Maláčová: Most je špička ledovce, dívat se na seriál nestačí. Vyloučené lokality řešíme

Autor: simao - 
21. února 2019
18:46

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) vyrazila společně s členy výboru pro sociální politiku ve čtvrtek na zasedání v Mostě. „Ocitli jsme se tak v první frontové linii boje proti obchodníkům s chudobou,“ vzkázala ministryně s tím, že dívat se na seriál ČT Most! nestačí a je třeba pomoci i v jiných městech a krajích.

Jana Maláčová upozorňuje, že řešení chudoby a sociálních problémů přesahuje možnosti jejího Ministerstva práce a sociálních věcí. „Most je jen špičkou ledovce odhalenou i díky dnes oblíbenému seriálu České televize. Stejně vážné potíže mají ale i v Moravskoslezském či Karlovarském kraji. Ani ty nesmíme nechat na holičkách!“ napsala ministryně po návštěvě Mostu. 

Připomněla, že v minulém roce navštívila i další místa, kde jsou vyloučené lokality - třeba Karvinou, nebo Bohumín. Tyto lokality jsou však rozšířené po celé ČR, upozorňuje MPSV.

V září 2018 proto ministerstvo spolu s obcemi, neziskovkami a dalšími resorty vytvořilo návrh 15 opatření pro boj proti obchodníkům s chudobou a zaměřilo se mj. na revizi dávek na bydlení.

„Potřebujeme například zajistit, aby děti z vyloučených lokalit zůstaly ve vzdělávacím systému, aktivizovat lidi ve vyloučených lokalitách v rámci sociální práce a zejména musíme zastavit neustálé narušování občanského soužití. Je potřeba vyřešit bytovou krizi či devastování bytů ve vyloučených lokalitách. Jsem proto ráda, že se nám poprvé daří spolupracovat i s dalšími resorty, zejména MMR, MPO, MZ a MŠMT,“ vypočítává nyní Maláčová.

Video ČSSD a ANO se neshodly na zvýšení životního minima. Je tam spor, přiznal Hamáček. Schillerová chce revizi dávek - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

1912 ( 22. února 2019 15:46 )

Celý ústecký kraj je jedno veliké GHETO !!

flora ( 22. února 2019 12:55 )

„Potřebujeme zajistit, aby děti z vyloučených lokalit zůstaly ve vzdělávacím systému, aktivizovat lidi ve vyloučených lokalitách v rámci sociální práce a zejména musíme zastavit neustálé narušování občanského soužití. Je potřeba vyřešit bytovou krizi či devastování bytů ve vyloučených lokalitách... " Tak tohle slyším už x desitek let . Nově tam přibyl jen termít "vyloučené lokality". Ony to původně žádné vyloučené lokality totiž nebyly !!!Ti lidé dostali byty na sidlištích jako každý jiný. Někdy je dostaly i opakovaně , když ten původní beztrestně vybydleli...Děti musely do školy chodit povinně, pokud na výuku nestačily, šly do zvláštních škol, ty ale byly nyní zavrženy. Takže co? Dáme tomu nějaký nový slovosled, nebo vynaleznem nová slova? protož že se nic nezmění to je vc jak jisté. Viz odvoz odpadků z Předlic... Kdo viděl v TV , ví o čem píši.

petr12 ( 22. února 2019 08:37 )

ten ledovec jste vytvořili vy politici!!!pokud by jste tvrdě vyžadovali to co je pro jiné samozřejmost!!!ráno vstát umýt se vyčistit si zuby jít do práce,to samé děti a jít doškoly!!!A ne nepracovat dělat mongoly,jeblé děti kteří už od mládí,hulí,fetují,ani rodiče ani děti nedodržují zákony.Proč no protože jsou tu zákony pro lidi kteří musí dodržovat zákony a lidi kteří nemusí dodržovat vubec nic jen žijí jak pijavice na ukor lidí kteří pracují.Vy politici jste přičinou toho sajrajtu,špíny dvojího metru jen aby vás romové volili a vy zustali u koryt,chrochtání,mlaskání.A všechen váš politický sajrajt musí zaplatit danový poplatníci!!

1912 ( 22. února 2019 07:34 )

Růst romské populace: rok 1945 - 10 000 Romů rok 1959 - 20 000 Romů rok 1973 - 40 000 Romů rok 1987 - 80 000 Romů rok 2001 -160 000 Romů rok 2015 -320 000 Romů Každých 14 let se počet Romů zdvojnásobí !!!! Růst romské populace je největším bezpečnostním rizikem pro Českou republiku. Věznění 12 000 romských vězňů nás stojí letos 4 miliardy korun. Sociální dávky pro Romy 20 miliard. Obrovské škody na majetku při "sbírání" železa. Nevyčísleno. Romové jsou jediní, kdo mají zdravotní péči zdarma. MZd není schopno vyčíslit. Je to další skrytý příspěvek pracujících ve prospěch nepracujících. Je pravidlem, že Romovi platí advokáta u soudu stát. Vzhledem k tomu, že podíl tohoto etnika na zločinu je 75%, jedná se o další obrovskou zátěž pro státní rozpočet. Za 14 let se všechny tyto problémy a náklady zdvojnásobí. I riziko, že budete obětí zločinu bude dvojnásobné! Kdo chce, ať pošle dál - opravdu to tak musí zůstat? Češi nemohou udělat nic pro to, aby všechna rizika a nebezpečí eliminovali? Půjde to tak do nekonečna??? Kdy Romové vybydlí tuto zem???

pooomeranc ( 21. února 2019 21:46 )

Pro lepší vnímání cikánů můžou udělat jen oni sami, už x let to za ně dělá někdo jinej a je to furt stejný.Ostatně nevím proč by to za ně měl pořád někdo dělat?Dělá se něco speciálního třeba pro Vietnamce nebo Ukrajince a další?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud