Babišovi sáhli na chloubu. Luxusní restauraci vzali jednu michelinskou hvězdu

Autor: ČTK, kal - 
21. 1. 2019
21:00

Luxusní restaurace Paloma na francouzském Azurovém pobřeží, kterou před několika lety otevřel nynější český premiér Andrej Babiš (ANO), přišla o jednu ze svých dvou michelinských hvězd. Napsaly to na svém webu regionální deník Nice-Matin a finanční list Les Échos s odkazem na gastronomický průvodce Michelin, jehož vydání pro rok 2019 věnované Francii v pondělí představili v Paříži. Babiš je přitom na podnik, který ve Francii společně s manželkou Monikou vybudoval, náležitě hrdý.

Nejvyšší možný počet hvězd, tři, podle francouzského tisku nově získaly dvě restaurace, a to Le Clos des sens v Annecy a Mirazur v Mentonu. Kuchyni v Mirazuru vládne argentinský šéfkuchař Mauro Colagreco, který se tak podle webu rádia Europe 1 stal jediným takto oceněným cizincem ve Francii.

Naopak o jednu hvězdu ze tří překvapivě po pouhém roce přišel podnik La Maison des bois, kde je šéfkuchařem Marc Veyrat, jenž se specializuje na molekulární gastronomii. Slavný savojský mistr vařečky to v rozhovoru s Europe 1 označil za nespravedlivost. „Máme super tým, nechápu to,“ dodal.

Video Babiš prozradil, čím potěší svou ženu Moniku. A navázal v Singapuru na Havla s Klausem, pojmenovali po něm orchidej - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

Stejný osud stihl i historickou alsaskou restauraci Auberge de l’Ill, která měla tři hvězdy dlouhých 51 let. Server msm.com to označil za „největší šok ve francouzském kulinářském průvodci pro rok 2019“.

Známý červený průvodce, jehož přízeň výrazně zvyšuje restauracím návštěvnost, vychází od roku 1900 a v roce 1933 zavedl hvězdičkový systém. Tři hvězdy znamenají „výjimečnou kuchyni, která stojí za cestu“, zatímco dvě hvězdičky značí „výbornou kuchyni, která stojí za zajížďku“; jednu hvězdičku dostávají velmi dobré restaurace ve své kategorii. Michelin vydává i průvodce po zahraničních restauracích.

Restaurace Paloma v Mougins nedaleko Cannes podle českých médií spadá do skupiny SynBiol. Babiš byl dříve jediným akcionářem SynBiolu, kvůli zákonu o střetu zájmů ale následně vložil akcie SynBiolu do svěřenských fondů.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
heterosexual ( 22. ledna 2019 06:15 )

Nic neříkající..

peyotl ( 22. ledna 2019 05:45 )

prý měl vrchní na motýlku guláš. to by mě taky naštvalo

anonym01 ( 21. ledna 2019 23:17 )

nam ostatním blbečkum musí stačit kafe u telekonference. jakapak Paloma.

anonym01 ( 21. ledna 2019 23:15 )

TY 4 HVĚZDIČKY SE ROZDAVALY NA POTKÁNÍ i hotelum které odpovídají urovni ubytovacího zařízení pro dělnictvo . Třeba v Amsterdamu .Restaurace už nejsou ve Franciii co bžvávaly, ale Palomu jsme nenavštívili. Nevíme kde pan premier má tu skvost. NA Čapí hnízdo nas čehuny nikdo nepozval. Tam se schazi snad jen PUTINUV Protopopov a hradní panstvo .

Qmur ( 21. ledna 2019 22:43 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa