Komunista Filip vzkázal Babišovi: Mise už nemusí být překážkou, ministr Poche ano

Autor: simao - 
2. 6. 2018
13:54

Spor o armádní mise byl problémem pro podporu první menšinové vlády, u druhé už nemusí být takovou překážkou. Komunisté dál stojí o podporu projektu ANO a ČSSD, který se nyní rýsuje. Sobotnímu Právu to potvrdil šéf KSČM Vojtěch Filip, který však upozorňuje na to, že by jeho strana mohla mít dál problém s obsazením ministerstva zahraničí, kde se spekuluje o europoslanci Miroslavu Pochem (ČSSD).

V pátek se ve Sněmovně řešily vojenské mise, jejichž podpora prošla i přes odpor komunistů. Ti právě kvůli misím hrozili tím, že Babišovu vládu nepodpoří. I přes tento rozpor však KSČM nadále dává přednost menšinové vládě ANO a ČSSD, nikoli vládě s okamurovci, kteří byli proti rozšíření misí také.

„To jen ukazuje, že jsme měli pravdu, když jsme této vládě Andreje Babiše nedali důvěru,“ uvedl pro sobotní Právo šéf KSČM Vojtěch Filip a kritizuje např. českoui podporu mise pro Pobaltí, kdy podle něj přiblížení se NATO hranicím Ruska není v zájmu Evropy, ale může být v zájmu USA.

Mise by už znovu být problémem nemusely

Konvoje USA podobné tomu, jehož poslední vozy dnes ráno překonaly hraniční přechod u Náchoda a opustily ČR, by měly jezdit podle Filipa přes Polsko a nikoli přes Česko.

Spor o vojenské mise však je dle něj problémem v podpoře Babišovy první vlády, nikoli druhé, míní lídr komunistů. U té druhé už takovou potíž Filip nevidí. „Samozřejmě že pokud by mělo dojít k dalšímu navýšení vojáků v misích, tak by to problém byl,“ podotkl Filip. „Znovu opakuji, že to je věcí této vlády, které jsme důvěru nedali,“ podotkl.

S případnou podporou Babišově druhé vládě musí vyjádřit souhlas Ústřední výbor KSČM. „Jsme ochotni se zavázat pouze k podpoře vzniku vlády, nikoli k podpoře trvalé. Pak můžeme hovořit o toleranci,“ upozorňuje Filip.

Filip chce s Babišem probrat nové ministry. Poche mu nevoní

Komunisté přitom chtějí mluvit také do personálního obsazení ministerstev. „Ministři, kteří vám nejvíc vadili, jako Stropnický, Pelikán a nejspíš i Šlechtová, v nové vládě nebudou, zbývá někdo, kdo by pro KSČM byl těžko přijatelný? Seznam ministrů za ANO neznám. O tom budeme jednat po druhém jmenování Andreje Babiše premiérem,“ řekl Právu Filip.

Babiš bude podruhé jmenován premiérem ve středu 6. června. Termín mu potvrdit při schůzce v Lánech prezident Miloš Zeman. Stejně jako hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který vytrvale kritizuje adepta na ministra zahraničí, europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD), Filip vzkazuje: „Pan europoslanec Poche pro nás není důvěryhodný.“

Filip připomíná, že návrh na složení vldáy ponese Zemanovi premiér. „Neexistuje tady žádné ústavní právo na to, že premiér musí respektovat návrh koaličního partnera,“ dodává Filip.

Video KSČM dala Babišovi nůž na krk. Nová vláda nemusí projít kvůli vojenským misím - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

Doporučujeme
marmat ( 3. června 2018 10:22 )

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ted-uz-mame-dukazy-rusko-musi-prijmout-odpovednost-za-sestreleni- letadla-rika-sef-nato-48441?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

marmat ( 3. června 2018 10:20 )

Sorry jako....ale takovému "STYLU" je těžké fandit .... "Teď už máme důkazy. Rusko musí přijmout odpovědnost za sestřelení letadla, říká šéf NATO"

marmat ( 3. června 2018 10:16 )

Zde pitvoření Rusku...proti Pobaltí je sci-fi z hluboké totality!!! Zde KSČM s Filipem a předákem Skálou předvádějí bohužel svou pravou tvář.

marmat ( 3. června 2018 10:13 )

Tady je ÚHLAVNÍ problám , že mírumilovnou (zaštiťující) misi m.j. i v Pobaltí si KOMUNISTI vysvětlují "porusku"...Tam když voják vyjede, tak přece válčí....!!!

jentakjen ( 2. června 2018 22:58 )

Kašpar zdenekk v prochcaných teplácích nám zase předvádí svoji politickou onanii.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa