„Průvan“ u ministryně Novákové: Náměstci včetně exministra z ČSSD mají skončit

Autor: Jan Kálal, vei - 
Aktualizováno -
13. 12. 2018
22:40
13. 12. 2018
18:20

Na ministerstvu průmyslu a obchodu probíhá hned několik výrazných personálních změn. Podle informací Blesk Zpráv končí ve funkci bývalý ministr za ČSSD a stávající náměstek resortu Jiří Havlíček i jeho kolega Eduard Muřický, resort Marty Novákové (za ANO) bude mít i nového státního tajemníka. Na pozici by mohla usednout bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) nebo Krnáčovou vyhozená exšéfka magistrátu Martina Děvěrová. Nováková potvrdila, že o změnách bude jednat v pondělí s šéfem ČSSD Janem Hamáčkem.

„S panem Hamáčkem jsem to probírala, potkáme se v pondělí na vládě,“ řekla ministryně průmyslu a obchodu pro Blesk Zprávy. Z konkrétních výměn ale potvrdila zatím jen konec státního tajemníka Roberta Szurmana. „Končí ze zdravotních důvodů, je z Ostravy,“ zmínila Nováková.

Že by na uvolněnou pozici mohla nastoupit právě Krnáčová, ale ministryně rozporovala. „Slyším to od vás poprvé,“ reagovala na informaci Blesk Zpráv. Podle dalších zdrojů Blesk Zpráv je adeptem na post státní tajemnice bývalá šéfka pražského magistrátu Martina Děvěrová.

Jaký bude další osud náměstků Havlíčka a Muřického, ministryně neupřesnila. Zachovávám počet sekcí, počet lidí i rozpočet. Některá místa budou přesoutěžena,“ zmínila Nováková na dotaz, jestli například Havlíček bude na postu náměstka pokračovat i v novém roce. Sám bývalý ministr odmítl věc jakkoli komentovat. „Obraťte se na tiskové oddělení,“ reagoval Havlíček.

Ministerstvo průmyslu a obchodu bylo od nástupu vlády Bohuslava Sobotky na začátku roku 2014 v gesci ČSSD. Původního oranžového ministra Jana Mládka na jaře 2017 vystřídal na čas premiér Sobotka a pak právě Jiří Havlíček. Od nástupu vlád Andreje Babiše (ANO) už si ale resort drží Babišovo hnutí. V první vládě bez důvěry ho vedl Tomáš Hüner, ve druhé – koaliční s ČSSD – se řízení ujala Marta Nováková.

Doporučujeme
kalina107 ( 15. prosince 2018 18:08 )

A to všechno víš jistě ? Ty by ses měl nechat vyšetřit od doktora lékaře . Asi by bylo nejlepší , kdybys navštívil gynekolodii . Tam jsou na takové exempláře zařízeni . Tak neotálej , pitomče .

anonym01 ( 15. prosince 2018 10:40 )

HANBAŘ, ESTEBAK! EURODOTACE BY MELY BYT LEPE KONTROLOVANY SAMOTNOU EU. V ČESKU JE ROZKRADAJI LIDE OKOLO BABIŠE, ALE I ZEMANA. TI KTERI JSOU U MOCI .JESTLIZE SE NEKDO OZVE NAHLAS ZE TO TAK NEMA BYT , TERORIZUJI JEHO URADY RODINU, DĚLAJI Z KRITIKU VLASTIZRADCE, MSTI SE I JINAK. TO NEJSOU CHUDI, ALE ZBOHATLICI NA EURODOTACICH .TI RADI BABIŠOVI POMOHOU. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Stydite-se-za-Babise-Budete-na-billboardu-a-vsichni- vas-uvidi-Ano-i-vy-Zde-je-nabidka-563305

marmat ( 14. prosince 2018 10:31 )

Je to další pecka pro Hamáčka, ale i Zimolu -celou ČSSD.....prostřední paluba Titaniku.

marmat ( 14. prosince 2018 10:28 )

Absťák se do Vánoc dá stihnout....m o ž n á

marmat ( 14. prosince 2018 10:26 )

ONA má smysl pro humor diametrálně jiný, než trolli zde...podstatně chytřejší

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa