Dvě funkce, dva platy. Hejtmani z ANO Okleštěk a Vondrák zůstávají i poslanci

Autor: ČTK, simao - 
13. 7. 2018
08:10

Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) si ponechá ke své funkci ve vedení kraje i mandát poslance. Své rozhodnutí oznámil poté, co vláda získala důvěru Sněmovny. V dnešním vydání to napsala Mladá fronta Dnes (MfD).

Hejtman si obě funkce ponechá i přes kritiku opozice i dřívější výtky hnutí ANO. „Pro mě znamená pokračující kumulace funkcí, že dál budu pracovat naplno, jak tomu bylo dosud,“ řekl MfD Okleštěk. O věci se prý radil jak s koaličními partnery v kraji, tak s vedením poslaneckého klubu hnutí ANO.

„Koaliční partneři mě požádali, abych funkci hejtmana dál vykonával,“ uvedl Okleštěk. Dodal, že ostatní členy krajské koalice vyzval, aby mu dali zpětnou vazbu, jakmile budou mít pocit, že funkci hejtmana nevykonává zodpovědně. Kumulaci funkcí hejtman už dříve obhajoval tím, že v Praze může lépe prosazovat zájmy Olomouckého kraje.

Ví prý, kde v Praze zaklepat na dveře

„Vím, na které dveře v Praze zaklepat, a hlavně mě do nich pustí,“ uvedl také na svou obhajobu Okleštěk. Šéf opozičního klubu Koalice pro Olomoucký kraj Ivo Slavotínek s tím ale nesouhlasí. „My bychom si přáli hejtmana, který se plně věnuje výlučně vedení kraje, protože to je funkce prestižní a velmi exponovaná,“ řekl.

Širší vedení ANO vyzvalo loni na podzim své hejtmany, kteří získali poslanecký mandát, aby si zvolili jen jednu z obou funkcí. Funkci poslance nyní zastává také hejtman moravskoslezského hejtmana Ivo Vondrák (ANO).

Exprimátor Hudeček: Více židlí na jeden zadek je zlo

Nad kumulací funkcí hejtmanů, kteří jsou zároveň poslanci, se na Twitteru pozastavil někdejší pražský primátor Tomáš Hudeček. „Je jich více těchto hejtmanoposlanců. Ale na druhou stranu, z vlastní zkušenosti, ani mně nenapadlo sedět na dvou židlích, a to je to v Praze přes řeku a bylo mnohem jednodušší mně vyloučit ze strany. I tak jsem ale názor nezměnil, více židlí na jeden zadek je zlo,“ vzkázal. 

Na rozdíl od Okleštěka s Vondrákem ukončení souběhu funkcí v únoru oznámila Jana Vildumetzová (ANO), která se rozhodla vzdát funkce hejtmanky Karlovarského kraje a ponechat si jen poslanecký mandát. Středočeská hejtmanka za ANO Jaroslava Pokorná Jermanová se vzdala poslaneckého mandátu.

Video  Zeman čelil červeným kartám a hladovkáři. Reagoval i na "kachnu" o údajné rakovině  - OV TV / Facebook

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

joudajoudovy ( 15. července 2018 10:57 )

a kolik bafunaru z demobloku i CSSD melo kumulovane funkce, vcetne kresla v dozorcich radach pro rodinne prislusniky? a to ani nezminuji podvodne studenty, kterych je pres stovky tisic...ubozi presstitute, najdete si uzitecna temata. obcany uz nebavi vase pretrasani necich chyb, ktere, s odmerenymi ksichty a vidinou nepostihu, delali a delaji nasi chlebodarci, vcetne vas....

hejhej ( 13. července 2018 15:02 )

Kolik měl placených funkcí Hašek z ČSSD, Čunek z KDUČSL, Poche ČSSD - plat europoslance 1/2 mega a ještě se, ač nežádoucí( mimo socanů) třese na post ministra. Kolik poslanců a ministrů zastávají stále několik placených funkcí vč. sezení ve zbytečných dozorčích radách ( za přehnaný plat)??????

gabreta ( 13. července 2018 14:53 )

Chlapci. Kydyby jste chtěli, aby si schválili v PS zákaz chlastu, tak je to stejný, aby jste na nich chtěli schválení snížení jejich platů!!

marmak ( 13. července 2018 13:28 )

Něco mimo mísu, nejsem Zdeněk, jsem ženská. Marmat mi do něho nadává. Svůj nick mám 10 let všude na internetu. děkuji

chachacha ( 13. července 2018 12:48 )

Peníze nikdy "nepatřiliiiii" důchodcům, ty absolvente zvláštní školy. Tebe tipuji, že věříš i, že cikánům co v životě nepracovali se vypočítává starobní důchod z průměrné hrubé měsíční mzdy, že soclůzo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa