Babiše skolilo nachlazení, zrušil program. A Monika je na tom špatně

14. 2. 2018
15:00

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) zrušil kvůli nachlazení účast na bezpečnostní konferenci v Mnichově, která se koná o víkendu. Babiš to oznámil den poté, co bratislavský soud pravomocně rozhodl, že byl šéf ANO vedený ve svazcích StB oprávněně jako agent. Babišovy zdravotní problémy potvrdila novinářům mluvčí vlády Barbora Peterová. Podle informací Blesk Zpráv má navíc dál potíže se slinivkou premiérova žena Monika Babišová.

„Pan premiér bojoval s nachlazením celý týden, dnešní program na vládě dokončí,“ uvedla Peterová pro Blesk Zprávy a dodala: „Definitivně jsme se rozhodli účast na bezpečnostní konferenci v Mnichově zrušit poté, co svoji účast kvůli nachlazení odvolal i ministerský předseda Bavorska Seehofer, s nímž se měl pan premiér setkat.“

Video Babiš: Monika byla volit, zánět slinivky není sranda. Padlo i Čapí hnízdo a podpora Zemana. - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

Někteří opoziční politici v úterý upozorňovali na to, že reputaci České republiky v zahraničí škodí, že premiér Babiš je podezřelý ze spolupráce s komunistickou státní bezpečností. Bratislavský krajský soud v úterý v obnoveném řízení zamítl Babišovu žalobu, že je v archivních svazcích někdejší československé tajné policie veden jako agent neoprávněně.

Babiš teď ale musí řešit vážnější problémy, než jsou svazky StB. Zatímco sám je jen nachlazený, jeho žena Monika má další problémy se slinivkou. S jejím zánětem byla už v době prezidentských voleb v nemocnici, teď má přísnou dietu a šéf ANO i proto rušil účast na společenských akcích, na které se jeho paní ještě necítí.

Českou republiku budou v Mnichově  reprezentovat ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) a šéf diplomacie Martin Stropnický (ANO). Ministra zahraničí čeká na místě několik bilaterálních schůzek. Stropnický letí do Mnichova z neformálního setkání ministrů zahraničí EU, které se ve čtvrtek a pátek koná v Bulharsku.

Mnichovská konference patří k nejvýznamnějším setkání politiků a expertů k tématu bezpečnosti. Letos jsou potvrzenými hosty například izraelský premiér Benjamin Netanjahu, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, ukrajinský prezident Petro Porošenko nebo americký ministr obrany James Mattis. Tradičně budou přítomni také vrcholní představitelé německé vlády včetně kancléřky Angely Merkelové. Babiš minulý týden po setkání s prezidentem Milošem Zemanem řekl, že na konferenci chce potvrdit zakotvení České republiky v EU a NATO.

junkiexl ( 15. února 2018 20:39 )

Kdyz na vše chodil s vaším bratrem, tak váš bratr byl taky u STB? A kdo byl ten hodnej a kdo ten zlej?

Andrej_Babis ( 15. února 2018 19:23 )

Andreje jen tak něco neskolí a bulvár už vůbec ne.

tomik007 ( 15. února 2018 18:53 )

Pokud je nenajdou proszpikovany u postovni schranky

aIIina ( 15. února 2018 18:43 )

To je zas blábol.

brkonos500 ( 15. února 2018 16:35 )

Bacha na to, Kájínek se chystá na trůn. Už se na to nemůže dívat.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa