Lékařka Babiše ml. překvapila. „Vypovídat může,“ zmínila Protopopová

Autor: pal - 
23. 11. 2018
20:25

S kauzou údajného únosu Andreje Babiše mladšího na Krym se na veřejnosti otevřela debata o schizofrenii. Že jí mladý Babiš trpí, uvedl jeho otec. V souvislosti se zdravotním stavem Babiše juniora je proto aktuální otázka, zda může vypovídat v kauze Čapí hnízdo. V ní jsou on i jeho otec v postavení obviněných. Podle slov lékařky Dity Protopopové se stav lidí, kteří trpí schizofrenií, může v průběhu času měnit, mají tedy takzvaně horší i světlejší chvilky. Právě u Protopopové Babiš ml. skončil v roce 2015 poté, co policistům na D1 tvrdil, že je George Clooney.

V reportáži Seznam Zpráv Andrej Babiš mladší řekl na nahrávce skrytou kamerou, že byl unesen Petrem Protopopovem na Krym. Premiér Babiš a jeho otec ale takový výklad odmítl a opakovaně zdůraznil, že jeho syn trpí schizofrenií.

Dita Protopopová, manželka Petra Protopopova a psychiatrička Andreje Babiše mladšího, řekla o schizofrenii pro Aktuálně.cz, že stav pacienta a věrohodnost toho, co říká, se může v průběhu času měnit. „Schizofrenie je onemocnění, kde dochází k akutním fázím a dochází k remisím. Ten stav se velmi mění, takže je vždy třeba posoudit aktuální stav a nedávat tam paušální razítko,“ upozornila žena, která byla premiérovi Babišovi i na svatbě na Čapím hnízdě.

Video Babiš: Můj syn je nemocný, komu věříte víc? Policii nebo jemu? - Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

Dala výpověď, nebo ji vyhodili?

„Není to tak, že když člověk trpí schizofrenií, je nesvéprávný, to absolutně ne. Je to potřeba rozlišit a je to na individuálním posouzení, nedá se to brát paušálně,“ dodala Protopopová v rozhovoru pro Aktuálně.cz s tím, že i proto si soudy před výpovědí psychicky nemocných lidí žádají nezávislé znalecké posudky, aby si zajistily, že se takové výpovědi dá věřit.

Konkrétně ke kondici a celé situaci kolem Andreje Babiše mladšího se psychiatrička vyjádřit odmítla s odvoláním na lékařské tajemství. Stejně jako k tomu, zda běžně posílá svého manžela se svými pacienty na cesty do zahraničí.

Video Babiš na tiskovce: Útok na novinářky a Piráty na "drogách" - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

Protopopová před vypuknutím celé kauzy usilovala o post starostky Prahy 8 za hnutí ANO. Po reportáži se z politiky stáhla a, podle svých slov, dala výpověď v Národním ústavu duševního zdraví. Premiér Andrej Babiš však v rozhovoru pro Blesk Zprávy uvádí, že byla vyhozena. Pak ale z výroku „utekl“ s tím, že se o věci nehodlá už dál bavit. 

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
anonym01 ( 24. listopadu 2018 22:20 )

VŠIMNĚTĚ SI, ŽE SE FOLDYNA ROCHNÍ V TOM SVIN. ! PRED ROKEM SE PROHANEL S PUTIN. NOČNIMI VLKY. ZA NEDLOUHO BYLI OTRAVENI SKRIP. A 1 BRIT TEMI KTERI BYLI VYZNAMENANI PUTINEM. ZCELA NAHODOU I OTEC PANI PROTOPOP. MNOHO NAHOD. CO? MELI BY BYT DEPORTOVAN I S KOMUNISTAMA TAM, KDE SE CITI DOBRE. ZA URAL A BUDOU! LIDE FOLDYNOU POHRDAJI V MÍSTĚ JEHO BYDLIŠTĚ. NEZVOLILI HO. TO JE VAM MALO SOCANI? NEVERITE OBCANUM, VOLICUM? SKONČITE HODNĚ ZLE VČETNĚ HAMAČKA. TEN MOZNA DOSTAL VYSLUŽKU OD BABIŠE. !JE ZA VODOU! DĚLEJTE NECO! POSTAVTE SE JIM DRIVE NEZ BUDE POUZDE

anonym01 ( 24. listopadu 2018 22:12 )

VYPOVIDAT MUZE. PROČ TOHO KLUKA NUTILI S JEJIM MANZELEM PODEPISOVAT CO NECHTEL A UNESLI HO DO RUSKA? ZA NORMALNICH OKLNOSTI BY MEL BYT VE VAZBE JEJI MANZELA ONA TAKY. MELA BY SE ROZPUSTIT SNEMOVNA PO TOM, CO BABIŠ ODMITA ODSTOUPIT A HAMAČEK BABIŠOVY ZLODEJINY KRYJE. CO JE HORSI? I POLICIE MA SKRALOUP. NEPOMOHLA UNESENEMU OBCANOVI. NA HRADE JE OZRALA A TYM ZRADCU. CO CHCETE JESTE VICE? LIDI, VEZMETE SPRAVEDLNOST DO RUKOU!BUDE LI TO TREBA!

avina ( 24. listopadu 2018 10:34 )

Čapí hnízdo funguje, dává práci lidem. Dotace vráceny, takže život jde dál. Schwarzenberg větší dotace na odbahnění přijal, nevrátil. Zastal se ho Kalousek/ ve funkci/. Adoptovaný syn hajného nadělal paseku v práci, vrátil se domů .KS žije sám.Už jako student žil sám, od rodiny. Nechal se adoptovat kvůli dědictví. Prospěchář.

prasatkopepicek ( 24. listopadu 2018 08:22 )

TED!!! uz vypovidat muze. Nez si s nim Bures prijel narychlo zahral sachy tak to byl tezce nemocny, temer nesvepravny clovek co zmatene mluvi na kameru. Proste blazen. A stacila jedna partie a syn se chova uplne jinak. Andrej ma v sobe netusene schopnosti - provadi teraie sachem. Nekdo pouziva k terapii kone, nekdo psy, Andrejovi staci magickych 64 poli... A Buresovo oveckam to prijde v poradku. Da si nekdo koblihu?

petrw ( 24. listopadu 2018 06:53 )

jde z nej obava a strach mel by byt v ustavu a ta jeho pribuzna taky i buresovci vsici uzili si dotaci z Eu p..a.rchanti zavrit je!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa