Policisté zabavili prodejci desítky her, chtěli je pro sebe. Hrozí jim až 5 let vězení

Policisté se identifikovali pravými odznaky a muži zabavili hry na základě falešného protokolu  (Autor: Archiv Blesk)
Autor: ČTK, nkov - 
6. dubna 2018
15:00

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva kriminalisty z Mostu, kteří v době svého volna zabavili pod smyšleným důvodem prodejci počítačových a konzolových her přes 30 nosičů s aktuálními hrami. Hry si nechali a prodejci svým jednáním způsobili škodu za téměř 20 000 korun, uvedl GIBS na svém webu. 

Inspekce dvojici stíhá kvůli podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby a podvodu ve spolupachatelství. V případě prokázání viny oběma hrozí až pět let vězení nebo zákaz činnosti.

Podezřelí policisté se podle inspekce sešli s mužem, který na internetu nabízel originální hry na značkové herní konzole, v polovině března, představili se mu vymyšlenými jmény a předložili mu originál služebního odznaku. Poté muži podle vyšetřovatelů oznámili, že mu zabavují hry.

„Důvodem k zabavení her byla smyšlená informace, že tituly pocházejí z trestné činnosti, o čemž mu dokonce vydali i falešný protokol o vydání věci na hlavičkovém papíře Policie ČR Teplice a se smyšlenými jmény v podpisech,“ uvedla inspekce na webu.

Oba kriminalisté zatím v řadách policie zůstávají. „Poté, co se krajský ředitel seznámí se spisem, rozhodne o dalším setrvání ve služebním poměru,“ řekla krajská policejní mluvčí Jana Slámová.

V souvislosti s případem inspekce žádá občany, kteří zažili obdobnou situaci nebo byli podobně podvedeni, aby se jí přihlásili na telefonní číslo 974 839 734 nebo lince 158.

Video Herní PC nebo Xbox One X - Živě.cz

zuzkasvobodu ( 6. dubna 2018 15:59 )

Co si budem nalhávat, úroveň policie šla rapidně dolů. Hrozné je poslouchat policii co sedí na benzínových pumpách o tom, že mají průkaz "POLOBOHA". Sama mám kamarády na benzínkách a tak k jejich diskuzním kroužkům už jim často vybudovali i stolečky a mají zde také levnější kávu. Říct něco na policii znamená, že Vás budou stavět na každém rohu. Jsem pro zvednutí platu hasičům, ale policie by měla první procházet pravidelným vzděláváním komunikace. Pak vyhnat z benzínek a aut aby bylo povědomí, že jsou i policejní příslušníci pochůzkáři, přestat machrovat s průkazem POLOBOHA a procházet pravidelně psychotestam a fyzickou zdatností, potom ano přidejme jim. Jinak stále budou články o tom, že policie je nejúplatnější státním zaměstnancem. Toto je zejména k mladším ročníkům, ti straší, kterých je bohužel stále méně tak ty reputaci policie nespraví.

istyl ( 6. dubna 2018 15:39 )

to me zas dopravak s tim, ze budu mit u nich prednost na DI...nedal jsem mu je, a mel jsem peklo...

jasnovidec01 ( 6. dubna 2018 15:33 )

JOJO,a pak že policajti nelžou a nekradou.... verbeš jedna

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud