Babišovi u policejního výslechu. Došlo i na Moniku a dceru Adrianu

Autor: ČTK, nkov - 
9. 6. 2018
10:17

Premiér Andrej Babiš (ANO) poprvé vypovídal ve čtvrtek na policii jako obviněný v dotační kauze Čapí hnízdo. Policie v týdnu vyslechla i další obviněné, Babišovu manželku Moniku a dceru Adrianu Bobekovou, píše Právo. Obhájce rodiny se k tomu nevyjádřil. Policie stíhá premiéra a šest lidí pro podezření z padesátimilionového dotačního podvodu. Za to Babišovi hrozí až deset let vězení.

K výslechu se Babiš (ANO), kterého prezident Zeman ve středu podruhé jmenoval premiérem, dostavil pět měsíců poté, co ho sněmovna spolu s Jaroslavem Faltýnkem (ANO) vydala k trestnímu stíhání. Výslech obviněného miliardáře, jeho manželky a dcery z prvního manželství podle informací deníku Právo vedl kriminalista Pavel Nevtípil, který má na starosti i vyšetřování kauzy Čapí hnízdo.

Babišovi se na Čapím hnízdě také vzali.Babišovi se na Čapím hnízdě také vzali. | 

Na policejní stanici se premiér dostavil ve čtvrtek, jeho manželka Monika byla vypovídat již v pondělí, dcera pak v pátek. Pro všechny aktéry šlo o vůbec první výpověď na policii. Výslech měl proběhnout bez problémů, Babiš i jeho příbuzní přitom popřeli veškerou vinu s tím, že se trestného činu nedopustili.

V kauze je k dnešnímu dni obviněno celkem 7 lidí, kromě tří zmíněných je to také Babišův švagr Martin Herodes, manažer Agrofertu Josef Nenadál a bývalá náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová. V květnu přitom zrušil státní zástupce stíhání Faltýnka a dalších tří osob.

Tak šel čas v kauze Čapí hnízdo

Vyšetřování v kauze Čapí hnízdo probíhá již od roku 2015Vyšetřování v kauze Čapí hnízdo probíhá již od roku 2015 | 

Společnost Farma Čapí hnízdo, tehdy ještě pod názvem ZZN AGRO Pelhřimov, patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. V prosinci 2007 se přeměnila na stejnojmennou akciovou společnost s akciemi na majitele. Podle vyšetřovatelů však ke změně nebyl ekonomický ani podnikatelský důvod.

Kvůli změně nebylo možné dohledat majitele firmy, která tak získala evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila pod Agrofert. Babiš předloni ve Sněmovně řekl, že v době žádosti o dotaci vlastnily farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky.

Video První rozhovor novomanželů Babišových: O vynuceném francouzáku a předmanželské smlouvě! - David Turek, Jan Jedlička
1080p 720p 360p

Doporučujeme
junkiexl ( 11. června 2018 11:10 )

Prestan chlastat, tequila, uz ted je pozde, ale zivot si o mesic prodlouzit muzes, kdyz od ted prestanes exesivne chlemtat co ti pod rypak prijde. Sebeovladani nebyla nikdy tva silna stranka, ale pro jednou ukaz, ze jsi chlap a dej se na kofolu.

junkiexl ( 11. června 2018 11:05 )

Taky si to rikam, kdyz ctu tve prispevky, mamlase mameluchu.

salto ( 11. června 2018 09:20 )

Připadá mi to tak nějak, ehm přitažené za vlasy. Nejdřív to byly korunové dluhopisy a ty tak nějak vyšuměly do ztracena. Pak nastoupilo Čapí hnízdo, které léta nikomu nevadilo. Ať už to sakra skončí jednoznačným výrokem vinný-nevinný, ale ať se to neprotahuje do nekonečna. Zatím tady nevybíravě plivou po Babišovi jeho odpůrci.

marmat ( 10. června 2018 20:22 )

Vše mimo diskutování ...hlavně nadávání od placených trollů je zoufalství Blesku....Sponzor by měl sáhnout hlouběji do kapsy....Tohle je bezkonkurenční žumpa českého bulváru !!!

osinek ( 10. června 2018 15:16 )

Zeptej se Zemana.Ten jmenoval trestně stíhaného Babiše premiérem. Je to neskutečná ostuda!! Neznám zemi, ve které by trestně stíhaný člověk byl jmenován premiérem!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa