Babiš se rozohnil o migraci: Lidé mají strach. Nechceme tady žít v Africe

Autor: kal - 
2. 9. 2018
11:25

Lidé mají z migrantů strach a německý Chemnitz s masovými protesty proti nim je „za rohem“. V neděli to v Partii na Primě uvedl premiér Andrej Babiš (ANO), podle kterého teď probíhá boj za zachování Evropy a její civilizace. Nelegální migrace podle Babiše Evropu ohrožuje, ta by měla změnit návratovou politiku a vtáhnout do řešení problému i Libyi.

„Ilegální migraci musíme zastavit. Tady je mafie, ta jenom obchoduje s lidmi a s ropou. Operace může být úspěšná, jen když uděláme dohodu s Libyí,“ prohlásil Babiš na Primě na adresu operace, která probíhá ve Středozemním moři. Právě tudy do Evropy aktuálně proudí nejvíc nelegálních migrantů.

Video Babiš: Pašeráci vše sledují na Facebooku. O situaci bude jednat také s německou kacléřkou - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

„Je to boj o to, že to tady zachováme. Nechceme tady žít v Africe ani na Blízkém východě. Musíme to zastavit,“ zmínil český premiér, který zmínil strach lidí, vraždy neplnoletých dívek i sexuální obtěžování. „Máme tu 1,5 milionu nelegálních migrantů. Naše návratová politika je špatná. Migrant nedostane azyl, má advokáta, stěžuje si, soudy…“ povzdechl si.

„Ilegální migrace je ohrožení evropské civilizace“

Podle Babiše je největším problémem Libye. „Není tam jedna vláda. Libyjská stráž je velice efektivní. Měli bychom usilovat o to, aby tam vznikla jedna legitimní vláda, se kterou bychom udělali stejnou dohodu jako s Tureckem,“ zmínil premiér. A připomněl tak dohodu, která pomohla zastavit migraci po takzvané balkánské trase.

Video Premiér Babiš v Itálii vysvětloval, proč Češi migranty nechtějí - Zuzana Štíchová, Jan Jedlička
1080p 720p 360p

„Vnímám ilegální migraci jako ohrožení evropské civilizace. Pokud chtějí mít ve Francii, Holandsku nebo Belgii víc islámský stát, než jaký mají teď, je to jejich věc,“ uvedl Babiš. A zmínil i nepokoje, které probíhají od minulého víkendu v německém Chemnitzu, kde jsou dva migranti podezřelí z brutální vraždy tamního občana. „Chemnitz je za rohem,“ dodal.

Výrok šéfa německé diplomacie Heiko Maase o tom, že země EU by neměly být nuceny k přijímání uprchlíků, má Babiš za pozitivní posun v německé politice.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa