Babiš zaútočil na Bartoše kvůli Praze. SMS od něj si schovával čtyři roky

Autor: Jakub Veinlich - 
25. 10. 2018
18:00

Premiér Andrej Babiš (ANO) znovu ukázal, že když jde o složky a správu kontaktů, je mistrem v oboru. Ukázal to během čtvrtečních interpelací na ministry ve Sněmovně. Před poslanci prohlásil, že šéf opozičních Pirátů Ivan Bartoš chtěl za hnutí ANO v roce 2014 kandidovat na pražského primátora. Bartoš takové tvrzení odmítá. Jenže Babiš má v mobilu schovanou čtyři roky starou esemesku.

Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda Pirátů Ivan Bartoš se střetli ve čtvrtek v Poslanecké sněmovně při interpelacích. Bartoš se Babiše ptal, v jaké fázi je výzva vyřizování poptávky Evropské komise, která chce po českých úřadech zprávu, jaké dotace v minulosti čerpal Agrofert. Tedy holding, který premiér kvůli zákonu o střetu zájmů převedl do svěřenského fondu.

„Vidím, že pan předseda Bartoš nemá jiné téma než Antibabiš. Přitom ještě v roce 2014 chtěl za nás kandidovat na primátora Prahy. Mám ještě tu SMSku. Vy jste říkal, že je to žert, ale dobře víte, že žádný žert to nebyl,“ začal svou odpověď Bartošovi Babiš.

Bartoš: Sranda z Letné

Šéf Pirátů ale takové nařčení odmítá. „Není to pravda,“ zareagoval v SMS zprávě pro Blesk Zprávy. „Psal jsem mu to ze srandy z Letné,“ dodal vzápětí s tím, že představa, že by kandidoval zrovna za ANO, mu přijde absurdní.

Video Volební štáb Pirátů: DJ Bartoš - Blesk/Ivo Horváth

Své odpovědi na interpelaci se ale Bartoš podle svých slov nedočkal, a tak ji premiérovi zopakoval. „EK si vyžádala od českých úřadů data o čerpání dotací holdingu v minulých letech. Poskytly úřady tato data, nebo jestli je poskytnou?“ ptal se znovu Bartoš.

„Vy jste inteligentní člověk, tak nechápu, proč kladete tak hloupou otázku,“ zareagoval na to premiér.

Babiš: Reakci jsem poslal jako občan

„Chápu, že je před evropskými volbami – je to nesmysl. Nemám žádný střet zájmů, jak říkáte ve svém podání, které jste zaslal na Evropskou komisi. Nemám na nic vliv. V roce 2014 jsem odešel z firmy,“ hájí se Babiš s tím, že neví o všech žádostech, které přijdou z Unie jednotlivých úředníkům. I přesto prý ale vybraným lidem zaslal svou reakci. Nikoliv ale jako premiér, který by mohl být ve střetu zájmů, na což Bartoš v Bruselu poukazuje.

„Jako občan Babiš jsem poslal některým komisařům svou reakci,“ dodal Babiš.

Video Andrej Babiš zrušil vystoupení v evropském parlamentu. - Blesk TV

V lednu 2019 měl Andrej Babiš vystoupit jako český premiér ve Štrasburku před všemi europoslanci. Jak ale zjistila přímo v sídle Evropského parlamentu redaktorka Blesk Zpráv, Babiš nedávno své vystoupení zrušil.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

willi48 ( 27. října 2018 15:54 )

salto, chudáčku, necpi se mezi dospělé

salto ( 27. října 2018 10:55 )

willi48: Tvůj slovník a názory jsou fascinující a opravdu, ale opravdu, hodně vypovídají o tvé osobnosti. Zkus změnit ošetřujícího lékaře, nebo kupuj kvalitnější matroš

willi48 ( 26. října 2018 15:48 )

Ale, ale, děvenko. Nějak se ti ta diskuse vymyká z rukou. Dej si kafíčko, mokrý hadr na hlavu a trochu si odpočiň. Přestáváš mít úroveň.

oxygene.p ( 26. října 2018 12:22 )

Tady všichni vidí , jak je Bartoš křivej. Je mi z něho fyzicky zle.

77fugas ( 26. října 2018 12:20 )

Copak má asi Bureš ve složkách na Zemana?

Zobrazit celou diskusi
Další videa