Mynář dostal pokutu za načerno postavený rybník. Na milion se sankce nevyšvihla

Autor: ČTK - 
11. 7. 2019
16:55

Hradní kancléř Vratislav Mynář musí podle serveru týdeníku Respekt zaplatit pokutu 50 000 korun za načerno postavený rybník v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Respektu to potvrdil mluvčí městského úřadu v Uherském Hradišti Jan Pášma. Mynář postavil nádrž už před třinácti lety. Nezískal k tomu ale potřebná povolení, upozornila v únoru Česká televize (ČT) v pořadu Reportéři ČT.

Mynář mohl podle Respektu dostat pokutu až milion korun. „Udělení pokuty při spodní hranici maximální zákonné sazby vodoprávní úřad odůvodňuje zejména pozitivním vlivem vodní nádrže spočívajícím v zadržení vody v krajině a ve zlepšení biodiverzity v dané lokalitě,“ vysvětlil týdeníku nízkou sazbu Pášma.

Načerno postavený rybník v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, který patří Vratislavu Mynářovi.Načerno postavený rybník v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, který patří Vratislavu Mynářovi. | Google maps

Úřad podle něj také přihlédl k tomu, že Mynář byl nápomocný při objasňování přestupku. Pášma doplnil, že rozhodováno bylo formou příkazu, který je pravomocný. Mynář se pro Respekt odmítl vyjádřit.

Mynář z rybníku v Osvětimanech, v nichž je místním zastupitelem, také částečně zasněžuje vlastní sjezdovku. Ani na to podle ČT nemá povolení. Kancléř tehdy uvedl, že má souhlas na čerpání vody od správce toku. Mynářovi podle Pášmy hrozí také další pokuta od České inspekce životního prostředí. O dodatečném povolení nádrže podle Respektu už přes rok probíhá řízení.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

zdenek43 ( 11. července 2019 22:02 )

B O Z S T V O - soudruh-StBak Andrej B A B I S - Bures ........

..... Podle osm let starého auditu, z jehož závěrů plyne, že Farma Čapí hnízdo si nechala v roce 2009 od evropského dotačního úřadu poslat milionový - 1.000.000,- příspěvek dříve, než zaplatila faktury za výstavbu centra. Čerpání dotací však má postupovat opačně - projekty se proplácejí zpětně. Na základě této chyby byla vyměřena p o k u t a 3,781.753 ,- korun. Při započtení penále se částka vyšplhala k 6-ti milionům.

forrrrrrrrrrrr - - V roce 2012 byla velká část pokuty prominuta a Babišova firma z ní zaplatila pouze 37.000 korun plus odpovídající penále.

Nesrovnalosti v čerpání dotací potvrdil podle serveru i další audit z roku 2013, který pro ministerstvo financí zpracovávala společnost KPMG.

Udělení pokuty potvrdil v tiskové zprávě bývalý ředitel Úřadu Regionální rady ROP Střední Čechy Tomas N o v o t n ý, který je náměstkem ministra průmyslu a obchodu. Šéfem úřadu se stal až po podepsání smlouvy o dotaci pro projekt Farma Čapí hnízdo, byl ovšem u stanovení sankce za porušení rozpočtové kázně a jejího snížení. Výbor regionální rady podle Novotného prominul 99 procent pokuty a penále v rámci platných předpisů.

++ poradce premiéra a ministerský náměstek Tomáš Novotný. A není to poprvé, kdy je Novotného jméno spojeno s kontroverzní dotací kolem ministra financí /Andrej BABIS / ..... Tomáš Novotný je odborník na čerpání dotací, tuto agendu má nyní na starost i na ministerstvu průmyslu a obchodu jako náměstek svého stranického kolegy Jana Mládka.

Právě úspěšným čerpáním dotací ministr před časem zdůvodnil obří odměny pro náměstka Novotného. Lidové noviny uvedly, že za loňský rok dostal k platu ještě prémie ve výši 1,300.000 korun. Tomáš Novotný je vedený na seznamu poradců premiéra Bohuslava Sobotky. Do týmu expertů jej podle neoficiálních informací přivedl šéfporadce Vladimír Špidla.

zdenek43 ( 11. července 2019 21:50 )

nazorna ukazka ....... CO JE DOVOLENO Ceskym B U Z K U M - NENI ROZHODNE DOVOLENO SPOSNIM 10 MILIONUM ..........

... Zuzana nedala účtenku na 10 korun, má zaplatit 15.000 korun Před EET přitom nic nezatajila - Chyba prodavačky může přijít podnikatele draho. Provozovatel obchodu v Krnově dostal pokutu 11.000 za to, že zákazníkovi nedal účtenku při nákupu za 10 korun. - Nevydala účtenku na 15 korun. Trafika dostala pokutu 15.000 atd. atd.

Zobrazit celou diskusi
Další videa