Babišova potetovaná poslankyně se brání: „Jen jsem se zasmála.“ A vytáhla spícího knížete

Autor: simao - 
30. 6. 2019
08:51

Hlasování o důvěře vládě Andreje Babiše (ANO) provázel tento týden dlouhý jednací maraton ve Sněmovně, který si poslanci krátili různě. Včetně podřimování či bavení se s kolegy. Fotografové zachytili i notnou dávku pobavení v táboře ANO, kdy to ale následně na sociálních sítích schytala za bujarý smích, odhalené tetování i dekolt poslankyně Barbora Kořanová (ANO), oděná v zeleném tílku s výstřihem. Nyní se ale brání. Kvůli vedru sundala sako a na svou obranu vytáhla nejen dusno v sále, ale i spícího nestora Karla Schwarzenberga (TOP 09).

Pobavil ji Jaroslav Faltýnek, zasmála se spolu s ní exministryně Táňa Malá, která sedí ve Sněmovně za poslankyní Barborou Kořanovou. Ta se však stala terčem nejrůznějších narážek poté, co fotky ze Sněmovny odhalily její záchvaty smíchu během jednání o důvěře vládě Andreje Babiše (ANO). 

„Prosím Vás, nějaké výzvy o tom, abych skládala mandát kvůli tomu, že jsem se ve 4:00 ráno ve sněmovním sále možná příliš bujaře zasmála, opravdu neberu vážně. Myslím si, že v Poslanecké sněmovně pracuji dobře, mám jednu nejlepších docházek, připravuji teď několik návrhů zákonů,“ vzkázala o víkendu Kořanová na twitteru.

Sklidila totiž silnou kritiku za výrazné projevy emocí i údajně nevhodné oblečení (zelené tílko s hlubším dekoltem), ve kterém na plénum vyrazila. „Tak tak, hlavně s humorem... Včera ráno v 6 jsem také viděl rozesmáté tváře spoluobčanů na cestě do práce. S humorem platit daně pro stát a jeho příjemce. Je to fakt legrace, směju se celý pracovní týden,“ reagoval jeden z kritiků pod příspěvkem Kořanové, která se bránila vytažením starých fotek podřimujícího Karla Schwarzenberga a čelila tvrdé kritice diskutujících za údajnou aroganci či styl oblékání „jako bulharská prostitutka“.

„Zkuste to nechat na mne a mých voličích, pokud budu za 2 roky znovu kandidovat a mandát obhájím, tak moji voliči dali asi přednost mé práci před jednou chybou tohoto typu. Omlouvám se a slibuji, že příště budu mít sako na sobě a i na svůj projev si dám pozor,“ obhajovala se v sobotu večer poslankyně původem z Plzně, která rázem vyvolala diskuze o vhodném a patřičném chování ve Sněmovně.

Vzpomínky na Topola i Jermanovou v mikině

Našla však i zastání. „Paní Kořanová, nemáte se vůbec za co omlouvat, už vůbec ne, že jste se smála ve sněmovně, ve které jeden druhému ukazuje prostředníček, aby mu sdělil, jaká je jednička,“ narážel jeden z diskutujících na někdejší gesto Mirka Topolánka směrem k opozici, aby později tvrdil, že šlo o nonverbální komunikaci s tehdejším ministrem financí Kalouskem. „To, co jsem ukázal, znamená: Kalousku, jsi jednička,“ vysvětloval v roce 2007.

O vhodnosti oblékání se ve Sněmovně rovněž diskutovalo i v minulosti. To když si stranická kolegyně Kořanové Jana Pokorná Jermanová - tehdy ještě coby místopředsedkyně Sněmovny - vzala na řízení schůze na sebe zelenou mikinu s kapucí. Tu později věnovala přímo na plénu právě Kalouskovi.

Jermanová řídila v minulosti schůzi Sněmovny v zeleném svetříkuJermanová řídila v minulosti schůzi Sněmovny v zeleném svetříku | Profimedia.cz, ab

A na Kalouska se odkazuje i Kořanová. To když si stěžovala na Twitteru na samotné pořádání další schůze k nedůvěře vládě. „′Mimořádnou schůzi k vyslovení nedůvěry vládě chceme i přes to, že víme, že to nedopadne.‘ To jsou slova opozice. Takže budeme opět poslouchat projevy pánů Fialů a Kalousků místo toho, abychom pracovali a projednávali návrhy zákonů a novel, které v Poslanecké sněmovně leží,“ stěžovala si Kořanová.

