„Komunisté umí jen lhát.“ Václavák ožil protestem proti Babišovi a podpoře KSČM

Autor: ČTK, simao - 
9. 5. 2018
20:42

Zhruba 500 lidí se dnes sešlo na Václavském náměstí v centru Prahy na demonstraci proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Protestovali také proti Babišovu plánu, aby vládu hnutí ANO s ČSSD tolerovali komunisté. Babiš podle organizátorů neumí složit demokratickou vládu, proto chtějí, aby prezident Miloš Zeman pověřil sestavením kabinetu někoho jiného.

Demonstrace začala krátce před 18:00 na Václavském náměstí, projevy mělo několik řečníků. „Pan Babiš si musí uvědomit, že pokud by odstoupil, bylo by po problému. Nikdo nemá problém sestavit vládu s ANO, ale s trestně stíhaným premiérem ve vedení,“ řekla zakladatelka skupiny AUVA, která demonstraci zorganizovala.

Účastníci demonstrace s sebou mají vlajky Evropské unie. Někteří přinesli také transparenty s nápisy Zeman je gentleman a Kdo podporuje Babiše, podílí se na zločinu.

Před 19:30 vzbudilo rozruch několik vozidel, která přijela do horní části Václavského náměstí, kde lidé protestovali. Auta na sobě měla ruské vlajky a nápisy. Protestující se kolem nich shromáždili, skandovali Česko není Rusko, někteří se pokusili vlajky z aut strhnout. Lidé z aut si celý incident natáčeli také. Policisté autům po chvíli uvolnili cestu.

V 19:30 z náměstí vyrazil průvod na protest proti vracení komunistů k moci. Spojí se i s průvodem na podporu Evropské unie. Nejprve půjde směrem ke Střeleckému ostrovu, kde se účastníci pochodu na podporu EU odpojí, a dále povede podle organizátorů zpět do ulice Politických vězňů k sídlu KSČM.

Video „Soudruzi, pojďte ven,“ křičeli demonstranti v Nymburku na komunisty. - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

„Uvědomujeme si, že návrat komunistů je zlo, proti kterému se musíme postavit. Když teď budou podporovat vládu, budou častěji v médiích a jejich propaganda bude mít větší dosah. Je tomu již 30 let, co tu nevládnou, a od té doby nejen že můžeme nakupovat výrobky z celého světa, můžeme pracovat sami na sebe nebo pro jakoukoli společnost, ale hlavně nikdo nikoho nezavírá za názory,“ uvedli organizátoři na Facebooku.

„Papalášským komunistům Čapí hnízdo nevadí“

Návrat komunistů k moci podle organizátorů umožnil právě Babiš, který čelí obvinění v kauze kolem padesátimilionové dotace EU na stavbu farmy Čapí hnízdo. „Je jasné, že papalášským komunistům tohle nevadí, problémy vlivných lidí se za jejich režimu neřešily, respektive si mohli dělat, co chtěli,“ uvedli svolavatelé.

„Samozřejmě že se komunisté zase chtějí tvářit jako demokraté a jako rozumná strana, jak jinak by získali preference, ale z minulosti víme, že umí jen lhát, manipulovat, zakazovat, přikazovat a ničit životy,“ dodali také. Na Střeleckém ostrově se dnes konají oslavy Dne Evropy. V rámci oslav se uskutečnily diskuse, večer by měl následovat hudební program.

Video Filip o demonstracích proti KSČM a Zemanovi: U nás se nic nezmění. - Jaroslav Šimáček, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

Pochod před sídlo KSČM

Asi 200 protestujících pak ve středu večer dorazilo do ulice Politických vězňů, před sídlo KSČM. Skandovali „Nechceme vás zpátky!“ a „Už vás bylo dost!“. Ozýval se též hlasitý pískot.

Doporučujeme
victor1 ( 12. května 2018 19:23 )

No a co,že to bude vláda s tolerancí Komoušů?Horší by bylo,kdyby byla vláda složena z nedemokratických stran jako ODS,TOP 09 a KDU - ČSL.Krajně nedemokratické strany.To už jsou spíš Komouši demokraté.Ty tři výše jmenované strany jsou tady jen pro horních deset tisíc,ne pro řadové občany.

marmat ( 10. května 2018 15:27 )

byros:Ani zatrpklé týpky jako Štěch, Zaorálek, Chovanec nepřidají % preferencí ČSSD ! Nevědí, že zvětšují díru na Titaniku ???

marmat ( 10. května 2018 15:23 )

A co tím chcete říci-že Štěch štěká.....že nesnese "konkurenci" ??? Sám se znemožňuje na plný pecky...PŘEDSEDA SENÁTU !!!

marmat ( 10. května 2018 15:11 )

Jelikož to má všechny znaky loňského HONU na Babiše, kkterý byl ve finále naprosto evidentně SEBEDESTRUKČNÍ - kdo naivní a hloupý se vydal stejnou cestou ????

marmat ( 10. května 2018 15:08 )

Jen tak tuto "nově objevenou aktivistku" nevygooglujete ! Nový objev Kalouska a Fialy by chtělo pozvat k Moravcovi...Jak by si tendenčně poradil s TÍMHLE ???

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa