Zeman peskoval lidi z ubytoven: Zvedněte zadky a jděte pracovat

Autor: ČTK, bud - 
19. června 2018
16:55

Prezident Miloš Zeman vnímá vyhlašování oblastí bez doplatků na bydlení jako součást boje s chudobou a souhlasil by s vyhlášením zóny bez doplatků na celé Ústí nad Labem. Při zahájení své šesté návštěvy Ústeckého kraje na setkání se zastupiteli řekl, že v podstatě každý, kdo chce, může dnes pracovat. Prohlásil doslova, že by někteří příjemci dávek měli „zvednout zadek a jít pracovat“. Připomněl také nízkou míru nezaměstnanosti, v Ústeckém kraji byla na konci května 4,7 procenta.

„Lidé v těchto ubytovnách, kteří se někdy, promiňte mi ta slova, povalují celý den a dávají špatný příklad i svým dětem, protože ty pak absentují ve školní docházce, ti by měli zvednout zadek a jít pracovat,“ řekl Miloš Zeman. Dodal, že by to nikdy neřekl, pokud by byla vysoká nezaměstnanost.

Prezident také uvedl, že zcela souhlasí například s návrhem ústeckého magistrátu, aby celé Ústí bylo bezdoplatkovou zónou. Takovou oblast vyhlásilo nedávno na celém svém území Kladno a uvažují o tom další města. Podle kritiků vyhlašování bezdoplatkových zón situaci neřeší, nežádoucí sociální jevy může naopak prohloubit. Zeman ale míní, že takový krok je součástí boje s chudobou.

Snížení příjmů majitelů ubytoven

„Protože je třeba, aby alespoň část příjmů, které dostávají majitelé ubytoven, byla tímto způsobem snížena, neboť jsou to příjmy nás všech, které pocházejí od daňových poplatníků,“ uvedl.

Prezident Miloš Zeman bude hostem pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech. Sledujte ho živě v neděli 24. června od 11 hodin.

Možnost vyhlásit oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů v místech, kde je narušován veřejný pořádek, jsou ohroženy děti či jsou lidé pod vlivem alkoholu a drog, dává radnicím loňská novela zákona o hmotné nouzi. Do takových lokalit úřad práce nemůže vyplácet doplatky na bydlení novým žadatelům.

Zástupci Kladna, Ústí nad Labem, Litvínova a dalších měst si opatření chválí. V Kladně se díky němu podle primátora Volfa zastavila migrace a snížila kriminalita. Podle kritiků ustanovení se ale lidé budou přesouvat a soustředí se v místech, kde pomoc získají. Dvě desítky senátorů proto požádaly Ústavní soud, aby část zákona s tímto opatřením zrušil.

„Jsem pro tvrdší variantu“

Ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje snížit dávky na bydlení a omezit okruh jejich příjemců. Někteří politici jsou ale proti tomu, aby stát doplatky snížil. „Já jsem pro tu tvrdší variantu,“ řekl v úterý Zeman krajskému zastupitelstvu, kam přišla necelá dvacítka zástupců samosprávy. Krajské zastupitelstvo má 55 členů.

Prezident dnes odpoledne ještě zamíří do Podbořan na Lounsku, kde se setká s obyvateli. Na Podbořansku Zeman v únorových volbách získal 72 procent hlasů. 

Video Proslov na oslavě Václava Klause - Blesk TV

Taurus70 ( 20. června 2018 08:43 )

 Vzdyt ma pravdu,bez prace nejsou kolace😀

salto ( 20. června 2018 08:35 )

zacotomame: Tím bylo myšleno, že kavárna dehonestuje téměř každý prezidentův čin, potažmo výrok a vyniká skvělou vlastností všechno obrátit proti Zemanovi. Takže možná příště zapojit hlavu (svou) abys ze sebe neudělat to, čím jsi oslovit gabretu

surez ( 20. června 2018 02:39 )

tím se vláda v demisi pochlubila

gabreta ( 19. června 2018 22:18 )

Kavárna je nějak zticha. Nejspíš nechtějí nahlas s prezidentem souhlasit!!!

flora ( 19. června 2018 21:48 )

Koukám, že odpověď žádná. Buď si ten nick musí důkladně promyslet další možnosti, nebo to otevře jako podnět pro další jednání

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud