Babiš pro Blesk: Předčasné volby nevyloučil, „nahnědlou“ vládu s SPD odmítá

Autor: Jakub Tomek - 
30. 6. 2019
13:51

Andrej Babiš (ANO) se snaží vyřešit situaci kolem ministerstva kultury, která ohrožuje samotnou vládu. U prezidenta Miloše Zemana se chce přimluvit již v úterý za to, aby vyhověl ČSSD a i přes své výhrady nechal projít nominaci Michala Šmardy na ministra kultury. ČSSD hrozila i odchodem z vlády. Kdyby její ministři skutečně odstoupili, Babiš slibuje, že se neopře o Okamurovu SPD. To radši předčasné volby, míní premiér. „S SPD prostě vládnout nebudeme,“ řekl Blesku Babiš.

Pane premiére, co se stane, pokud ČSSD opravdu opustí vládu i s panem Staňkem. Co bude následovat potom?

„Já si to nemyslím.“

Proč?

„Protože by to bylo absurdní, aby skončila vláda kvůli tomuto. Pokud by se to stalo, tak jediné řešení jsou předčasné volby. Ale chtěl bych vidět, jestli by pro rozpuštění Sněmovny hlasovala opozice. Ti dělají jen ramena.“

Hlásí se vám už Tomio Okamura, že by podpořil vaši menšinovou vládu, která by se opírala o hlasy KSČM a SPD. To byste chtěl?

„Tuhle debatu už jsme absolvovali a řekli jsme si, že taková alternativa na stole není. Pokud by došlo k odchodu ČSSD z vlády, tak opakuji, že jediná alternativa jsou předčasné volby.“

Video Politoložka Dvořáková: Lidé protestují, protože se země dostává do mrtvého stavu - Blesk TV

Ostatně i při některých důležitých hlasováních spolu ve Sněmovně spolupracujete a kde kdo říká, že ve Sněmovně funguje skrytá koalice v tomto složení.

„Žádná skrytá koalice neexistuje.“

Pokud by vláda padla, pokračovala by jen menšinová vláda ANO a SPD vás kontaktovala, nebojíte se dalších protivládních protestů? Na ty by mohlo přijít klidně i víc lidí.

„Vy se furt, pane redaktore motáte, co by, kdyby. Není žádné kdyby. Pokud odejdou z vlády, řeknou tím, že budou předčasné volby. A ještě před velkou demonstrací paní Benešová vyšla vstříc požadavkům demonstrantům a stejně se protestovalo. S SPD prostě vládnout nebudeme.“

Alternativa ani s podporou SPD tedy není?

„Ne. No a třeba opozice předčasné volby chtít nebude a někdo si rozmyslí, že nás podpoří.“

Velký rozhovor s Andrejem Babišem najdete již v pondělním Blesku

Video Babiš vytáhl ve Sněmovně řepku i Čapí hnízdo a šil do opozice - PSP ČR

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ISSAC ( 1. července 2019 00:35 )

Jak může to hradní HOVADO podporovat zlodějského Bureše?! viz. (jedna z mnoha kauz) čapí hnízdo.
Nastudujte si to... Každý kdo má v hlavě trochu rozumu to pochopí bez ohledu na to jak z toho Bureše (jistě velice "dobří") právníci vysekají.
Takový šmejd nemá v premiérském křesle co dělat. "Tečka".
Jeho nesmyslné bláboly o destabilizaci země jsou jen výmluvy jak ze svého problému udělat problém všech. Každý se jistě s podobnou "vymlouvací taktikou šmejdů" v životě již někde setkal, v práci, ve škole atd...

Každý je nahraditelný a jistě není problém pro jakéhokoli následovníka pokračovat v rozdělané práci. Takže zde Burešovy výmluvy o destabilizaci neobstojí.

To co Bureš představuje je zkrátka neslučitelné s jakoukoliv pozicí ve vládě.

A hradní Ovád toho zloděje a podvodníka ještě podporuje. Zřejmě mají stále dobré vztahy z dob oposmlouvy. Bureš je v podstatě Ovádovo dítě... Snad se jich brzy zbavíme obou.

sleepka ( 30. června 2019 19:35 )

dělej jak myslíš kobliho, proč nálepkuješ SPD ? .......když chceš jít ke dnu se socamama.... držet tě v SPD taky nebudou do nekonečna.......
"Babiš slibuje, že se neopře o Okamurovu SPD. To radši předčasné volby, míní premiér. „S SPD prostě vládnout nebudeme,“ řekl Blesku Babiš.

jjusa ( 30. června 2019 18:57 )

Jen si ulev,budeš líp spát

jjusa ( 30. června 2019 18:53 )

A víš že mi to je ukradené že ANO.Vím že ti "slušní a inteligentní" to jinak neumí tak je raději nechám ať si uleví,líp se jim pak usíná

okluznifranta ( 30. června 2019 18:25 )

Protože jsi tupá pizda...Tobě není pomoci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa