Tvrdé útoky na Adamcovou za funkci u Babiše: „Nestydím se,“ vzkázala kritikům

Aktualizováno -
24. února 2019
11:23
Autor: simao - 
23. února 2019
22:35

Někdejší moderátorka Novy či ČT Jana Adamcová (dříve Nováková) se stane v březnu dle všeho novou mluvčí Úřadu vlády, a nastoupí tak do služeb premiéra Andreje Babiše (ANO), který ji dle jejích slov sám oslovil. Známá televizní tvář Adamcová za to čelí vlně kritiky. A to místy značně tvrdé, nesoucí se často v duchu toho, že „prachy nesmrdí“. Sama to však považuje za výzvu a svým kritikům v sobotu napsala dlouhý vzkaz.

Novou mluvčí koaliční vlády ANO a ČSSD bude od března bývalá moderátorka Novy Jana Adamcová. Blesku to potvrdilo i tiskové oddělení kabinetu. „Paní Adamcová se stane mluvčí vlády. Jmenována do funkce by měla být 4. března,“ uvedla vedoucí tiskového odboru Vanesa Šandová. „Oslovil mě přímo pan premiér. Je to pro mě zajímavá výzva,“ potvrdila Blesku Adamcová. A strhla se pořádná mela.

Pro prachy všechno?

Tahle zpráva totiž způsobila pozdvižení. Na Adamcovou, manželku režiséra Jiřího Adamce, se snesla pořádná porce kritiky. Divoká byla i samotná diskuze čtenářů Blesk.cz. „Bože, ta tam ještě chyběla“ či „No to jsem si paní Adamcová myslela, že máte na víc. Nevěděla jsem, že pro prachy uděláte všechno“ - to jsou ještě mírnější příspěvky. „Kubovičové nesahá ani po kotníky,“ připomněl další z diskutujících Lucii Kubovičovou, která kvůli těhotenství skončí pro změnu jako mluvčí ANO. 

Do Adamcové se však dle všeho pustili i na jejím profilu na Facebooku a následovalo výraznější odebírání z přátel. „Určitě zajímavá pracovní nabídka, ale pro tohoto premiéra bych se osobně štítil něco takového dělat,“ uvedl jeden z kritiků. „Prachy nesmrdí,“ dodává na jejím profilu další.

Řada kritických příspěvků se objevila i na twitteru. „Další tele v týmu. Ambiciózní a blboučká Janička jde ‚zdobit‘ vládní plky. Máme se na co těšit,“ míní uživatel Jan Z. „Jana Adamcová by určitě mohla mít mnoho jiných ušlechtilejších pracovních nabídek, ale dělat mluvčí Babišovi, to už snad musí být člověk v zoufalé situaci,“ dodala Vlasta P.

Adamcová: Nestydím se a nesoudím, kdo je zloděj

Na obsazení postu mluvčí vlády se sice poměrně netrpělivě čekalo, ale že půjde zrovna o známou televizní tvář, k tomu indicie nesměřovaly. Do hry se však vložil sám premiér Andrej Babiš.

Adamcová na negativní reakce odpověděla obsáhlým komentářem. „Počítala jsem s bohatou diskusí a je mi jasné, že bude hůř. Za své rozhodnutí se ani trochu nestydím a své volby nelituji. Kdo je, nebo není zloděj, kdo je dobrý, a kdo špatný člověk, si já netroufám soudit. Nejsem pánbůh, ani soudce Nejvyššího soudu (ačkoli i ten se může mýlit). Hoďte kamenem, kdo jste bez viny. A zdá se, že bez viny je zde hodně ‚přátel‘,“ poznamenala ke kritikům na sociálních sítích.

„Nastupuji do funkce, o níž zatím mám jen přibližnou představu, a nevím, jak mi to půjde. Ale budu snažit co nejlépe pracovat a reprezentovat... To jediné mohu slíbit. Sama za sebe. Děkuji všem, kteří to chápou a drží mi palce,“ napsala také Adamcová. A pro ty, kteří si ji odebrali z přátel za její rozhodnutí nastoupit do Babišových služeb, dodala, že se snad setkají „v lepších časech“.

Sama je prý zvyklá nesoudit nikoho „z rychlíku“, nikdy pak prý neuznávala např. odebírání z přátel kvůli volbám a vyjádření odlišného politického názoru. „Podle mě to nic nevypovídá o tom, kdo je z ‚přátel‘ odebrán, ale o tom, kdo z ‚přátel‘ odebírá. Vím, že je to snaha upozornit na čistotu a počestnost určité skupiny těch nejlepších obyvatel této země, která s póvlem nemá nic společného, a zároveň je to pokus ten ‚póvl‘ vytrestat a zranit. Takové věci mě osobně nikdy nezraňovaly ani nevytrestaly. Naopak, připadaly mi jen a jen směšné. Zraňují mě úplně jiné věci, to mi věřte,“ vzkázala rovněž Adamcová. 

Váží si proto prý každého facebookového přítele, který je schopen přijmout i odlišný názor a „i přes rozdílný názor zůstává přítelem“. „Neschopnost přijímat odlišné názory velmi často vede k neschopnosti přijímat odlišné lidi, k netoleranci a v krajním případě až k rasismu a xenofobii,“ varovala budoucí mluvčí Úřadu vlády, kterou nyní čeká období zaškolování na nové pozici.

Sport na Nově i Sama doma na ČT

Předchozí mluvčí vlády Petra Doležalová byla mluvčí kabinetu od loňského června a nahradila Barboru Peterovou, která za první Babišův kabinet mluvila od jeho vzniku v polovině prosince roku 2017. Adamcová začínala jako moderátorka Sportovních novin v televizi Nova, před dvěma lety se stala moderátorkou pořadu České televize Sama doma.

Video Babiš o nemocném synovi, „neviditelných“ sypačích i obědech zdarma: Celý záznam - Blesk TV

zemanbures ( 13. dubna 2019 20:24 )

Nestydí se. Třeba s bývalými estébáky pracuje ráda.

flora ( 25. února 2019 05:00 )

Vlastně ta poslední byla jiná, ale je to fuk. Střídaj se tam jak fusekle v parném létě, taky jsou totiž zbytečné.

flora ( 25. února 2019 04:55 )

Ruka ruku vždy myje a finanční injekce se určitě bude hodit. Akorát nevím kdo teď v "Sama doma" bude péct koláčky, navlékat korálky , a ťuťu ňuňu hihihi radit "udřeným" ženám na matřské, které mají ovšem čas dřepět u bedny, co a jak, jaký krémeček na obličejíček atd. Viděla jsem to 1x a stačilo. Průprava pro práci pro Úřad vlády jak hrom

flora ( 25. února 2019 04:45 )

Tobě už z toho zdenkka hrabe . Nikam se dívat nemusím, stačí když vím, že Petra Doležalová končí kvůli svému těhotenství, které ji neumožňuje doprovázet premiéra na zahraniční

kacerus ( 24. února 2019 23:06 )

Hezký postřeh!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud