Hamáček převzal Černínský palác. Babiše vítal i nechtěný Poche

Autor: zst - 
28. 6. 2018
07:19

Jako politický tajemník přivítal na ministerstvu zahraničí premiéra Andreje Babiše (ANO) nechtěný „ministr“ Miroslav Poche. Ten tak přihlížel, jak si agendu v Černínském paláci přebírá od Martina Stropnického (ANO) jeho stranický šéf Jan Hamáček. Předseda ČSSD byl ve čtvrtek v půl sedmé ráno dalším členem nové vlády, který si převzal úřad. Už ve středu přebral Hamáček také resort vnitra.

Poche bude na ministerstvu zahraničí působit jako politický tajemník. Podle jeho slov bez platu. „Jeho náplní práce bude dennodenní agenda, příprava podkladů pro ministra,“ řekl na dotaz Blesk Zpráv Hamáček, který resort povede s tím, že půl hodiny po přebrání úřadu nemůže říct nic konkrétnějšího.

Web Aktuálně.cz také informoval o tom, že podle zdrojů z Hradu Babiš dodal prezidentovi druhý seznam, který už Pocheho jméno neobsahoval. To premiér odmítá a odmítl to na tiskové konferenci také předseda ČSSD Hamáček.

„Předal jsem jediný seznam v pondělí, potvrzení příjmu Hradu mám 9:10 ráno a celý postup jsem koordinoval s faktickým šéfem Legislativní rady vlády,“ řekl Babiš. Ani Hamáček prý o žádném dalším seznamu neví. Kopii toho prvního prý viděl a byl v souladu s dohodou šéfů obou stran.

„Není to standardní situace“

Nový šéf resortu Hamáček také připustil, že situace, ve které se ocitl, není standardní. Zároveň ale zdůraznil, že si ji „sociální demokracie nevybrala“. Řešení by podle předchozích vyjádření chtěl mít do konce prázdnin, tedy zhruba do dvou měsíců.

„Nebudu se tvářit, že to je nějaká standardní situace. Tento resort přebírám s plnou odpovědností, současně vím, že to je angažmá dočasné,“ řekl šéf ČSSD. 

Video Jmenování nové vlády Andreje Babiše - Blesk TV

Připravujeme podrobnosti.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

bibijana ( 28. června 2018 12:54 )

To jsou ale dacani!!! Poche - další ambiciózní zlodějský darebák na scéně. A už je tam!!! Vítač migrantů. Ty darebáky musí někdo volit, jak se na takový post tak rychle dostal? Doufám, že jednou příjde doba, kdy se s takovými bude účtovat a povalí do kriminálů.

tomik007 ( 28. června 2018 11:57 )

Uplna reklama na veprovy

tenco ( 28. června 2018 09:23 )

Začneme zlehka, od toho nejmírnějšího. Miroslav Poche PRACOVAL PRO MILIARDÁŘE ZDEŇKA BAKALU, který z miliard vyvedených z OKD financoval (kromě štědrých příspěvků na kampaně ODS a TOP 09) časopis Respekt nebo Knihovnu Václava Havla. Je také známé, že ostravským horníkům slíbil, že si budou moci odkoupit své nájemní byty z majetku OKD, ovšem místo toho bytový fond z firmy vyvedl a i s nájemníky prodal britské společnosti Round Hill Capital.Poche v Bakalově firmě fungoval jako člen dozorčí rady od roku 2012 až do roku 2017, kdy byla z obchodního rejstříku vymazána. Poche k tomu tvrdí, že Bakalu za těch pět let nikdy neviděl, ale pochválil ho, že se podporou českého cyklistického týmu předvedl jako dobrosrdečný mecenáš. „Tím, že činnost cyklistického týmu financoval, vracel peníze do České republiky,“ řekl Poche serveru Seznam.

tenco ( 28. června 2018 09:20 )

Socanská Pochva bude dělat zadarmo? Tomu snad nikdo nevěří, co on na ně ví, že ho Hamáček tak drží?

havran2 ( 28. června 2018 08:27 )

Jak to tak vypadá Hamáček bude mít ve vládě hlavní slovo před Babišem ! ! !

Zobrazit celou diskusi
Další videa