Hamáček promluvil o odchodu z vlády. Babišovi radí sejít se s organizátory protestů

Autor: Jakub Veinlich, trm - 
6. 6. 2019
18:00

Předseda ČSSD Jan Hamáček nevidí důvod, proč by měli sociální demokraté odejít z vlády s hnutím ANO. Nešli do ní, aby řešili problémy koaličního partnera, ale aby prosazovali program, řekl v pořadu Blesku Epicentrum. Vicepremiéra ale trápí i mnohatisícové protesty proti premiéru Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové. Babišovi proto radí, aby si s pořadateli protestů „sednul“ a situaci s nimi osobně probral.

„Myslím, že je důležité, aby to napětí ve společnosti dále neeskalovalo, aby se společnost dále nedělila a nerozdělovala. A jediná možnost, kterou já vidím, je prostě dialog. Věřím, že pan premiér v nějakém momentě se sejde se zástupci, kteří to organizují,“ řekl Hamáček ve studiu Blesku.

Organizátoři protestů už před několika týdny vyzvali Babiše, aby s nimi debatoval před televizními kamerami, premiér to odmítl. Podle Hamáčka by ale měl premiér alespoň částečně „ustoupit“ a sejít se nimi. „Já bych mu to doporučoval, protože to pokládám za rozumné. Ti lidé tam přišli z nějakého důvodu. Vím, že pan premiér nesouhlasí s tím, co říkají, ale minimálně bychom měli dát jako politici najevo, že tu náladu vnímáme a že jsme ochotni se o těch věcech bavit, jakkoliv se možná nedohodneme,“ myslí si šéf sociálních demokratů.

Video Hamáček o Babišovi a demonstracích - Blesk TV

ČSSD podle svého předsedy zatím neuvažuje o tom, že by vládu s hnutím ANO opustila. Její stanovisko se nezměnilo ani poté, co do Česka dorazila už druhá předběžná auditní zpráva Evropské komise, podle které je Andrej Babiš ve střetu zájmů a koncernu Agofert, který Babiš vložil před dvěma lety o svěřenských fondů, byly pozastaveny zemědělské dotace. Pro sociální demokraty je podle Hamáčka klíčové to, že prosazují svůj volební program. „Pokud bude možné naplnit důvod, proč jsme šli do vlády, to znamená naplnit náš vládní program, naplnit sliby dané voličům, tak to vládní angažmá smysl má. Pokud by se ukázalo, že to možné není, že naše priority není možné prosadit, tak by to ten smysl ztrácelo,“ doplnil Hamáček.

Video Hamáček o teoretickém konci vlády - Blesk TV

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

peyotl ( 8. června 2019 09:26 )

Hamtáček by přišel o koryta tak jen vyhrožuje

socha_svobody ( 7. června 2019 08:49 )

ČSSD vždycky měla blízko k trendu dělat politiku na ulici

snehulak ( 7. června 2019 08:43 )

Neskutečná blbost Hamáček. Proč by jim znovu opakoval to, na co slyšet nechtějí? Zruavý Minář se jen touží zviditelnit.

Juras1 ( 7. června 2019 03:26 )

Socani, v čele se Sobotkovým pohrobkem Hamáčkem už měli být z vlády dávno vykopnutí, protože jsou to jen podrazåci, zloději a udavači

Peter Peter. ( 7. června 2019 01:50 )

Vážený Pane Hamačku jdete do kopru i z celou ČSSD I EXEKUTORY SKURVILY JSTE NÁM ŽIVOTY EXEKUTORY A VÁŽENÝMU PANU PREMIÉROVI ANDREJI BABIŠOVI PŘEJI PEVNÉ NERVY A MNOHO DALŠÍCH ÚSPĚCHŮ V POLITICE NEBYT PÁNA PREMIÉRA ANDREJE TAK BY TY *** ROZKRADLI A VITUNELOVALI CELOU STÁTNÍ POKLADNU.EXEKUTOR JE *** SVYNE ŠPÍNA SIFILIS ZLODĚJ VRAH A BÝVALÝ KRIMINALNIK CO MÁ VELICE BOHATOU TRESTNÍ MINULOST.

Zobrazit celou diskusi
Další videa