„Zbytečně žvaní,“ vzkázal Zeman poslancům z Vysočiny. A čeká na Hamáčka

Autor: Jiří Čada - 
26. 6. 2019
21:50

Za zbytečné žvanění, označil ve středu v podvečer prezident Miloš Zeman jednání poslanců o nedůvěře vládě. „Koalice s opozicí se válcují, zbytečně a dlouze žvaní, místo aby schvalovali zákony,“ nechal se slyšet prezident při návštěvě Kadolce na Žďársku, kde druhý den pokračovala prezidentská návštěva Vysočiny. Současnou dobu označil za neklidnou.

V obci se 156 obyvateli ho v druhém kole prezidentských voleb podpořilo 91 procent oprávněných voličů. Zeman jim proto přijel poděkovat.

Na dotaz místních, zda se jejich krajan Michal Šmarda z nedalekého Nového Města na Moravě stane ministrem kultury, Zeman reagoval. „Budu o tom jednat s panem Hamáčkem. S panem Šmardou jsem se už sešel. Současný ministr kultury odhalil zlodějny, měl by za to být odměněn, a ne odvolán. Ministr Staněk podal dvě trestní oznámení a já počkám, jak dopadne vyšetřování,“ nechal se slyšet prezident. Podle informací Blesku by se měl prezident sejít ve čtvrtek s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, řešit budou právě nominaci Šmardy.

V obci Vladislav na Třebíčsku prezidenta kromě příznivců vítali také jeho odpůrci se sovětskými vlajkami a červenými trenýrkami.

„Je to vlajka blízká srdci pana prezidenta,“ řekla Blesku Alena André, která svůj protest označila za poklidný.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ActimeI ( 27. června 2019 17:36 )

A byl hradní ožrala střízlivý, když vzkazoval?

anonym01 ( 27. června 2019 14:58 )

NO HELE, PREMLUVIT LIDI ABY SI TO SVINSTVO Z PENAMU KUPOVALI DA ZABRAT. DOBRA VOLBA STANEK . JENZE Z PANA HAMACKA UDELALI NAONDULOVANYHO IDIOTA. NO ALE NEVA. NEJSEM VOLIČ BLBCU

anonym01 ( 27. června 2019 14:56 )

SATAN MA MISTO STANKA VYNOSNY FLEK KTERYHO SENECHCE ZA ZADNOU CENU VZDAT. TAK KOLIK SE NAPEČE KREMROLI V PENAMU?

satanas ( 27. června 2019 13:34 )

Jen si priznej ze ti Stanek stahnul pulky a nemachruj trapne!! Porrecku!!

anonym01 ( 27. června 2019 13:26 )

ZEMAN A JEHO DZIHADISTE! HRAD A JEHO OKOLI PROVOZUJI POLITICKY DŽÍÍ­ÍÍÍÍH­HHHÁ­ÁÁÁÁ­ÁD!

Zobrazit celou diskusi
Další videa