Neděle 11. června 2023
Svátek slaví Bruno, zítra Antonie
Oblačno, bouřka 24°C

„Prostě nemaká“. ODS tepe hejtmanku Jermanovou, že nechodí do práce

Autor: ČTK, nkov - 
20. dubna 2018
15:40

Opoziční ODS kritizuje středočeskou hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO) za neúčast na jednáních krajské rady. Letos podle občanských demokratů chyběla v 75 procentech případů. Hejtmanka namítla, že měla jiné pracovní povinnosti, které kolidovaly s termíny jednání. Kromě toho čerpala dovolenou a řešila rodinné záležitosti, uvedla v dnešním prohlášení pro média.

„Nedovedu si představit, že by se například starosta obce nebo města neúčastnil naprosté většiny rad. Nevěděl by, co se ve městě či v obci děje. Nemohl by odpovědně svou obec či město řídit,“ uvedl zastupitel za ODS Martin Kupka.

Podotkl, že kraj je ještě větší a složitější a hejtman má velkou odpovědnost. „Ptáme se, kdo je teď vlastně hlavou kraje? Vypadá to tak, že paní hejtmanka nechodí moc do práce. Prostě nemaká,“ dodal Kupka.

Pokorná Jermanová namítla, že má plno jiných úkolů – setkává se i se starosty a členy vlády, musí se účastnit řady jednání. „Ta v mnoha případech kolidují s termínem rady, kde jde o formální potvrzení výstupů, na nichž jsem se i já ve velké míře podílela,“ uvedla.

Připomněla, že se vzdala poslaneckého mandátu, aby se mohla naplno věnovat práci hejtmanky, v Asociaci krajů má navíc na starosti zahraniční záležitosti. „Práce mám nad hlavu,“ poznamenala.

V termínech zasedání rady například jednala o summitu SelectUSA, na který v červnu poveze delegaci českých investorů, nebo se setkala s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem.

„Kromě toho jsem také jenom člověkem. Letos se v mém osobním životě sešlo i několik událostí, které bych nikomu jinému rozhodně nepřála prožít. V březnu nás postihlo náhlé úmrtí v rodině a navrch odvezli mého otce do nemocnice se závažným, životu nebezpečným onemocněním, které si vyžádalo okamžitý chirurgický zákrok,“ uvedla hejtmanka.

„Byla jsem také sama na vyšetření, jež předcházela lékařskému zákroku, který jsem v posledních dnech podstoupila. Kromě toho jsem v únoru čerpala dovolenou,“ dodala.

V loňském roce se podle ní konalo 44 jednání rady kraje, z toho 27 se zúčastnila.

Video  ODS na straně zaměstnavatelů: Je proti zrušení karenční doby a zavedení placení nemocenské již od prvního dne.  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

panda82 ( 6. prosince 2018 14:06 )

No jo ona nemusí, je ťarchavá, normálně by mněla nemocenskou, vy nemusíte tak nechodí, ale peníze bere,

illyria ( 21. dubna 2018 00:47 )

Osobně bych tam také nechodila a neposlouchala nějakého modrého Kupku jak žvaní blbosti (posuzuji podle jeho vystoupení v TV)... Evidentně se bez její účasti celý kraj nepropadl do pekelné díry .D

pifpaf ( 20. dubna 2018 22:53 )

Ty se pěž spláchnout.!

pochcanycarmin ( 20. dubna 2018 22:18 )

Nemaká ale dobře maže, ani lubrikant nepotřebuje

lunatic ( 20. dubna 2018 20:58 )

Žádný politik přece nemá povinnost chodit do práce ;např.kdybych byl zvolen poslancem já,no tak se na všechno vys... a jediné,co si hlídám je zasílání mzdy-dále bych pouze kradl a do Posl.sněmovny šel pouze za úplatek,abych hlasoval s těmi,kteří nabídli více - např.o rozpočtu .Může mě někdo vyhodit-propustit? Ano,ale jen z poslaneckého klubu a tak bych dále působil jako nezařazený gauner

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa