Lidé sází na návrat Klause na Hrad. Bookmakeři věří Fischerovi a Klausovi ml.

Autor: peb, ČTK - 
23. 12. 2018
15:30

Největšími favority na budoucího prezidenta České republiky jsou podle bookmakerů senátor Pavel Fischer (nezávislý) a poslanec Václav Klaus mladší (ODS), oba s kurzem 10:1. Jenže sázkaři zatím nejvíce věří ve zvolení Václava Klause staršího, na výhru bývalého prezidenta jde pětina sázek. Na to, že současný prezident Miloš Zeman bude zastávat svůj úřad i na konci příštího roku, je vypsán kurz 1,2:1. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří.

„Zájem o poslední prezidentské volby byl opravdu enormní, proto jsme sázkařům dali prakticky ihned po jejich skončení možnost sázet na vítěze těch příštích,“ uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Objem sázek na letošní prezidentské volby dosáhl 285 milionů korun, což bylo téměř šestkrát více než v roce 2013. Dosavadní rekord v politických sázkách ze sněmovních voleb 2017 byl překonán skoro trojnásobně. 

Aktuální vyšší kurzy podle Šraina už lákají některé sázkaře. Jeden z nich vsadil 10 tisíc korun na to, že se prezidentem znovu stane někdejší prezident Václav Klaus starší. V polovině března byl na tuto příležitost vypsán kurz 50:1, potenciální výhra tak činí půl milionu. Na vítězství vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové vsadil klient 10 tisíc v kurzu 45:1.

Sázkaří tipují jednoho z Klausů

Po Václavu Klausovi starším zatím sázkaři nejvíce věří ve vítězství jeho syna (15 procent). Následují Andrej Babiš (ANO, deset procent), Tomio Okamura(SPD, osm procent), Pavel Fischer (šest procent) a Jiří Drahoš (za STAN, čtyři procenta). „Někteří sázkaři ovšem volí trochu jinou strategii, řekněme punkovou. Jinak si ani nelze vysvětlit například devět tiketů na Janu Bobošíkovou s kurzem 1300:1,“ doplnil Šrain.

Co se týče kurzů, po Fischerovi a Klausovi mladším bookmakeři nejvíce favorizují Marka Hilšera (MHS, 15:1), Lenku Bradáčovou (15:1), bývalého prezidenta a premiéra Václava Klause staršího (18:1) a textaře a podnikatele Michala Horáčka(20:1). Na to, že se poprvé v historii země ujme úřadu žena, je vypsán kurz 3,6:1. Jeden ze sázkařů vsadil na tuto možnost 13 334 korun.

U Tipsportu a Chance se dá sázet na to, zda bude Miloš Zeman prezidentem i na konci příštího roku. „Variantu NE volí více sázkařů, ale nevíme, zda si přejí odchod prostořekého prezidenta nebo je spíše láká kurz 4:1. Sázek na tuto možnost jsme přijali za 160 tisíc korun. Na variantu, že bude v úřadě i po tomto datu, je kurz 1,2:1. Takže si myslíme, že vše ustojí a bude pokračovat. Na to si u nás sázkaři vsadili zhruba za 100 tisíc korun,“ dodal mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

hradnihulvat ( 26. prosince 2018 11:19 )

Ale ty jsi přece na tu hlavu z těch schodů již jednou spadl.

flesch2z ( 24. prosince 2018 19:54 )

Fischer je želé zwei. Stejný trotl.

flesch2z ( 24. prosince 2018 19:51 )

Mladej Klaus by nesměl nikdy nic mít s modrou strakou, abych mu to hodila. Fiala na něj sází, ale pochybuji, že Klausem někoho oblbne. Pořád je to modrá, hladová straka. Už dlouho nebyli u pořádnýho koryta, tak cpou Klause do popředí. Ale to by v ODS nesměl být mantrující Fiala a dupajíci hysterka Němcka, abych jim dala hlas. ODS už nikdy! Udavače nevolím. Nikoho z débloku, ani fetky piráty, ani socany.

flesch2z ( 24. prosince 2018 19:43 )

Ani jednomu bych hlas nedala. Oba Klauosové jsou modré straky a Fischerovi dát hlas, to je jako to hodit kolemjdoucímu čmoudovi. Nikdy!

kradlous ( 24. prosince 2018 14:21 )

Mladej Klaus?To je jako z bláta do ho.na.A to by jsme se na něj museli i dívat?Určitě má klan Klausu "našetřeno" tak jak se sluší u takových típků aby jsme již nemuseli o nich nikdy slyšet a dívat se na ty arogantní ksichty.

Zobrazit celou diskusi
Další videa