Hlavní jídlo za „pade“, zmrzlina za 9 korun: Poslanci dál hodují za hubičku

Autor: jt, map - 
23. června 2019
06:59

Rok se s rokem sešel a jídlo je zase dražší. Tedy všude až na „kulinářský skanzen“ zvaný restaurace ve Sněmovně. Přesně dvanáct měsíců od „rakvičkové aféry“ tu redaktor Aha! zkontroloval, za kolik se poslanci nadlábnou. A zjistil, že některá jídla jsou za stejnou hubičku jako loni, přestože suroviny zdražily.

Před rokem deník Aha! zjistil, že poslanci si ceny svých nestoudně levných jídel chtějí ještě snížit. Symbolem tažení za to, aby ze svého platu nejméně 82 tisíc platili za jídlo alespoň jako v nejlevnější nádražní kantýně, se stala rakvička za osm korun.

Jako „rakvičkovou aféru“, která nakonec zlevnění zabránila, to také nazval šéf komise pro práci Sněmovny Pavel Kováčik (63, KSČM). A jak odpověděl, když se ho deník Aha! dotázal, zda tato laskomina za rok podražila? „Tuto problematiku komise neřeší, je v kompetenci Kanceláře PS,“ odbyl dotaz.

Vedle si za to nedáte ani gulášovku

Nezbylo tedy než se vypravit na průzkum. Do restaurace se redaktor Aha! nakonec dostal s jedním z poslanců, který ale mermomocí chtěl zůstat v anonymitě. Přece jen, zlost kolegů, že jim někdo útočí na gáblík za hubičku, by mohla být nepříjemná... Sněmovní jídelna nebyla plná, strávníci obsadili jen čtyři stoly. Některé z nich zlákaly stejně jako redaktora Aha! kuřecí medailonky na tymiánu. No neberte to: CENA 63 KORUN! To by ve vedlejší Malostranské besedě nestačilo ani na gulášovou polévku, kterou tu ve stálém jídelním lístku nabízejí za 69 Kč. A kdybyste si chtěli dopřát obyčejnou tlačenku, museli byste ještě 46 kaček dotlačit.

Jídelní lístek v Poslanecké restauraciJídelní lístek v Poslanecké restauraci | Blesk

Kopeček zmrzliny za 9 korun

V „Parlamentní besedě“ jsme si k medailonkům objednali ještě jasmínovou rýži za 14 korun a dva kopečky vanilkové zmrzliny (jeden za 9 kaček) – celkový účet 95 korun. Tedy o plných 65 korun méně, než kdybychom si zašli na polední menu v Malostranské besedě, která patří v okolí k nejlevnějším. Však také obsluhu zarazilo, že si redaktor vyžádal účet. Jídla tu nepodléhají elektronické evidenci tržeb a na těch pár drobných si ho tady asi nikdo nebere...

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

banany ( 23. června 2019 14:47 )

Láska a pravda vítězí Leda tak kulový!!!!! Zatím vítězí podvody, sliby chyby politiků, špatná život.úroveň, už ani ty králíkárny se nestaví pro mladé, zdražování atd. Dobře se mají jen politici co si žerou za hubičku oproti nám, a proč? Oni jsou něco více? Proč ty nebetyčné rozdí­ly????­??????­?????? Prostě to stojí za h.o.v.n.o! Ale máme zato kapitalismus náš vysněný.

montevideo ( 23. června 2019 14:39 )

Konečně se ve svém krátkém, ale zbytečném životě dostaneš do města, co?

pelagie ( 23. června 2019 14:31 )

Ano to je ta "rovnost",, jednoznačně darmožrouti, co víc dodat..je to hanba

zadnice ( 23. června 2019 14:05 )

"Politici" jsou jednoduše nenažraná prasata žijící odtrženě od občanů!

hejhej ( 23. června 2019 14:04 )

cepp: To zní jako vtip !!!!
Jak si ničí poslanci zdraví je vidět při letmém pohledu na ně. Evidentně je zničený i M. Benda a jemu podobní- za 100 000,- pár přihloupých proslovů.
Teprve tato vláda začíná konečně pracovat pro lidi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud