Maláčová: Most je špička ledovce, dívat se na seriál nestačí. Vyloučené lokality řešíme

21. 2. 2019
18:46

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) vyrazila společně s členy výboru pro sociální politiku ve čtvrtek na zasedání v Mostě. „Ocitli jsme se tak v první frontové linii boje proti obchodníkům s chudobou,“ vzkázala ministryně s tím, že dívat se na seriál ČT Most! nestačí a je třeba pomoci i v jiných městech a krajích.

Jana Maláčová upozorňuje, že řešení chudoby a sociálních problémů přesahuje možnosti jejího Ministerstva práce a sociálních věcí. „Most je jen špičkou ledovce odhalenou i díky dnes oblíbenému seriálu České televize. Stejně vážné potíže mají ale i v Moravskoslezském či Karlovarském kraji. Ani ty nesmíme nechat na holičkách!“ napsala ministryně po návštěvě Mostu. 

Připomněla, že v minulém roce navštívila i další místa, kde jsou vyloučené lokality - třeba Karvinou, nebo Bohumín. Tyto lokality jsou však rozšířené po celé ČR, upozorňuje MPSV.

V září 2018 proto ministerstvo spolu s obcemi, neziskovkami a dalšími resorty vytvořilo návrh 15 opatření pro boj proti obchodníkům s chudobou a zaměřilo se mj. na revizi dávek na bydlení.

„Potřebujeme například zajistit, aby děti z vyloučených lokalit zůstaly ve vzdělávacím systému, aktivizovat lidi ve vyloučených lokalitách v rámci sociální práce a zejména musíme zastavit neustálé narušování občanského soužití. Je potřeba vyřešit bytovou krizi či devastování bytů ve vyloučených lokalitách. Jsem proto ráda, že se nám poprvé daří spolupracovat i s dalšími resorty, zejména MMR, MPO, MZ a MŠMT,“ vypočítává nyní Maláčová.

Video ČSSD a ANO se neshodly na zvýšení životního minima. Je tam spor, přiznal Hamáček. Schillerová chce revizi dávek - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

jardahl87 ( 22. února 2019 20:33 )

petr12: Pravda pravdoucí !! Nechceš pracovat ? Nedostaneš od tohoto státu VÚBEC nic,protože jsi nepříspusobivej lenoch a parazit tohoto státu !!! Zlatí komunisti !! Za nich museli cigoši makat a nikdo se s nima n.e.s.r.a.l. !!

1912 ( 22. února 2019 15:46 )

Celý ústecký kraj je jedno veliké GHETO !!

flora ( 22. února 2019 12:55 )

„Potřebujeme zajistit, aby děti z vyloučených lokalit zůstaly ve vzdělávacím systému, aktivizovat lidi ve vyloučených lokalitách v rámci sociální práce a zejména musíme zastavit neustálé narušování občanského soužití. Je potřeba vyřešit bytovou krizi či devastování bytů ve vyloučených lokalitách... " Tak tohle slyším už x desitek let . Nově tam přibyl jen termít "vyloučené lokality". Ony to původně žádné vyloučené lokality totiž nebyly !!!Ti lidé dostali byty na sidlištích jako každý jiný. Někdy je dostaly i opakovaně , když ten původní beztrestně vybydleli...Děti musely do školy chodit povinně, pokud na výuku nestačily, šly do zvláštních škol, ty ale byly nyní zavrženy. Takže co? Dáme tomu nějaký nový slovosled, nebo vynaleznem nová slova? protož že se nic nezmění to je vc jak jisté. Viz odvoz odpadků z Předlic... Kdo viděl v TV , ví o čem píši.

kusinda1 ( 22. února 2019 09:59 )

A sčím jim chcou ještě pomáhat, práci at jim dají, 12 denně a nebudou mít čas na roupy.Nechceš pracovat tak nejez a spi venku.

petr12 ( 22. února 2019 08:37 )

ten ledovec jste vytvořili vy politici!!!pokud by jste tvrdě vyžadovali to co je pro jiné samozřejmost!!!ráno vstát umýt se vyčistit si zuby jít do práce,to samé děti a jít doškoly!!!A ne nepracovat dělat mongoly,jeblé děti kteří už od mládí,hulí,fetují,ani rodiče ani děti nedodržují zákony.Proč no protože jsou tu zákony pro lidi kteří musí dodržovat zákony a lidi kteří nemusí dodržovat vubec nic jen žijí jak pijavice na ukor lidí kteří pracují.Vy politici jste přičinou toho sajrajtu,špíny dvojího metru jen aby vás romové volili a vy zustali u koryt,chrochtání,mlaskání.A všechen váš politický sajrajt musí zaplatit danový poplatníci!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa