Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Oblačno, déšť 15°C

Náměstkyně Mayerová skončila ve vedení Jihlavy. Je obviněná v kauze Čapí hnízdo

Autor: ČTK, var - 
5. února 2018
13:43

Náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová z hnutí ANO opustila vedení města a také jeho zastupitelstvo. Rezignovala ze zdravotních i osobních důvodů, uvedl zastupitelský klub hnutí ANO na webu. Primátor Rudolf Chloupek (ČSSD) o tom v pondělí informoval zastupitele Jihlavy. Mayerová patří mezi obviněné v souvislosti s padesátimilionovou dotací na farmu Čapí hnízdo. Mezi obviněnými je i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

Funkci jihlavské náměstkyně Mayerová od loňského listopadu vykonávala jako neuvolněný politik, i tehdy změnu vysvětlila svým zdravím. Rezignaci oznámila primátorovi písemně v pátek. „To musím pochopitelně akceptovat,“ řekl Chloupek ČTK. ANO je v jihlavské koalici spolu s ČSSD a lidovci. ANO má stejně jako ČSSD v zastupitelstvu osm pozic. Uvolněné místo za ANO obsadil Dalibor Pituch, který na zasedání zastupitelstva složil slib.

V kompetenci Mayerové do loňského listopadu bylo školství, kultura, tělovýchova, zdravotnictví a koordinace strategií, pak si ponechala jen koordinaci strategií. Uvolněnou pozici náměstka už radniční koalice obsazovat nebude. Jeho kompetence si do podzimních komunálních voleb podle primátora rozdělí zbývající členové vedení radnice.

Žádost o dotaci na Čapí hnízdo Mayerová kdysi podepsala. Usnesení o zahájení trestního řízení si na poště vyzvedla loni 13. října. ČTK pak sdělila, že své obvinění považuje za účelové, vymyšlené, založené na fabulaci, neznalosti situace a ignoraci faktů. Mayerová také figurovala na desátém místě kandidátky ANO na Vysočině pro sněmovní volby. Získala 1285 přednostních hlasů, v rámci kandidátky hnutí v kraji sedmý nejvyšší počet.

Video Babiš se naštval: Celý případ Čapího hnízda je prasárna a svinstvo - Blesk TV

tomik007 ( 5. února 2018 19:17 )

Jako kdyz otevirali Tutanchamonovu hrobku

tomik007 ( 5. února 2018 15:38 )

DOKAVAD to neprelozi do Slovensciny, tak sa nehnu z mista...

marmat ( 5. února 2018 15:02 )

měl byste se přejmenovat na SUPERFOR

marmat ( 5. února 2018 14:59 )

Už přeložili zprávu OLAFu do češtiny....??? V polovině ledna TO ještě nebylo...Dozvěděli bychom se mnohé a hlavně ti jazykoví experti, kteří do ní nakoukli a opakovali 100 x slovo "podvod"...protože Olaf ho tam NUTNĚ musel zahrnout, když je v udání "KLÍČOVÉ"=TEXT UDÁNÍ se samozřejmě cituje - OPAKUJE §§§§

agfor ( 5. února 2018 14:56 )

V ANO jsou stejní zloději a podvodníci jako v ODS, TOP09, ČSSD atd.

Zobrazit celou diskusi
Další videa