„Jako poznat dceru v péčku.“ Fotka Putina s Nohavicou pobouřila Topolánka

Autor: kal, Mii - 
4. 11. 2018
15:50

Pohled na českého písničkáře Jaromíra Nohavicu ruku v ruce s ruským prezidentem Vladimirem Putinem není pro každého. Momentku z Kremlu nelibě nese například bývalý premiér a neúspěšný prezidentský kandidát Mirek Topolánek. Na adresu snímku z přebírání Puškinovy medaile Topolánek na Twitteru zmínil, že je to jako přijít ženě na nevěru nebo poznat dceru v pornu. Už před převzetím ocenění schytal Nohavica kritiku z Polska, další lidé pro něj ale mají slova obdivu.

„U té fotky mám pocity. Asi takové, když někdo načapá ženu se sousedem Jirkou nebo pozná dceru v péčku,“ zmínil Topolánek. „Český bard“, jak Nohavicu nazvala agentura RIA Novosti, dostal ocenění za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráce mezi národy a sbližování a vzájemné obohacování národních kultur. V děkovné řeči pronesené v ruštině zazpíval Nohavica část písně Bulata Okudžavy.

Video  Putil ocenil Nohavicu medailí. Český písničkář rusky poděkoval a zazpíval  - Kremlin.ru

Polská mutace časopisu Newsweek ještě před cestou Nohavici do Moskvy uvedla, že pokud tam odjede: „Ruští lobbisté v Česku zaznamenají další velký úspěch a Kreml získá nového ‚užitečného idiota‘. Škoda jen, že to bude náš milovaný český zpěvák.“ Článek vyšel pod titulkem Proč český bard, zbožňovaný v Polsku, zpívá Putinovu píseň.

Anketa
Je podle vás správně, že Jaromír Nohavica převzal medaili od Vladimira Putina?
počet hlasujících: 9931

Ovčáček: Ohavný kádrující článek

Nohavica sice překládal a interpretoval písně Bulata Okudžavy a Vladimira Vysockého, v jeho písničkách zní ruské motivy a melodie, ale i pro jeho polské fanoušky představuje „obrovské překvapení“, že jej potkala tak „pochybná pocta“, míní autor článku v Newsweek Polska Aleksander Kaczorowski.

Puškinova medaile podle časopisu není běžné vyznamenání, ale vyznamenané schvaluje osobně Putin, a tak ji mohou získat jen lidé, kteří Putinovu politiku nikdy nekritizovali.

Zpěvákovi, oceněnému medailí Za zásluhy Milošem Zemanem v roce 2017, přispěchal na pomoc ostrým odsouzením článku hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Ohavný kádrující článek časopisu Newsweek je jak vystřižený z nějaké normalizační tiskoviny,“ uvedl na Twitteru. Kladné ohlasy Nohavica nasbíral i od některých čtenářů Blesku.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

hejhej ( 5. listopadu 2018 20:08 )

Nohavica dostal medaili od Putina za své písně a to vadí Topolánkovi a jemu podobných debilům a budou vyřvávat. A že čúza Merkelová dostala už v r. 2010 Kalergiho medaili za genocidu evropských národů je nechává bez povšimnutí a ještě se čúze klaní.

victor1 ( 5. listopadu 2018 19:28 )

A na to jsi přišel kde,že by bez smradlavých Amíků nevznikla ČSR?

pooresh ( 5. listopadu 2018 19:15 )

Na zahrade troubo.A ostuda by byla,kdyby vyblejskli tebe!

pooresh ( 5. listopadu 2018 19:13 )

Jiste tavarysc,okupujici obyvatele ruskeho puvodu maji zcela jiny nazor.Ale za co by mel Amerikanec vyznamenat toho agenta StB? Uvedom si rudy svabe,ze bez USA by vubec nevznikla CSR!

victor1 ( 5. listopadu 2018 14:15 )

A co kdyby nějaké ocenění převzal od Amíků,samozřejmě se to nestane.To by ten zloděj též kvičel jak prase?Musíme si též uvědomit,že více obyvatelé ČR nenávidí Američany,než Rusáky.A ten rozdíl je dost velký.

Zobrazit celou diskusi
Další videa