Babišovu kauzu chce STAN odklonit do Prahy. Těhotná Jermanová si šéfa vzít nedá

18. 2. 2019
14:25

Kauzou možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) by se mohli místo středočeského krajského úřadu zabývat úředníci některého ze sousedních regionů, například Prahy. Uvedlo to hnutí STAN, podle předsedy středočeské organizace Věslava Michalika by se tak předešlo případné systémové podjatosti. Těhotná hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) návrh STAN na jednání krajského zastupitelstva označila za úsměvný. Poukázala na to, že ve vedení Prahy jsou Piráti, kteří krajský úřad v souvislosti s Babišovou kauzou napadli.

Premiér čelí podezření, že stále ovládá média spadající pod svůj holding Agrofert, který dal v únoru 2017 kvůli zákonu o střetu zájmů do svěřenských fondů. Městský úřad v Černošicích mu za přestupek v podobě střetu zájmů uložil pokutu, podle deníku Právo šlo o 200 tisíc korun. Babiš se odvolal, kauzou by se tak mohli brzy zabývat krajští úředníci.

Podle Michalika by stálo za úvahu, zda by kraj neměl požádat ministerstvo vnitra, aby si případ převzal některý ze sousedních úřadů. „Praha se nabízí, protože tam žádná politická provázanost těch případů není,“ dodal s poukazem na to, že ve středních Čechách vládne Babišovo hnutí ANO.

Pokorná Jermanová uvedla, že by Michalik neměl úřadům podsouvat, jak se mají chovat, a nápad svěřit kauzu Praze označila za úsměvný. „Za kauzou, která se tady rozjela a kvůli které se úřad dostal pod tlak, stojí Pirátská strana, která vede úřad v Praze,“ namítla.

Video Babiš chtěl skončit, odmítli jsme to, říká místopředsedkyně ANO Pokorná Jermanová - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

Piráti upozorňovali na nedávnou reorganizaci středočeského krajského úřadu, která podle nich vyvolává pochybnosti kolem rozhodování úředníků. Dosavadní odbor správních agend, který měl případ řešit, byl začleněn do odboru legislativně právního.

Ředitel krajského úřadu Jiří Holub jakoukoliv účelovost odmítl. Reorganizace se podle něj začala chystat už loni a s kauzou nesouvisí. V pondělí zopakoval, že příslušní úředníci nebyli přesunuti jinam ani propuštěni a jejich kompetence zůstaly stejné.

Video Jermanová má porodit v půlce března: v kanceláři má připravenou postýlku i přebalovací pult - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

schwertrans ( 19. února 2019 13:31 )

Turbino, hezky se toč a ať tě pořádně namažou, abys ses náhodou nezadřela, když nám buduš dělat to, co chceš, abychom my dělali tobě. Sportu zdar a líbání zvlášť

schwertrans ( 19. února 2019 13:28 )

Vy nám taky!

marmat ( 18. února 2019 23:43 )

TI- Vondráčka s Kaldou jedou.......přes Piráty udávání a ciráty v PS !!! To je program tý bláho.....na rozdíl od STB se tím chvástaj a vyhlašujou předem termíny konce AB/ANO Mnoho "minel" z těchto odporných dílen

marmat ( 18. února 2019 23:38 )

Piráti mají smysl pro takový estébácký žertíky....my ho s TI udáme a když to přesně nedopadne, jak jsme potřebovali, tak to k NÁM přendáme !!! Ta frackovitost, je Pirátství??? Nééé-primitivní neumětelství a chuť excelovat

marmat ( 18. února 2019 23:31 )

JEDINEJ....NAPROSTO JEDINEJ ZE VŠECH STRAN, KTERÝ nic TAKOVÉHO KONEČNĚ NEPŘIPOMÍNÁ

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa