Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 19°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Další obvinění v kauze Čapí hnízdo: Politička ANO neměla sílu dojít ani na poštu

Autor: base, ČTK - 
12. října 2017
10:45

V souvislosti s padesátimilionovou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo policie obvinila i náměstkyni jihlavského primátora z hnutí ANO Janu Mayerovou. Uvedla to čtvrteční Mladá fronta Dnes s odvoláním na vyjádření náměstkyně. Mayerová je od letních prázdnin ve stavu nemocných. Podle deníku uvažuje o tom, že se do vedení radnice nevrátí na plný úvazek. Rozhodne se prý do konce října.

„Dle informací od mého právního zástupce se mě obvinění týká. Obálka přišla, je na poště. Jen jsem ještě nenabrala dost sil, abych si to vyzvedla,“ uvedla náměstkyně pro MfD. Mayerová žádost o dotaci na Čapí hnízdo před lety podepsala.

Kvůli dotaci na Čapí hnízdo už policie obvinila předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedu Jaroslava Faltýnka, který je lídrem kandidátní listiny ANO pro sněmovní volby v Kraji Vysočina. Mayerová na kandidátce figuruje na 10. místě. Krajský předseda ANO Josef Kott ČTK v pondělí řekl, že kvůli této kauze změny na kandidátní listině nepředpokládá.

ANO je v jihlavské koalici spolu s ČSSD a lidovci. Mayerová má podle deníku od těchto stran podporu, aby pokračovala ve funkci až do pravomocného rozhodnutí soudu.

„Pokud nepadne rozsudek, tak se na ni dívám jako na nevinnou,“ řekl deníku primátor Rudolf Chloupek (ČSSD). Proti Mayerové se nestaví ani lidovecký náměstek primátora Jaromír Kalina, uvedla Mladá fronta Dnes. Kalina je také trestně stíhán, a to v kauze týkající se vodovodů a kanalizací v Jihlavě.

Podívejte se na volební klip ANO:

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

dave1987 ( 23. října 2017 15:47 )

Co to ma so Slovenskom spolocene, on si kope iba za seba. Vy ste si zvolili co mate.

eliska963852 ( 12. října 2017 14:19 )

Babiš s sebou stáhnul docela dost lidí. Kamarádit se s komunistickým udavačem se nevyplácí.

villon ( 12. října 2017 12:06 )

Ako hluboko jsme klesli, že si necháme rozvracet vlast Slovákem? Kurvahošigutntag po Slovensku. Koupim si vás všetkých aj keď sa vám to nelíbí - viz jak nabyl bohatství, koszelecký uz. Apod. Klekli na ně NAŠI - to není Blavská stb, ale česká finanční správa, co je pro Bureše NAŠI. A to Češi strpíte?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa