Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení 0°C

Fronta na šéfa ČSSD: Proti Chovancovi a Hamáčkovi těsně před sjezdem nastupuje nový kandidát

Autor: ČTK, jmik - 
16. února 2018
21:32

O funkci předsedy sociální demokracie se krátce před nedělním sjezdem, který bude vybírat nové vedení po špatném výsledku v podzimních sněmovních volbách, přihlásil osmý uchazeč. Straníkům dnes oznámil úmysl kandidovat Jiří Sokol ze Slatiňan. V dopisu pro členy sociální demokracie Sokol píše, že mezi ostatními kandidáty nevidí nikoho, kdo by byl schopen zabránit dalšímu propadu strany.

Sokol v dopisu napsal, že je členem ČSSD od roku 1989 a činný byl v orgánech na Chrudimsku, ale i okresních, krajských a celostátních orgánech seniorů ČSSD. Za „nejlepší ze špatných“ možností pro ČSSD označuje toleranci vlády, aby se neuskutečnily předčasné volby. Přímý vstup do kabinetu však odmítá.

ČSSD by podle něj měla ustavit komisi pro vypracování nových stanov, kde bude prioritní vůle členů. Vzniknout by měla také komise, která určí vizi sociálních demokratů. Pak by se měla strana podle jeho názoru zaměřit na další volby.

Na předsedu budou na sjezdu v Hradci Králové kandidovat úřadující šéf strany Milan Chovanec a místopředseda Jan Hamáček. Vyzvou je dlouhodobý kritik vedení a bývalý hejtman Jiří Zimola, bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav  Krejčík, poslanec a olomoucký primátor Antonín Staněk a starostka České Lípy Romana Žatecká. Bez nominace z regionů jde do volby předsedy také ředitel městské knihovny v Poličce Jan Jukl.

Video  Chovanec chce vést ČSSD: Proč peče se Zemanem a jak naloží s Babišem?  - Zuzana Štíchová, Jan Jedlička
Video se připravuje ...

Hajany u Blatné ( 17. února 2018 06:05 )

Nemohu si pomoci, ale ten Chovanec s věčně pootevřenou h..ou - ústy a ten divný pohled - je to nějak postižený člověk, není v pořádku. Vygooglujte si jeho fota a je to tam všude.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud