Zeť ministryně Schillerové na nákupech: Koupil „obchoďáky“ od realitního magnáta

7. 1. 2019
21:24

Investor a zeť ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) David Rusňák rozšířil na sklonku loňského roku hodnotu realitního portfolia na více než šest miliard korun. Vydělal na tom jeden z nejbohatších Čechů Radovan Vítek, který se zbavuje přebytečných nemovitostí. Skupina DRFG, jejímž většinovým akcionářem Rusňák je, koupila od Vítkovy CPI tři obchodní objekty v severních Čechách, uvedl server E15.cz.

Jde o hypermarket Albert, hobbymarket OBI a prodejnu oblečení KiK v Litoměřicích. Cenu skupiny podle E15.cz nezveřejnily, server ji odhaduje přibližně na půl miliardy korun.

„Prodej tří menších retailových nemovitostí na severu Čech je v souladu s naší dlouhodobou strategií, soustředit se primárně na větší obchodní centra v České republice a dalších zemích střední Evropy,“ řekl serveru mluvčí CPI Jakub Velen. Plocha prodaných nemovitostí je přes 16.000 metrů čtverečních.

DRFG koupila loni v prosinci podle dřívějších informací E15.cz také 12 nákupních parků od investiční skupiny Hunter, mimo jiné na pražském Černém Mostě, v Českých Budějovicích nebo Plzni. Ani tehdy firmy cenu neuvedly. Server ji odhadl na více než 1,25 miliardy.

Investiční skupina DRFG se zaměřuje na investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. Reality jsou nejvýznamnější částí skupiny. Po posledních nákupech má DRFG podle E15.cz v portfoliu nemovitosti o ploše 165.000 čtverečních metrů k pronájmu. Hodnota těchto nemovitostí činí asi 6,3 miliardy korun.

David Rusňák, který se v roce 2013 oženil s dcerou ministryně financí Petrou Schillerovou, byl do května roku 2017 řadovým členem ANO v Brně. V roce 2017 se „vyplatil“ z trestního stíhání v souvislosti s úniky z policejních spisů vedených k případům proti jeho osobě z roku 2011. Rusňák podle policie zadával pokyny, jaké informace si přeje získat, k čemuž došlo minimálně ve 12 zdokumentovaných případech. Trestní stíhání bylo podmínečně zastaveno ze strany žalobců po stanovení zkušební doby a složení adekvátní částky jen týden předtím, než se Alena Schillerová stala ministryní financí.

 

 

zdenek43 ( 8. ledna 2019 10:47 )

takto se v CESKU M A K A ....Není mnoho rodin, které mají svůj vliv rozprostřený na několika frontách. Rodina finančníka Davida Rusňáka to splňuje bezezbytku. Jeho manželka je radní za ANO na brněnském magistrátu, tchyně nově řídí úsek výběru daní na ministerstvu financí. On sám je mecenášem Babišova hnutí a jeho vliv posiluje pověst rozhodujícího zákulisního hráče brněnské buňky... Když se podíváme do výročních zpráv Rusňákovy společnosti DRFG, tak podle té z roku 2010 byl její majetek pouze 3 miliony korun. „O čtyři roky později to bylo už 400 milionů a v roce 2016 jsme už na 4 miliardách korun. Hodnotu firmy se panu Rusňákovi podařilo zvýšit investicemi, které běžně mají výnosnost několik procent – nemovitosti, správa dluhopisů nebo krejčovský salon.“ Hodnotu společnosti DRFG mělo navýšit vydání dluhopisů za půl miliardy korun. Nevíme ale, kdo si je od relativně neznámé firmy koupil. Pak tam figurují nákupy a prodeje podílů od obchodních partnerů – opět se stovkami zhodnocení ročně. Je to úplný zázrak.Jana Klímová....... +++ V kauze úniků z policejních spisů je podle České televize obviněno 18 lidí. Mimo jiné i bývalý člen Generální inspekce bezpečnostních sborů Miroslav Palán, bývalý policista z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Michal Ratajský a několik dalších bývalých policistů. Mezi obviněnými jsou také podnikatelé Saman El-Talabani a David Rusňák, majitel investiční skupiny DRFG. Ve vazbě je zatím sedm lidí, Rusňák byl po výslechu propuštěn..... ++++ NOOO A ZA ZADY MIT NEJVETSIHO ODBORNIKA???? - JUDr. Alena Schillerová, Ph.D. - Vystudovala obor právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity (promovala v roce 1986)..... Pracovní kariéru ve finanční správě začala v roce 1991 jako právnička na Finančním úřadu Brno-venkov, kde se pak v roce 1994 stala vedoucí právního a exekučního oddělení. V letech 1995 až 2006 byla zástupkyní ředitele Finančního úřadu Brno-venkov, mezi roky 2006 a 2012 pak přímo ředitelkou.....

zdenek43 ( 8. ledna 2019 10:39 )

takto se v CESKU neplati dane ........ O D K L A N I SEEEEEE ....... Trestní stíhání lze podmíněně zastavit, pokud jde o přečin s trestní sazbou do pěti let, obviněný se dozná a uhradí vzniklou škodu........ Nezaplacení daně nemusí být trestným činem - Podle Nejvyššího soudu zkrácením daně nemůže být její pouhé neodvedení za předpokladu, že byla daň správně vypočtena, přiznána nebo vyměřena. Obviněný přitom ani nezatajil žádnou skutečnost, která vedla ke vzniku daňové povinnosti. Samotná nečinnost není trestným činem. To je pro daňové neplatiče vcelku dobrá zpráva. Pokud nezatajili tržby, či úmyslně nenadhodnotili náklady, pak nemohou jít do vězení za krácení daní. Stačí všechno řádně přiznat nebo si počkat na úřední výměr a platební rozkaz. Ani pouhé nezaplacení daně včas není podle Nejvyššího soudu zkrácením daně, jestliže výše daně nebyla zkrácena úmyslně či opomenutím....... AAAA DALSI A DALSI . jenomze TYTO !!! S T A N D A R T Y !!! plati jen a jen pro nekohooooooo . . . . . treba protoho KDO PLATIIIIIII - - do jine kapsy - +++++ Hnutí ANO hledá smlouvy na sponzorský dar od podnikatele Rusnáka - člena a sponzora hnutí ANO Davida Rusňáka. Ten je zetěm Aleny Schillerové, náměstkyně ministra financí Andreje Babiše.... Rusňákův dar v celkové výši přes 1.000.000 korun. Ve výroční zprávě hnutí za rok 2014 ale jeho sponzorský dar chybí.....V roce 2014 jsme vše uvedli v účetní uzávěrce, teď je trochu problém dohledat smlouvu. S kolegy dnes budu v Praze procházet archivy. Doufám, že se ji podaří najít.Petr Vokřál....Vyloučit se nedá ani dohoda s panem Rusňákem, že dar zůstane skrytý. Dodnes totiž pořádně nevíme, kdo za ním stojí a čí peníze investuje. Mohl by tam být někdo v pozadí.....

qmurq ( 8. ledna 2019 00:30 )

Pro gabretu jo, má foto Kalouska nad postelí a Andreje na kurníku.

PPP150W ( 8. ledna 2019 00:13 )

A může se tady u nás taky vykoupit z vraždy, nebo to už je silná káva?

PPP150W ( 8. ledna 2019 00:11 )

Podejte na něj t.o, nebo nemelte hlouposti. Jste pro smích.

Zobrazit celou diskusi
360p
Další videa