„Považuji to za naprosto nesmyslné, ale někomu zřejmě dělají živá vysílání dobře. Já bych si spíš přála mluvit o návrhu zákona ′Manželství pro všechny‘, mém návrhu o předjíždění kamionů a dalších návrzích,“ upozorňovala. „Vy jste tak hloupá, nebo tak bezskrupulózní?“ opřel se do Kořanové na sociální síti expremiér Topolánek.

„Kalouskovi nebylo vidět do výstřihu ani se ve Sněmovně nevytahuje svou kérkou. Očividně ti nedochází, co je to úcta ke Sněmovně a že ty lidi, kteří ti dali hlas, reprezentuješ,“ zaútočil na Kořanovou další z diskutujících.

Sako dolů kvůli vedru

Kořanová nyní také vysvětlovala, že během dne měla skutečně sako na sobě. Ale sundala ho kvůli hicu v sále. „Jde samozřejmě o momentku, vím, jak se mám v Poslanecké sněmovně chovat. Co se týče mého oblečení, tak Vás mohu ujistit, že jsem měla sako, ale v sále vážně nebylo příjemně, a proto jsem si ho sundala, mé oblečení je jinak myslím dostatečně formální i kvalitní,“ podotkla na twitteru. „V sále bylo poměrně těžko dýchatelno a bylo tam horko. Nesmáli jsme se ničemu, co by souviselo s jednáním sněmovny. Přála bych Vám někdy ty pohledy naproti, tam ale bohužel média nevidí. Ale tak alespoň teď máte koho lynčovat,“ podotkla také.

Kořanová se během chůze k hlasování o důvěře vládě dostala do křížku s Piráty. „Budou číst, jak se podílejí a předkládají legislativu k digitální technické mapě nebo ke stavebnímu řízení k digitalizaci, tak není to pravda (....) Takže nepředložili jste nic a neudělali jste nic doteďka,“ vytkla jim. A předsedu Ivana Bartoše pak poté, co jí nazýval „Kořánovou“, upozornila: „Já jsem Kořanová, krátce.“

Video Babiš vytáhl ve Sněmovně řepku i Čapí hnízdo a šil do opozice - PSP ČR

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

va45 ( 3. července 2019 13:43 )

Bože no nejsme to národ blbců.Po nechutném sněmovním cirkusu,který vyvolal d.e.b.i.l.o.b.l.o.k se dokáže ještě poslankyně zasmát.Protože je z ANO tak zadu­pat,zn­ičit­,zlik­vido­vat.Já to celý sledoval a bylo mně z těch zoufalců co se střídali u pultíku a doufali,že shodí vládu na zvracení. Jedničky byly z ODS.Fiala už skládal vládu.Generálka Černochová by mohla z fleku řídit NATO a ostatní řečníci pupek světa.

marmat ( 30. června 2019 20:54 )

Váš inzerát je x krát denně....platěj Vám za něj, nebo Vy NĚCO sem ?

marmat ( 30. června 2019 16:51 )

Po 17 hodinách by se každý mohl přinést pod lavici škopek na nohy....tahle paní je reklama na ANO !!! pohoda, klídek (a při velkém předklonu "škvírka") může vadit pouze homosexuálům a zatrpklým ženám v meno­pauze­...Sa­mozřej­mě opozici KDYKOLIV

marmat ( 30. června 2019 16:45 )

a pošlete je express-rekomando na Moravce...ať se vzpamatuje... Přátelství s Pospíšilem ho KOMPLETNÉ ničí !!!

marmat ( 30. června 2019 16:42 )

Tendenční výkon M.-pravidelný vůči Babišovi je tak průhledný,jakoby to byl strejda
"žlutého outfitu" (nejen vesty!) lídra MCH Mináře ! Odváží tímto amatérským podjatým výkonem moderátorské řemeslo na HNŮJ a přilévá hodně % ANO tímto stylem

Zobrazit celou diskusi
Další videa