Veleba „ostrouhal“. Čubův nástupce se dal dohromady s Wagnerovou, vede je Láska

Autor: ČTK, vei - 
4. června 2018
12:30

Senát má znovu šest klubů. Novou oficiální frakcí je Klub pro liberální demokracii - Senátor 21. Sdružili se v něm stávající senátoři za Zelené a Piráty spolu s Tomášem Goláněm, který byl za hnutí Senátor 21 zvolen v nedávných doplňovacích volbách na Zlínsku. Pětičlenný klub vede předseda tohoto hnutí Václav Láska (zvolen za Zelené). Do klubu patří Eliška Wagnerová, Petr Orel a Ladislav Kos.

Nový klub dává senátorům za menší politické strany a nezávislým lepší možnosti spolupráce a prostoru pro jejich práci. „Důraz na rozvoj školství, ochranu životního prostředí, prozápadní hodnotová orientace, podpora Evropské unie a NATO, ochrana lidských práv a svoboda jednotlivce jsou hlavními hodnotami, které senátory a senátorky tohoto klubu spojují,“ uvedli Zelení.

Veleba a spol. mají smůlu

Nová frakce obsadila místo po Klubu nezávislých senátorů, který tvořili zástupci Strany práv občanů (SPO) a komunistů za pomoci senátora a někdejšího ministra průmyslu Jiřího Ciencaly. Tato frakce měla také minimální počet pěti členů a po rezignaci Goláňova předchůdce Františka Čuby (SPO) na senátorský mandát letos na jaře zanikla.

Video Čubův stranický šéf Jan Vleeba (SPO) odmítl na tiskovém brífinku dotazy a poté před novináři prchl. Komu půjde Čubův plat tak není jasné. - Blesk / Zuzana Štíchová

Podobný problém by mohl potkat i nový klub, pokud se mu v podzimních senátních volbách nepodaří získat alespoň jednoho člena. Bývalá ústavní soudkyně Wagnerová (za Zelené) totiž svůj senátorský mandát obhajovat nebude.

Senátoři za Zelené už jednou v horní komoře svůj klub měli. Založili jej před čtyřmi lety pod vedením Wagnerové a byl také pětičlenný. Fungoval necelé tři týdny, než jej opustil stávající senátor Libor Michálek (za Piráty) kvůli sporům o způsob fungování frakce. V novém klubu Michálek není.

Video Jan Veleba ve volebním štábu znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana - Lukáš Červený

honzazchaIoupky ( 4. června 2018 17:36 )

ale pořád ještě žije Zeman, Nečas, Langer a spousta dalších, ale ti už se vlastně překabátili

honzazchaIoupky ( 4. června 2018 17:33 )

prdlajs, ale když vidím že někdo jelito je, musím mu to sdělit

sekebo ( 4. června 2018 17:32 )

Když klukovi vysvětluji, co byli komunisti zač a jak vypadal papaláš, tak mě vždy první napadne Veleba, protože Mamula, Indra a Biľak už nežijí.

honzazchaIoupky ( 4. června 2018 16:43 )

A ty jsi potomek svých starších sourozenců, mentální zástavo!

honzazchaIoupky ( 4. června 2018 16:40 )

To sis chtěl/a dát jeho fotku na prostřený stůl, jelito?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud