Divoká hádka o důvěře Babišovi. Hamáček prý hrozil rezignací kvůli rebelii v ČSSD

Autor: ula - 
14. 7. 2018
10:55

Druhou vládu Andreje Babiše (ANO) nechtěli kromě rebelujícího Milana Chovance podpořit ani někteří další poslanci ČSSD. Jednání poslaneckého klubu o hlasování o důvěře vládě bylo podle deníku Právo dalo dramatičtější, než zákonodárci tvrdili. Klub nebyl údajně daleko od rozpadu, vše provázely ostré hádky. Kromě Chovance nechtěl kabinetu dát hlas ani brněnský exprimátor Roman Onderka a po tlaku z krajů se chtěli přidat i další. Vše ukončil šéf strany Jan Hamáček, který pohrozil rezignací.

Hamáček Právu informace nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. „Bylo to jednání poslanců ČSSD za zavřenými dveřmi. To, jak probíhalo, je interní záležitost klubu. Stejně jako cokoliv dalšího, co v této debatě zaznělo. Důležité je, jak naši poslanci hlasovali při vyslovení důvěry vládě s hnutím ANO a že s výjimkou Milana Chovance všichni respektovali rozhodnutí členů naší strany,“ cituje deník Hamáčka.

„Vím, že pro mnohé z našich poslanců nebyl tento krok jednoduchý a že někteří povýšili odpovědnost k soc. dem. nad vlastní osobní názor a obavy. Za to si jich velmi vážím. Ukázali jsme, že jsme skutečnou demokratickou stranou,“ dodal.

Video Podpis koaliční smlouvy: Hamáček s Babišem si plácli - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

„Vypadalo to, že se klub štípne“

Poslanci jsou prý rádi, že se nemusí do září vidět, protože „nálada byla šílená“, jak uvedl jeden z účastníků schůzky. „Ráno chvíli před hlasováním nám Onderka oznámil, že pro vládu hlasovat nebude. V tu chvíli se rozjela hádka, kterou jsme ještě nezažili,“ vyprávěl Právu jeden z účastníků.

Vše navíc ovlivnily tlaky z krajů a měst. Když Onderka oznámil, že vládu nepodpoří, spustil tím lavinu. „Chvíli to vypadalo, že se klub štípne,“ poznamenal pro Právo člen klubu. „Nakonec pomohlo, že se Onderka nechal přesvědčit. I když až pod pohrůžkou, že Hamáček rezignuje, což by ČSSD poškodilo, dá se říct, že v této situaci i zničilo,“ doplnil.

Video Generální ředitel ČR a pátá kolona Vladimira Putina. Kalousek se Schwarzenbergem po nočním jednání o důvěře vládě nešetřili Andreje Babiše. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p
¨

Doporučujeme
marmat ( 14. července 2018 23:49 )

Současné preference ČSSD ??? To musí být mizérie....Libových 7% z podzimních voleb byl "bod zlomu".....

marmat ( 14. července 2018 23:25 )

Především frackovití Piráti, TOP09, STAN.........ODS, KDU ČSL.......

marmat ( 14. července 2018 23:22 )

Je to spíš havárie v rodině zoufalé nevěsty na přípravách svatby....měla vysněné úplně jiné ambice. Jiné ženichy.

Qmur ( 14. července 2018 23:10 )

oprava čumím na Spartakuse, je reklama.

marmat ( 14. července 2018 23:06 )

No ono to je pochopitelně příšerné a schizofrenní, když se "vypilovaný hon" změní v bumerang mezi oči !!! Jak přežít takovou pumelici ??? A štvance akceptovat jako vůdce ???

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa