kováčika vedení strany pouze stanovilo mandát pro úterní jednání s hnutím ANO.

Větší ochrana vody je jednou z podmínek KSČM pro toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD. Komunisté navrhli zakotvení této ochrany do ústavy, vláda se v pondělí k návrhu postavila negativně. „Ta věc bude součástí jednání o vyhodnocení dosavadního fungování dohody o toleranci vlády,“ řekl Kováčik.

Video Hamáček: Zeman vyhoví návrhu Babiše, Staněk skončí k 31. červenci - abl

Zdůraznil, že rozhodující pro zakotvení ochrany vody do ústavy bude postoj Sněmovny, nikoli kabinetu. „Důležitý je výsledek, věříme, že ve Sněmovně ten výsledek bude pozitivní,“ řekl. Komunisté jsou podle něj připraveni jednat i o připravovaném návrhu ministerstva zemědělství, který by se měl ústavní ochranou vody zabývat.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

anonym01 ( 13. července 2019 11:26 )

BA NE, PRIPADA MI TO JAK TY CASY V MOSKVE. HITLER A STALIN. TIEZ ROKOVALI. A TUNA HLIENKOVEC S NASI RUDOU PARTOU JSOU FAKT K SEZRANI.

anonym01 ( 13. července 2019 11:24 )

JE TAKOVY DIAMANT, ZE HO ANI SLOVACI NECHTEJ

houslista ( 13. července 2019 09:34 )

jinak Babiš je diamant čechu,zlatíčko který dokázal českým politickým krysám že když se nekrade zustáva i pro lidi že švédkých stolu!!

houslista ( 13. července 2019 09:32 )

komunistická pakáž vystrkuje ružky že by připravovala dobře zaplacený puč!!to ona umí nejlépe!! Uděláte podraz a ani duchodci vás nebudou volit a skončíte jako odpad společnosti.Místo aby byly rádi že jsou pomocnici ve vládě která maká pro rodi­ny,dě­ti,duc­hodce tak stále vyhro­žují,­podra­zy,dej­te si pozor jinak po vás neštěkne ani pes.

tomik007 ( 12. července 2019 20:34 )

Cekoslovensti komuniste sa vzdycky podrzijo

Zobrazit celou diskusi
Další videa