Babiš prozradil, od kdy si tyká s Kalouskem. Pak zas spustil o opilosti

Autor: ula - 
14. 7. 2018
12:00

Při jednání o důvěře vlády se tento týden strhla hádka mezi premiérem Andrejem Babišem (ANO) a Miroslavem Kalouskem. Předseda poslanců TOP 09 se do Babiše pustil kvůli demonstrantům, kteří protestovali před Sněmovnou. To si premiér nenechal líbit a nazval Kalouska zlodějem a opilcem. Byl tak vytočený, že mu začal dokonce i tykat, navíc porušil pravidla sněmovní diskuse, za což sklidil kritiku. Babiš v sobotních rozhovorech pro deník Právo a MF Dnes ze slov o opilosti neslevil. Tykání podle něj pramení z dob tenisových turnajů.

„Premiér ‚vykouk‘. Pane premiére, takhle se nechová chlap, baví se s lidmi, kteří mají jiný názor,“ vyčetl předsedovi vlády Miroslav Kalousek na středečním jednání o důvěře vládě. Andrej Babiš se předtím pokoušel promluvit s demonstranty, na dialog však nedošlo, na premiéra přilétly prázdné PET lahve.

Babiš obratem reagoval. „Chtěl bych poděkovat ODS za přestávku. Šel jsem mezi demonstranty. Nevím, kolik má promile Kalousek. Nebudeš mě urážet zloději zlodějský. Nebudeš mluvit o mých dětech. Šel jsem ven. Chtěl jsem s nima mluvit. Chtěl jsem jim ukázat tohle, čtvrtek 24.8.2006,“ narážel na článek, kdy Kalousek jednal s komunisty ještě jako předseda lidovců.

„Řvali a začali na mě házet lahve. Skandovali vaše jméno, pane Kalousku, tak co je to za pokrytectví,“ dodal premiér a pokračoval. „Zařiďte si, aby ti Vaši kámoši na mě neřvali,“ pokračoval směrem k předsedovi poslanců TOP 09.

Video Emotivní proslov Andreje Babiše poté, co na něj před Sněmovnou přilétly lahve s vodou. „Nevím, kolik má Kalousek promile. Ty zloději zlodějská,“ pustil se do předsedy poslanců TOP 09. - PSP ČR
1080p 720p 360p

Babiš: Kalousek byl tak opilý, že vypouštěl jen teplý vzduch

Později Andrej Babiš řekl, že se Kalouskovi neomluví. „Pan Kalousek mne uráží permanentně, stačí se podívat na jeho Twitter, jak sprostě mne uráží. Urážel i moji rodinu, a jsou momenty, kdy si to zkrátka nenechám líbit,“ uvedl pro Právo. Dodal, že existují nahrávky, na kterých Kalousek není schopen mluvit, protože má v sobě dvě nebo tři promile. „Pro mne vždycky to byl symbol korupce,“ řekl Babiš. To potvrdil i v rozhovoru pro MF Dnes.

„Kolik bylo rozhovorů, kdy byl tak opilej, že nebyl schopen odpovídat a jen vypouštěl teplý vzduch. Je to politický parazit, který je tam 28 let, pro mě symbol korupce. Byl jsem rozčílený, protože lhal,“ rozohnil se premiér.

Tykání z dob tenisu

Na otázku Práva, proč začal předsedovi TOP 09 tykat, Babiš odvětil: „Pokud jde o tykání, tak pramení od dob tenisových turnajů.“ Kalousek tenis sám aktivně hraje, Babiš a jeho holding Agrofert - toho času ve svěřenském fondu - patří mezi klíčové sponzory tohoto sportu v Česku.

Žalobu na Kalouska Babiš podat nehodlá. Nelituje ani toho, že se nechal ve Sněmovně vyprovokovat. „To bylo spontánní, mám těch lží už plné zuby. Je to pořád dokola, nejsem žádný estébák. Vyhrál jsem soud na Slovensku. Nikdy jsem nic nepodepsal,“ řekl Babiš.

Kalousek naopak tvrdí, že si nechal kvůli Babišovu osočení udělat na alkohol test a že věc bude řešit mandátový a imunitní výbor Sněmovny.

Video Generální ředitel ČR a pátá kolona Vladimira Putina. Kalousek se Schwarzenbergem po nočním jednání o důvěře vládě nešetřili Andreje Babiše. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

Doporučujeme
Qmur ( 16. července 2018 21:47 )

A vůbec, co tu oblejzáš u článku z 14. 7., nemít já to po příjezdu na ploše, ani tě nečtu. Musíš náš s monte kazatelno kárat a možná nahlasit, jako vyhrožuješ jiným, zvyk odkud, bonzovat. Admini tě dlabou.

Qmur ( 16. července 2018 21:37 )

Nevím co tě bere, sahají ti na Babiše? montevideo taky píše o letitém za Kalouska, beru to a nebudu jí za to nadávat do trollů. Každý si naloupil né každý je premiér, tak nás to smí zajímat, pravda, Mařeno.

Qmur ( 16. července 2018 21:33 )

Máš to živě na videu, nemysli si že mě to těší!!! Netěší. A vláda? Mně komouši vadí a vadit budou. Nevíš zdennku co píšeš, jednou hot...... podruhé... jednou se kantorko na vejminku utroluješ, víc tu na lidi neumíš. Musíš mít trpký osobní život, tak ti to promíjím.

Qmur ( 16. července 2018 21:28 )

Kuš zdenkku, máš to na videu. Trubko.

marmat ( 16. července 2018 19:01 )

Už někdo ví kolik na té poslední schůzi v noci NADEJCHAL ???

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud