Šokující tvrzení snoubenky Babiše „juniora“ Jelizavety: Mámu přivedli k infarktu

Autor: Vera Renovica - 
1. 12. 2018
17:25

Kdyby se nezakoukala do syna českého premiéra, údajně schizofrenií trpícího Andreje Babiše mladšího (35), mohlo být vše jinak. Teď je ale Jelizaveta M. (30) v hledáčku ukrajinských reportérů. A ti prý její maminku dohnali až k infarktu!

Identitu ukrajinské blondýnky odhalila tamní média ve spolupráci s Radiožurnálem. Ve městě Jalta na Rusy anektovaném poloostrově Krym však dívku nenašli. Dozvonili se však na její maminku Ljudmilu (64), která žije na východě země. Ta vyprávěla mimo jiné o tom, že Babiš„junior“ Jelizavetě tvrdil, že skutečně nemocný není, ale že ho „podvedli“.

Nyní ale mladá žena, která si také nechává říkat Liza, tvrdí, že žurnalisté její mámě ublížili. „Moje maminka je starší člověk a novináři ji dohnali k infarktu. Leží teď v nemocnici,“ řekla Právu. Informaci ale více nepotvrdila. Také premiér Andrej Babiš (ANO) si stěžoval, že novináři v Ženevě otravovali jeho syna a matku Beatu, s níž ve Švýcarsku žije.

Zásnuby a průšvihy

Liza, která má z předchozího vztahu 11letého syna a podle všeho nemá práci, se do spletité kauzy namočila, když si před více než rokem na Krymu všimla Babiše mladšího. Dali se dohromady a dle slov premiéra jsou i zasnoubeni. „Juniora“ tehdy doprovázel Petr Protopopov (38), manžel psychiatričky premiérova syna. Posléze si Babiš mladší stěžoval, že byl na Krym zavlečen, aby ho otec schoval a on nemusel svědčit v kauze Čapí hnízdo. V té je přitom obviněna veliká část premiérovy rodiny.

Kde teď blondýnka je, není jasné. Z toho, co řekla Právu, ale vyplývá, že na Ukrajině není. A není vyloučeno, že je u svého milého ve Švýcarsku. Více ale sdělovat nechtěla. „Já jsem malý člověk, nic nechci vysvětlovat. To je třeba řešit s lidmi nahoře, s těmi, kdo mají vysoké postavení,“ odkázala novináře.

Další problém premiéra: Sporné dotace za 2 miliardy

Kvůli bizarní kauze se synem chtěli premiéra Andreje Babiše (ANO) zbavit funkce. Hlasování o vyslovení nedůvěry svému kabinetu „přežil“. Teď se ale jeho političtí oponenti zase mají čeho chytnout. Podle právníků Evropské komise (EK) jsou dotace holdingu Agrofert, který Babiš oficiálně nevlastní kvůli zákonu o střetu zájmů, nelegální. Dle právníků totiž Babiš koncern pořád ovládá a těží z jeho příjmů.

Česku by mohlo hrozit, že bude muset vrátit Bruselu obří dotace pro Agrofert. Jen za letošní rok je čerpal ve výši 2,1 miliardy korun. Babiš společnost vložil loni do svěřenských fondů a tvrdí, že to všechno jsou hlouposti. „V žádném střetu nejsem, chovám se přesně podle zákona,“ odbyl veškeré dohady.

Video Babiš na tiskovce: Útok na novinářky a Piráty na „drogách“ - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

oxygene.p ( 2. prosince 2018 18:01 )

Že by tam Slonková byla školit? nebo škodit? U ní to vyjde nastejno , pro mě je Slonková novinářská žumpa a lidské dno.

spliny ( 2. prosince 2018 14:21 )

Ožrala Kalous už neví co by si z nenávisti na Babiše vymyslel,ubo.žák!! Jedině tím nahrává Babišovi, že lidé budou při něm,tedy ty myslící určitě!!!!!!!

wp2t ( 2. prosince 2018 13:48 )

Kalousek využil toho, že lidi měli strach z vyděračských mafiánských výběrčích dluhů a nutil takovýmhle nemorálním a naprosto bezcharakterním způsobem jednoduché a staré lidi aby ho volili.
Jak sem tady psal včera, Kalousek má na svědomí okradení českých invalidů(jejich jen od stolu úřednické uzdravení) a z těchto peněz naplnění evropských fondů ESF, zálohu pro nejchudší evropany, ze kterého je teď ovšem financována výměna původních obyvatel Evropy a financování uprchlické krize, tedy naplňení kapes lidí spolupracujíchích se Sorosem.
Takhle rozmělňoval mísil a přesídloval naposledy národy Stalin a ceký svět ho za takovou genocidu obyvatelstva kritizoval. Omezení místního zemědělství a podporování dovozu z dalekých zemí(jen aby se moje kapsa naplnila) od EU také může dojít až do dalšího Stalinova kousku - tzv. ukrajinského hladomoru.

Ab1234cd4321 ( 2. prosince 2018 12:36 )

Klasický prospecharsky ukacko, celá ta země je zvyklá brát, nic nedat a hlavně nenest zodpovědnost.

putna ( 2. prosince 2018 12:35 )

Ti asi hodně mrdá v tý makovici, co? Na čem frčíš, ty wole?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa