Babiš zase u Zemana: Co nového premiér v demisi nasliboval?

720p360p
Autor: vei/ČTK - 
8. 5. 2018
19:17

Předseda ANO Andrej Babiš slíbil prezidentu Miloši Zemanovi, že mu dá konečný text návrhu programového prohlášení a koaliční dohody možné vlády ANO a ČSSD. Jména ministrů případného nového kabinetu, který by měla ve Sněmovně tolerovat KSČM, neprobírali. Babiš to řekl novinářům po dnešní schůzce s prezidentem na Hradě.

Vyjednavači ANO a ČSSD už dohodli návrh koaliční smlouvy, debatu o programovém prohlášení by měly vyjednávací týmy dokončit ve středu odpoledne. „Čekáme v pátek, de facto, že bude hotov text programového prohlášení nebo koaliční smlouvy. Ještě nevíme, zda to budou dva dokumenty, nebo jeden,“ uvedl premiér v demisi Babiš. Zemanovi chce premiér v demisi předložit až definitivní znění dokumentu nebo dokumentů. „Jeho to zajímá,“ řekl.

Video Babiš: Zeman dostane definitivní text nové koaliční smlouvy - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

Pět ministrů ČSSD ve vládě

Sociální demokraté by měli mít ve vládě pět ministrů. Babiš řekl, že o konkrétních jménech se zatím nemluvilo ani při vyjednávání s ČSSD a KSČM. „Na to bude relativně dost času, referendum si vezme téměř měsíc,“ řekl Babiš s poukazem na vnitrostranické referendum v ČSSD o tom, zda strana do koalice s ANO vstoupí, nebo ne. Výsledek by mohl být znám 8. června.


Od sociální demokracie hnutí ANO žádná jména podle Babiše dosud nedostalo. Z jeho vyjádření vyplynulo, že ani o ministrech za ANO není úplně jasno. Babiš nechtěl komentovat ani to, kdo by mohl nastoupit za odcházejícího ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO).

Video Babiš chce mít vyjednávání o vládě hotové do příštího pátku - Blesk TV
1080p 720p 360p

Ohledně programu zatím není úplně jasno zejména o termínu obnovy peněžitých náhrad zaměstnancům v prvních třech dnech nemoci. „Sociální demokracie to chce co nejdřív, my upozorňujeme na to, že pro naše zaměstnavatele a podnikatele je to velký problém,“ řekl Babiš. Na drtivé většině návrhu programového prohlášení ale shoda je.

Vnitrostranické referendum by mohlo předsednictvo ČSSD vyhlásit v pátek. Dokumenty dohodnuté mezi ANO a ČSSD bude ve stejný den posuzovat poslanecký klub ANO. V sobotu zasedá širší vedení KSČM. Komunisté by měli vládu tolerovat na základě písemné dohody o toleranci.

Video Zeman, Babiš, Šlechtová i Duka při pietě na Vítkově: Poklonili se padlým - Blesk - Eva Fornálová
1080p 720p 360p

Doporučujeme
zdenek43 ( 9. května 2018 15:54 )

Česko je nejkrásnější zemí na světě. Jen je škoda, že zde žijí Češi. //Vlasta Burian (1891, Liberec — 1962, Praha) + + "Češi, říkají Němci, jsou jako cyklisti. Šlapou do pedálů a mají ohnutá záda," prohlásil v OVMoravce v ČT soudruh-StBak Andrej B a b i š , který zakládá občanské sdružení Akce nespokojených občanů ANO 2011...... velice podobné výroku, který je přičítán Hitlerovi: "Češi jsou jako cyklisti. Nahoře se hrbí a dole šlapou." + + + + + Babiš přiznal, že před volbami 2013 plácal a střílel od boku .... 11.5.2015 ...... ale lidem se líbilo poslouchat, že bude líp .... Ministr financí Andrej Babiš poprvé přiznal, jak volil předvolební rétoriku v roce 2013, kterou si získal velkou popularitu u veřejnosti a jeho hnutí ANO se díky tomu dostalo do vlády. Babiš sice uznává, že informace, které používal při snaze získat politickou moc, nebyly podložené, ale lidem se líbilo poslouchat, že bude líp. Přitom předseda ANO podle svých slov jen plácal a hovořil bez hlubší znalosti věcí, které kritizoval. Druhý nejbohatší Čech v rozhovoru pro Hospodářské noviny sice nejprve zapíral, že by mluvil o úniku 200 miliard ze státního rozpočtu ročně, ale později jako obvykle změnil názor. „Jasně, tak na mítinku něco říkáte bez hlubší znalosti resortu.“ hájí se Babiš. + + + "" Je to suché konstatování skutečnosti. Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. "" - // leden 1992 - Federální shromáždění ČSFR, 1990 – 1992 Společné schůze SL a SN - POSLANEC Milos Z E M A N //

zdenek43 ( 9. května 2018 15:26 )

 NASLIBOVAL???? ne soudruh-StBak Andrej B A B I S se jel PORADIT??? k soudruhovi-priteli Milosovi Z E M A N O V I jak dal SPOLECNYMI silami budou pusobit?? na spodnich 10 milionu obcanu v CR - - - kdo jiny , nez soudruh - pritel Milos ZEMAN a jeho pratele ala Slouf jsou ZNALCI ?? spodnich 10 milionu - tedy jak rikla soudruh-pritel Milos ZEMAN ++ "" Je to suché konstatování skutečnosti. Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. "" ...... takze TY rady??? vyjezdy do kraju - - TO?? ma taky soudruh-StBak A. BABIS od Zemana . . . . vláda premiéra Miloše Zemana před volbami v roce 2002. Tehdejší kabinet hned na počátku roku zahájil sérii výjezdních zasedání po nových krajských městech. Hned to první, v polovině ledna 2002, se přitom uskutečnilo v Ústí nad Labem. A vláda tam schválila patnáct miliard korun na obnovu těžbou poškozené krajiny. Peníze tehdy chtěli ministři získat z budoucích výnosů privatizace. "V první fázi dá vláda do regionu tři miliardy," slíbil Zeman. A jak vypadala skutečnost? V březnu 2002 vláda schválila novelu zákona o Fondu národního majetku, která umožnila použít peníze z privatizace na rekultivace. Finance ale k dispozici n e b y l y .

junkiexl ( 9. května 2018 11:14 )

Tenhle Bures kdyby v primem prenosu podrizl Moncu a sve vsechny fakany, tak zkoblihovane stado bude kvicet, ze za to muze Kalusek. Blahoslaveni budiz chudi duchem.

tomik007 ( 9. května 2018 03:25 )

ANO - a terazky je majorom

junkiexl ( 8. května 2018 21:29 )

Kostelecke uzeniny bez uzenin?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa