Petříček jde do boje o místopředsedu ČSSD. Vyslala ho „domovská“ Praha

11. 1. 2019
20:12

Pražská sociální demokracie v pátek na zasedání krajského výkonného výboru (KVV) zvolila jako kandidáta na místopředsedu strany ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Pro se vyslovila drtivá většina delegátů. ČTK to sdělil mluvčí pražské ČSSD Radek Hlaváček. Sociální demokraté budou ještě v pátek volit také předsedu KVV a delegáty, kteří budou pražskou buňku zastupovat na celostátním sjezdu.

„Děkuji za svou dnešní nominaci pražské organizaci jako kandidáta na místopředsedu ČSSD. Teď si tu důvěru chci odpracovat,“ napsal ČTK Petříček v sms zprávě.

„Mám radost, že se pražská sociální demokracie jednoznačně postavila za Tomáše Petříčka. Naše strana potřebuje ve svém čele osobnosti, jako je on. Svoji prací ve vládě i dosavadní činností v ČSSD prokázal, že je schopen nalézt pro naši stranu ztracené voliče a prezentovat novou tvář české demokratické levice,“ napsal ČTK předseda pražské ČSSD Petr Pavlík.

Pro Petříčka hlasovalo podle Hlaváčka skoro 93 procent delegátů. Petříček se stal ministrem zahraničí loni v říjnu poté, co ČSSD ustoupila prezidentu Zemanovi a vzdala se nominace europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD), kterého prezident odmítal jmenovat.

Pražské sociální demokraty večer čeká ještě volba předsedy KVV, kdy jedinou nominaci podle informací ČTK získal dosavadní předseda Petr Pavlík. Zároveň musí ještě zvolit své zástupce na celorepublikový sjezd ČSSD, který se bude konat zhruba za dva měsíce.

Video Tomáš Petříček - zkušenosti s politikou, první návštěva, Viktor Orbán - Jakub Veinlich, Lukáš Červený
1080p 720p 360p

Doporučujeme
pavel11 ( 12. ledna 2019 09:56 )

Pokud si CSSD pustí do vedení politický kopyto kuřbuřta Pocheho,a zelináře z Plzně končite v politice.Jedině Hamáček má ještě uznání jako kvalitní politik.

horalysa ( 11. ledna 2019 21:03 )

Novodobý Klaus. Také mocichtivý politik. V hlavě lejno, ale správné triko.

zlymikes ( 11. ledna 2019 20:47 )

bezmozek Petříček = mozek Poche

anonym01 ( 11. ledna 2019 20:28 )

tady vidíte co muze způsobit okaurova nenavist proti ČSSD. Propaganda placena kremlem, ruskyma neonacistama. Petriček je jeden z tech nejlepších,lekem proti tomu zlu ! Hamáček vybral dobře. Je mlady, ambiciozni a stoji pevne na zemi.

anonym01 ( 11. ledna 2019 20:24 )

je to sice levičak, ale žadny zaryty neomarxista jak tvrdi prolhana ods. petričkovi držim palce. bojuje na strane dobra proti nenavisti hnedych odrud http://forum24.cz/dukazu-o-spojeni-s-obzalovanym-duchodcem-je-vic-nez-by-bylo-okamurovi-mile/

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa