Stalinista Skála jde do boje proti „přepisování dějin“. Kolaborant, hodnotí oponent

Autor: zst - 
22. září 2018
16:00

Protiváhu neziskovým organizacím, které „oblbují děti ve školách“, chce vytvořit někdejší komunistický poslanec Josef Skála. Jeho spolek má čelit „přepisování dějin“ prostřednictvím besed, demonstrací, ale také publikacemi. Informace přinesl web Aktuálně.cz.

„Chceme konfrontovat politiku ohrožující dnešní svět pravdou o příčinách a vinících minulých tragédií. Vracet čest památce těch, jejichž zásluhy o mír a svobodu se znevažují. Čelit 'přepisování dějin' ve službách politiky, která se v minulosti krutě vymstila, a rozvíjet co nejširší spolupráci s domácími i zahraničními partnery zastávajícími podobné hodnoty a cíle,“ vypočetl pro Aktuálně.cz Skála.

Jeho spolek by měl být protiváhou neziskovým organizacím. „U nás i v okolních zemích je spousta všelijakých spolků a neziskových, 'nezávislých' organizací a tak dál, všechny živí nějaký Soros, to nedělají zadarmo, a platíme to ze státního rozpočtu,“ hlásá zastánce stalinistického křídla komunistů. 

Video  Rebel Skála přiznal: KSČM je rozdělená. K ANO bych byl razantnější  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Zmíněné organizace, mj. například think-tank Evropské hodnoty, podle Skály „mají monopol na tu takzvaně bezchybnou a neomylnou paměť, mají ji i za nás, vykládají o tom a oblbují ty děti ve škole“. Skála také řekl, že „nemají svědomí a štrachají v čemsi v cizím zájmu proti zájmu své vlastní země“.

„Nepřekvapuje mě, že pan Skála spolu se skupinou různých postsovětských nostalgiků a proputinovských postav českého veřejného života hodlá dále pokračovat ve své činnosti, kterou nelze označit jinak než kolaborační,“ reagoval na Skálův záměr Jakub Janda z Evropských hodnot.

Scéna příznivců ruského prezidenta Putina v Česku je podle něj přehledná a seskupení pod jednou značkou ušetří práci kontrarozvědce. „Ta tyto 'užitečné idioty' ruských státních zájmů v ČR bude moci pozorovat pod jednou střechou,“ dodal Janda.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

pooresh ( 25. září 2018 11:14 )

Tento soudruh,by mel byt ulozen do sklenene banky s formalinem,a vystavovan jako odstrasujici priklad nezlomneho komunisty.V podstate je to dusevni chudak.

satanas ( 23. září 2018 17:48 )

Pepaxi,,kriz je svami,,,ja videl v cirkuse i osla pocitat,..navic,CZ obcan vubec nejsem! Brrrr!

marmat ( 23. září 2018 12:30 )

Nic nedávejte... JAKOBYSESTALO

Antonin Blaha ( 23. září 2018 10:09 )

 Janda Sorosuv hovinkovy kral,zase tlaci moudra?Tak to mel zas vasnivou noc az to vyprcha mu dojde ze se mu utahuji kohoutky.😂😂

satanas ( 23. září 2018 09:26 )

Hitler by mel ze soucasneho protektoratu Böhmen und Möhren radost..Podradna rasa maka v jeho montovnach ,odmenovana je tak aby prezila, ktomu je prifarena vrstva dobre placenych kolaborantu,,media si nezadaji kvalitou a propagandou se tricatymi lety minuleho stoleti,,vcera na CT 2 film Romel,,ktery predvedl nacisticke zlocince jako hodne, vysoce inteligentni bojovniky za demokracii a jedinym cilem bylo "Zabit Hitlera",,no hotovej" Vierte Reich,l..Bravo..Jen tak dal..PLyn se doveze zkapalnenej z USA!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud