Na Feriho měl útočit „vlastenec“ se synem. „Prostě špatná, jakoby blbá náhoda,“ tvrdí

Autor: ČTK, red - 
22. dubna 2019
12:45

Poslanec TOP 09 Dominik Feri, který byl v neděli zraněn po napadení dvěma muži na ochutnávce vín v Boršicích na Uherskohradišťsku, byl propuštěn z nemocnice. Dvaadvacetiletý opoziční politik tam byl převezen s řeznou ránou na zádech, propuštěn byl po vyšetření. Feri to dnes sdělil ČTK. Kriminalisté už znají identitu obou podezřelých, dosud nebyl nikdo obviněn. Policisté na případu i nadále pracují, řekla ČTK mluvčí policie Monika Kozumplíková. Útočit měli podle informací na sociálních sítí Vladimír H. (48) a jeho syn Vojtěch (25). Starší z mužů sdílí na svých profilech protiislámské a protiuprchlické materiály.

Feri byl po útoku převezen do uherskohradišťské nemocnice. „Zašili mi ránu, udělali rentgen a vyšetření a propustili,“ napsal poslanec v SMS zprávě.

Incident se podle policie odehrál v neděli kolem 17:00, poslanec byl napaden na veřejném prostranství dvěma muži. Při incidentu údajně padly rasistické nadávky, Feri má z otcovy strany předky v Etiopii.

Policisté v neděli večer zjistili totožnost podezřelých z útoku, jde podle nich o muže z Uherskohradišťska ve věku 25 a 48 let. „Policisté zjišťují veškeré informace, které souvisejí se samotným incidentem, zkoumají zejména motiv útoku a zjišťují, jaké okolnosti incidentu předcházely,“ uvedla dnes policejní mluvčí.

Policie už v neděli uvedla, že zjišťuje, zda nebyly spáchány trestné činy výtržnictví, násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. „Podle dosud zjištěných informací se jedná o ojedinělý konflikt místního charakteru související zejména se samotným námětem akce a požitým alkoholem,“ dodala dnes policejní mluvčí.

„Vlastenec“ se synem

Na sociálních sítích se objevily fotografie údajných útočníků. Jde o Vladimíra H. z Uherského Hradiště a jeho syna Vojtěcha. Blesk Zprávy oba kontaktovaly přes sociální sítě, odpověď zatím nedostaly. Starší z mužů Deníku N potvrdil, že se incidentu zúčastnil. „Prostě špatná, jakoby blbá náhoda. Alkohol a tak. Znáte to, prostě. Nebyl to konkrétní záměr, jestli chcete vědět tohle,“ řekl k útoku na poslance.

Z jeho profilu na facebooku je patrné, že sympatizuje s vlasteneckým Řádem národa. V posledních letech navíc sdílel řadu protiuprchlických statusů a materiálů.

Video  Feri po napadení pro Blesk zprávy: Motiv byl asi politický. Lékaři mě šili  - Slávka Červená/Blesk Zprávy

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud