Krajským autem na fotbal: manžel hejtmanky Jermanové jezdil i kodiaqem

Autor: AKu - 
17. srpna 2018
11:49

Luxusní Škoda Superb nebyla jediným služebním autem, které manžel středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) pravidelně využíval. Podle pátečního článku serveru seznamzpravy.cz měl Jakub Pokorný více než rok k dispozici také terénní Škodu Kodiaq, kterou Středočeskému kraji zapůjčila přímo mladoboleslavská Škodovka.

I Škodu Kodiaq měl přitom Pokorný užívat jako své vlastní auto. Podle zjištění Seznam zpráv jezdil nejnovějším škodováckým SUV jak na svoji „tradiční" dvoukilometrovou cestu do práce, tak i na vzdálenější fotbalové zápasy pražské Slavie, jíž je velkým fanouškem. „Vůz Škoda Kodiaq jsme s manželkou používali zhruba rok. Všechny náklady se soukromým užíváním vozu jsme uhradili,“ potvrdil Pokorný Seznam zprávám.

Není přitom nejspíše náhodou, že volba hejtmanského páru padla právě na Kodiaq: „Mám ráda SUV. Dříve jsem měla Škodu Yetti, dnes model Kodiaq. Zamilovávám se podle reklam, auta musejí mít červenou barvu. Aktuálně se mi líbí alfy romeo a mazdy,“ svěřila se Pokorná Jermanová před rokem časopisu Svět motorů.

Hejtmanka i její manžel tvrdí, že používali auto zcela v souladu s uzavřenou smlouvou. Dohoda s krajským úřadem o používání druhého služebního auta uvádí, že „uživatel smí zapůjčit přidělené vozidlo rodinným příslušníkům. Další osoby smí řídit vozidlo pouze za mimořádných okolností spočívajících v ohrožení života nebo zdraví jeho či jiných osob nebo možnosti prodlení a za předpokladu účasti uživatele při této jízdě.“

Opozice prověří všechny smlouvy

Dohoda je však platná teprve od dubna letošního roku. Starší dohodu, podle které měla hejtmanka služební vozidla používat, kraj nezveřejnil. Prověřit všechny dokumenty kolem hejtmančina auta však nyní chce předseda kontrolního výboru kraje a opoziční zastupitel Ivo Šanc (STAN).

Předchůdci Jermanové v hejtmanském křesle přitom shodně tvrdí, že za jejich působení nepanovala tak benevolentní pravidla jako dnes. David Rath rád Seznam zprávám uvedl, že druhé služební auto si řídil sám, zatímco Zuzanu Moravčíkovou (ČSSD) měl podle jejích vlastních slov vozit manžel jen na akce v jejím blízkém okolí.

Hejtmanka spolu s manželem v pondělí oznámili, že nadále již služebním vozem jezdit nebudou. Mluvčí hejtmanství Nicol Lenertová posléze sdělila, že smlouva byla vypovězena a auto nyní stojí zaparkované na krajském úřadě. Do Jermanové se mezitím opřel šéf ANO Andrej Babiš, který prohlásil, že hejtmanka musí s půjčováním auta manželovi okamžitě přestat.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

victor1 ( 19. srpna 2018 08:28 )

No,hlavně se neměla stát taková blbá kráva hejtmankou.Potom to u nás vypadá tak jak to vypadá.

korytnacka1 ( 17. srpna 2018 15:47 )

ale kdě máš těpláčiky?

buresovickobIizek ( 17. srpna 2018 15:35 )

Jako nezaměstnaný zdenekk mám hodně času na to, abych vám zahltil všechny diskuse svými bláboly plnými zapšklosti, závisti, vzteku a chudoby.

vilda696 ( 17. srpna 2018 14:49 )

Knihovnice a zlodějka rohlíků Němcová z ODS dělala s rodinou to stejné.

horalysa ( 17. srpna 2018 14:36 )

Na jeho místě byste se zachovali stejně. Plno keců, ale jako národ jsme všichni stejní. Kdo by z vás kritiků, nevyužil výhod své manželky. Prostě zkoušel, co mu projde.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud